شهرستان بهار

یادداشت :

فرجام نافرجام رسانه‌ای‌های استانداری

شناسه خبر: ۹۴۲۸
  فرجام نافرجام رسانه‌ای‌های استانداری

شاید از نظر بیشتر صاحبنظران حضور افراد رسانه‌ای در هر مجموعه‌ای، امتیاز، اعتبار و امکانی برای مدیران و آن دستگاه برای درک بیشتر رسانه، فعالان رسانه‌ای و تعاملات و ارتباطات بیشتر با رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی روان و بی‌حاشیه باشد، اما نگاهی به وضعیت فعلی رسانه‌ای‌های شاخص شاغل در استانداری حکایت از نادرستی این نظریه، حداقل در مجموعه استانداری دارد.

به گزارش نشاط شهر، وضعیت این افراد نشان میدهد که مجموعه نتوانسته یا نخواسته از توانایی آنها حتی در اطلاعرسانی حرفهای بهرهمند شود و تمامی آنها به حاشیه رفتهاند. این وضعیت این تصور را تقویت میکند که رسانهای بودن در برخی مجموعهها ورود به محدوده ممنوعه بوده و کارکنان نباید فعالیت رسانهای داشته باشند.
این روند بر فعالیت رسانهای افراد رسانهای که میخواهند ارتقای اداری داشته باشند نیز تأثیر داشته و از نفود قلم آنها در افکار عمومی کاسته است. در میان همکاران رسانهای در استانداری بررسی وضعیت 6 فعال رسانهای که روزگاری از فعالان پرکار این عرصه بودند و امروز تحت شرایط اداری که در آن گرفتار آمدهاند، فعالیت چندانی ندارند، قابل تأمل است.
■ سید حسن قشمی
قشمی که دکترای علوم سیاسی دارد، مدیر مسئول روزنامه سپهر غرب است اما تنها در مدت زمانی کوتاه در روابط عمومی استانداری برای فعالیت همراستا با تخصص اطلاعرسانی بهکار گرفته شد و در نهایت اکنون کارشناس اداره کل پدافند غیرعامل است که در آنجا نیز تاکنون از رسانه و توان وی برای گسترش فرهنگ پدافند بهرهای گرفته نشده است.
■ سعید رادمنش
رادمنش با بیدارگر که مدیر مسئول آن است زمانی نمیگذاشت، کسی بخوابد اما پساز حضور در استانداری بیدارگر سرنوشتی به جز شبهخواب نداشت.
وی کارشناس ارشد حقوق است و با آنکه به طرفداری از این دولت مشهور است اما بیشتر از کارشناسی دیده نشده است.
وی مدتی در روابط عمومی استانداری بوده اما پساز آن، کار مرتبط با اطلاعرسانی و رسانه به او سپرده نشده است.
■ مسلم مخفی
مخفی از ابتدا رسانهای نبود اما حضور چندباره وی در مدیریت روابط عمومی استانداری وی را به سمت مدیریت رسانه تسنیم در همدان سوق داد، مدیریتی که امکان ارتقای اداری پساز آن از وی سلب شد و دیگر در موقعیتهای اداری پیشرفتی نداشت.
وی که کارشناس ارشد فقه و حقوق است، در نهایت با افزایش سختیهای کار در استانداری، مأموریت به دفتر نماینده ولی فقیه در استان را برگزید تا در آنجا آرمانهای خود را جستوجو کند.
■ اسدا... ربانیمهر
ربانیمهر که خود را کارشناس ارشد مدیریت بینالملل معرفی میکند، در ابتدا بهدلیل فعالیتهای رسانهای بهویژه در هفتهنامه همدلی که مدیرمسئول آن است، بهنفع نیکبخت که قرابتی نیز با وی داشت، توانست مدیرکل روابط عمومی شود و انتقال دائم خود از آموزش و پرورش به وزارت کشور و استانداری را رقم بزند اما این دوران خوش برای او دوامی نداشت تا همچون دیگر رسانهایهای استانداری از فعالیت اطلاعرسانی کنار گذاشته شود و امروز معاون اداره کل بازرسی استانداری باشد.
هرچند بهنظر میرسد با اصرار وی بر فعالیت رسانهای و حاشیهای بهزودی از این سمت نیز خواهد رفت، هرچند ممکن است توصیههای نیکبخت سرنوشت اداری دیگری برای او رقم بزند.
■ رضا ولیان تابش
ولیان تابش شانس آن را داشته که بیش از تمام رسانهایهای استانداری در روابط عمومی به فعالیت تخصصی خود در حوزه خبر و اطلاعرسانی بپردازد اما این فعالیت که از سال 90 شروع شده بود در سال 98 با جایگزینی فاطمه بازوند که سابقهای از فعالیت رسانهای ندارد، به جای او پایان یافت تا او نیز دوران انزوای رسانهایها در استانداری را آغاز و این دوران را تجربه کند.
وی کارشناس ارشد علوم سیاسی است و با آنکه زمانی قلم وی در رسانههای استان بهویژه همدان پیام شناختهشده و تأثیرگذار بود اکنون بر اساس مستندات سامانه خبرنگاران کشور، عضو دفتر روزنامه کار و کارگر است.
■ فاطمه حبیبی
حبیبی که در زمان نیکبخت مشاور رسانهای وی بود، ریاست روابط عمومی اداره کل دارایی و سرپرستی اداره کل روابط عمومی استانداری با حفظ سمت معاونت فرمانداری کبودراهنگ را نیز تجربه کرد اما از این پیشتر نرفت و در نهایت پیشبینی میشود او هم همچون دیگر رسانهایهای استانداری در فعالیتهای اطلاعرسانی بهکار گرفته نشود.
او کارشناس ارشد علوم سیاسی است و سابقه عضویت در هیأتمدیره خانه مطبوعات را نیز داراست.
آنچه در این دوره از استانداری با دورههای دیگر قابل تمایز است، نداشتن مشاور رسانهای رسمی توسط استاندار است، بیشتر استانداران برای ارتباط بهتر و بیشتر با رسانهها از مشاور رسانهای بهره میبردند اما شاهرخی همچنان مشاوری رسمی و شناخته شده ندارد.
در کنار این خانه مطبوعات نیز در حمایت از رسانهایهای شاغل در استانداری کارنامه قابل قبولی ندارد و بیشتر در تحولات نقش تماشاچی و همراه ساکت را ایفا کرده و حتی از صدور بیانیههایی ساده برای دفاع از عملکرد رسانهایها امتناع کرده است.
این بیتحرکی و همراهیها دلیلی شده تا افرادی که سابقه رسانهای ندارند بازیگر عرصه اطلاعرسانی شوند و احسان شهابی بهعنوان مدیری حرفهای همواره برای حضور در روابط عمومی استانداری گزینه نخست باشد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر