شهرستان بهار

راه‌اندازی چهارمین اقامتگاه بومگردی همدان 

شناسه خبر: ۹۶۵۹
راه‌اندازی چهارمین اقامتگاه بومگردی همدان 

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: چهارمین اقامتگاه بومگردی همدان مرمت شده و به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند. 

به گزارش نشاط شهر، علی خاکسار امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه درخواستهای زیادی برای ایجاد اقامتگاههای بومگردی داریم که در دست بررسی است اظهار کرد: در شهر همدان سه اقامتگاه بومگردی وجود دارد و یکی از این اقامتگاهها نیز اقامتگاه «شرفخانی» است که به زودی افتتاح میشود.

وی با بیان اینکه این اقامتگاه بومگردی در بافت تاریخی شهر همدان است افزود: این خانه تاریخی با هماهنگی و نظارت اداره میراث فرهنگی و با سرمایهگذاری آقای «اباست شرفخانی» مرمت میشود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه این بنا در خیابان فرعی باباطاهر با قدمت حدودا ۱۵۰ سال احداث شده است افزود: این خانه تاریخی توسط مالک با اعتبار بیش از ۴۰۰۰ میلیون ریال در حال مرمت است.

وی با اشاره به اینکه این بنا در دو طبقه با نمای آجری و ایوان، تزیینات گچبری و... احداث شده و تاکنون بیش از ۸۰ درصد بنا مرمت شده است خاطرنشان کرد: با تجهیز و تکمیل آن میتوان در هر شبانهروز حداقل ۵۰ گردشگر را اسکان داد.

سه اقامتگاه بومگردی در تویسرکان ایجاد میشود خاکسار در ادامه از راهاندازی اقامتگاههای بومگردی در استان خبر داد و گفت: اقامتگاههای دیگری از جمله در شهرستان بهار در دستور کار است که پس بررسی مجوز فعالیت داده میشود.

وی ایجاد اقامتگاههای بومگردی در راستای خدمترسانی به گردشگران در نقاط روستایی را از اهداف بزرگ توسعه گردشگری روستایی دانست و بیان کرد: این اقامتگاهها علاوه بر خدماترسانی به گردشگران، اشتغالزایی و رونق اقتصادی در روستاها را نیز به دنبال دارد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه در تویسرکان سه واحد متقاضی صدور مجوز اقامتگاه بومگردی بودند افزود: در این شهرستان و در روستاهای زرهان، قلعه آستیجان و منطقه گزندر سه اقامتگاه مد نظر است که در حال بررسی طرح و درخواست است.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر