شهرستان بهار

شیوه تعیین قیمت متعارف خودرو اعلام شد

شناسه خبر: ۹۵۱۲
شیوه تعیین قیمت متعارف خودرو اعلام شد

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: قیمت خودرو دربکارخانه به علاوه 10 درصد سود، قیمت متعارف کف بازار خواهد بود.

به گزارش نشاط شهر، عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان امروز در جلسه تنظیم بازار گفت: قیمتهای جدید خودرو که فردا اعلام میشود، مشمول خودروهایی که تحویل آنها به تعویق افتاده، نمیشود.

رئیس سازمان حمایت مصرفکنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه خودروسازان مکلفند که هر ماه میزان تولیدات خود را به سازمان حمایت اعلام کنند، افزود: سازمان حمایت هر سه ماه یکبار میزان تولید و عرضه خودرو را رصد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه محدودیتهایی برای ثبتنام متقاضیان پیش فروش خودرو در نظر گرفته شده است، گفت: داشتن 18 سال سن و گواهی نامه برای پیش خرید خودرو الزامی شده است.

تابش با تاکید بر اینکه سند خودروهای پیش فروش شده تا یک سال در رهن باقی خواهد ماند، اظهار داشت: هر کد ملی که در سه سال گذشته خودرویی پیش خرید نکرده، قادر به ثبتنام برای خرید خودرو خواهد بود.

رییس سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرفکنندگان بیان داشت: همچنین متقاضیان خرید خودرو نباید دارای پلاک جاری باشند و این موضوع از نیروی انتظامی استعلام میشود.

وی با تاکید بر اینکه کلیه شرکتها مکلفند قیمت مصوب را درج کنند، بیان داشت: قیمت خودرو درب کارخانه به علاوه حداکثر 10 درصد سود قیمت متعارف در کف بازار است.

تابش بیان داشت: سازمانهای صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور، نمایندگیهای خودروساز و بازرسان مکلفند معیار قیمت را فرمول مذکور قرار دهند و بازرسان باید هر گونه گرانفروشی را به تعزیرات گزارش کنند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر