شهرستان بهار

در ستاد ساماندهی امور جوانان مطرح شد :

به ازای هر ۷ ازدواج یک طلاق در بهار ثبت می شود

شناسه خبر: ۹۵۳۶
 به ازای هر ۷ ازدواج یک طلاق در بهار ثبت می شود

در ستاد ساماندهی امور جوانان که صبح امروز در فرمانداری شهرستان برگزار شد مسائل مربوط به جوانان از جمله ازدواج و طلاق و ساماندهی سازمان های مردم نهاد بررسی شد.

به گزارش نشاط شهر، ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بهار صبح امروز با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان در فرمانداری شهرستان بهار برگزار شد.

در این جلسه برخی از مهمترین امور جوانان از جمله آمار ازدواج و طلاق در سال گذشته و میزان وام ازدواج بررسی شد و ذیل آن شورای ساماندهی امور سازمان های مردم نهاد با بررسی مشکلات سمن ها نیز تشکیل شد.

فرماندار بهار در این جلسه از اعطای وام ۴۷ میلیارد تومانی ازدواج از کانال ۲۱ شعبه بانک های شهرستان بهار به زوج های جوان در سال ۹۸ خبر داد و گفت: در سال گذشته ۱۳۲۱ نفر از تسهیلات ازدواج در بهار بهره مند شده اند که بیشترین وام ها از طریق شعب بانک ملی و کشاورزی و کمترین آن از طریق بانک توسعه تعاون و مسکن در اختیار زوج های جوان قرار گرفته است.

احسان قنبری همچنین به آمار ازدواج و طلاق شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: تعداد ۵۸۵ ازدواج و ۸۸ طلاق در بهار به ثبت رسیده که نسبت به سال ۹۷ شاهد ۱۷ درصد کاهش در ازدواج و ۱۵ درصد افزایش در طلاق هستیم.

قنبری ادامه داد: سال ۹۷ نسبت ازدواج به طلاق ۹ به یک بود اما سال ۹۸ این نسبت ۷ به یک شده که نیازمند تشکیل کمیته تخصصی برای بررسی این موضوع است.

در ادامه مدیر کل ورزش و جوانان استان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، حوزه جوانان را یکی از مهمترین حوزه ها دانست و گفت: باید با اعتماد و اعتقاد راسخ به جوانان در این حوزه عمل کنیم و فعال شدن سازمان های مردم نهاد می تواند یکی از بهترین کمک ها به این حوزه باشد.

محسن جهانشیر برخی دغدغه ها در حوزه سازمان های مردم نهاد را منطقی دانست و اظهار داشت: هر سازمان مردم نهاد که موفق به اخذ اعتبارنامه خود می شود موظف است با تشکیلات سازمان مربوطه کار کند و دستگاه های اجرایی نیز باید بیشترین همکاری را با این سمن ها داشته باشند، چرا که اینها بازوان کمکی دولت هستند.

وی در ادامه به طرح “هر روستا یک سمن” اشاره کرد و گفت: در استان یک هزار و ۵۶ روستای مسکونی داریم که ۱۶۵ روستا بالای هزار نفر جمعیت دارد و درنظر داریم در هر روستا حداقل یک سمن ایجاد کنیم که در این باره شهرستان بهار را پایلوت قرار داده ایم.

در ادامه جلسه ۷ کمیته زیر نظر ستاد ساماندهی امور جوانان با عناوین ازدواج و خانواده، اشتغال، مشارکت اجتماعی، اوقات فراغت، آسیب های اجتماعی، فضای مجازی و مسکن با انتخاب دبیر برای هر کمیته تشکیل شد تا مسائل مربوط به هر بخش به صورت تخصصی پیگیری شود.

انتهای پیام/ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر