شهرستان بهار

شورای شهر صالح آباد :

۱۵ ماه است موفق به دیدار استاندار نشده ایم

شناسه خبر: ۹۶۸۸
 ۱۵ ماه است موفق به دیدار استاندار نشده ایم

به مناسبت روز شهرداری و دهیاری ها در شهرداری،اعضای شورای شهر این شهر در نشستی با خبرنگاران به ارائه گزارشی از عملکرد یکساله گذشته خود پرداختند .

به گزارش نشاط شهر، در این نشست جلال بهزاد مقدم رئیس شورای شهر صالح آباد با بیان این مطلب که هم اکنون شورای پنجم در حال ورود به چهارمین سال شورای پنجم است گفت: آغاز شروع به کار شورای پنجم برنامه ۴ ساله ای برای شورای شهر تدوین شد و با اعضای شورا هر ساله چند پروژه در دستور کار شورای پنجم قرار میگیرد که یکی از مهمترین آنها انتخاب شهردار است.

بهزاد مقدم انتخاب مهدی سحاب روشن به عنوان شهردار صالحآباد پس از فعله گری اشاره کرد و گفت: فعله گری بعد از ۲۲ ماه خدمت در شهرداری صالح آباد به اسدآباد منتقل شد و پس از آن مهدی صاحب روشن به اتفاق اکثریت آرا به عنوان شهردار دوازدهم انتخاب شد. بهزاد مقدم ادامه داد: یکی از وظایف شورا نظارت بر کار شهرداری و تعامل با سایر ادارات است که در این دوره تمام تلاش خود را کردیم که با ادارات مختلف ارتباط برقرار کرده و مسائل و مشکلات مردم صالح آباد را به گوش آنان برسانیم.

امسال دو باب مدرسه در صالح آباد افتتاح خواهد شد

وی افزود: در این دوره با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس دو باب مدرسه در حال ساخت است که یکی از آنها بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی و دیگری نیز بالای ۶۰ درصد پیشرفت داشته و امیدواریم در هفته دولت یکی از آن ها و دیگری در دهه فجر افتتاح شود.

وی به طرح انتقال شبکه فاضلاب شهر صالح آباد از دوره سوم شورا اشاره کرد و گفت: در اسفند ۹۶ این طرح کلنگ زنی شد و در یک سال گذشته قسمتی از فاز اول در داخل اجرا شد اما به دلیل عدم تکمیل خط انتقال، متوقف شد و امسال یک و نیم کیلومتر از کار شروع شده و به محض تحویل خط انتقال به تصفیه خانه ، انشعاب به فروش خواهد رسید و پیگیر اتصال خیابانهای تختی، شهید ثانی و شهرک فرهنگیان به شبکه فاضلاب در مرحله اول هستیم.

بهزاد مقدم پیگیری زمین چمن مجموعه ورزشی شهید جوادی را از دیگر طرح ها عنوان کرد و اظهار داشت: این طرح از سال ۹۶ شروع شده و مسئولین قول تکمیل آن را در سال ۹۷ داده اند اما به دلیل کمبود بودجه و لغو پیمان پیمانکار متوقف شد که تا یکی دو هفته پیش کارهای مشاوره انجام شد و در حال اخذ پیمان است و از مسئولین استان استانداری و فرمانداری تقاضای تسریع در انجام این کار را داریم و مسئولین قول مساعد دادند که درتابستان عملیات اجرایی آن شروع شود.

وی در ادامه با اشاره به پروژه زمین چمن آموزشگاهها که سال گذشته افتتاح شد، گفت: این زمین چمن سال گذشته افتتاح شد اما روشنایی، حصار، رختکن و سرویس بهداشتی آن تکمیل نشده و با توجه به قولی که مسئولین دادند مقرر شده، امسال به اتمام برسد.

ارتقاء جاده قدیمی همدان _ بیجار از خواستههای مهم شورای شهر است

رئیس شورای شهر صالح آباد ارتقاء جاده قدیمی همدان - بیجار را یکی از خواسته های شورای شهر صالح آباد عنوان کرد و اظهار داشت: این جاده واصل صالح آباد و بیجار است و ما تقاضای ارتقاء آن از جاده فرعی به جاده اصلی داشتیم که علی رغم پیگیریها محقق نشده است.

جلال بهزاد مقدم طول این جاده را ۱۴ کیلومتر اعلام کرد و افزود: هر سال اعتبار جزئی برای آن در نظر می گیرند، اما جوابگو نیست.

وی ادامه داد: این جاده بخشی از ترافیک همدان به گل تپه و بیجار را می کاهد و باعث کاهش تصادفات خواهد شد و استانهای غربی کشور که به غار علیصدر تردد میکنند با عبور از این مسیر ۳۰ کیلومتر مسیرشان کوتاه می شود.

بهزاد مقدم تحقق این خواسته را باعث رونق بخش و شهر صالح آباد دانست و اظهار داشت: این جاده مرکز مواصلاتی ۱۹ روستا به بخش صالحآباد با بیش از ۲۰ هزار جمعیت است و باید نگاه ویژهای به آن شود.

رئیس شورای شهر صالح آباد به پیگیری های این طرح توسط شورای شهر صالح آباد اشاره کرد و گفت: ما از طریق استان و سازمان برنامه و بودجه به دنبال اجرایی شدن این پروژه بودیم ، اما وجود چند گیر قانونی باعث شده که این طرح معطل بماند، درخواست ما از استاندار و دیگر مسئولین مربوطه این است که اجرای این طرح را تسریع کرده و به درخواست ۲۰ هزار نفر از ساکنین روستاهای مجاور جامه عمل بپوشانند.

بهزاد مقدم همچنین به طرح ایجاد شهر کامیون در صالح آباد اشاره کرد و گفت: استاندار همدان در هر شهرستان چند طرح بزرگ تعریف کرده است که در بخش صالح آباد پروژه شهر ماشین یا شهر کامیون تعریف شده است.

رئیس شورای شهر صالح آباد ادامه داد: در صالح آباد بیش از هزار دستگاه کامیون و تریلی وجود دارد که نقش اساسی در حمل و نقل کشور در دوران دفاع مقدس و دوره کنونی داشته و دارند همچنین مشاغل صنعتی و فنی این بخش با این تعداد از کامیون و تریلی مستلزم ساماندهی است که امیدواریم تا پایان دوره پنجم شورا شاهد به ثمر رسیدن این پروژه در صالح آباد باشیم.

۱۵ ماه است که تقاضای دیدار با استاندار را دادهایم

بهزاد مقدم همچنین با گلایه مندی از عدم امکان دیدار اعضای شورا با استاندار گفت: بیش از ۱۵ ماه است درخواست ملاقات با استاندار داده ایم، اما موفق به دیدار با استاندار نشدیم، درخواست کردیم ایشان در شهر صالح آباد حضور پیدا کنند تا در یک سال پایانی دولت برخی از کارهای عمرانی که جامانده سر و سامان یابد اما این تقاضا پس از ۱۵ ماه هنوز محقق نشده است.

نهضت پیاده رو سازی در صالح آباد

در ادامه مهدی صاحب روشن شهردار صالح آباد به بیان برخی از پروژه های عمرانی شهرداری پرداخت .

وی یکی از مهمترین پروژه های شهرداری در سال گذشته را یادمان شهدای گمنام عنوان کرد و گفت: از اسفند ۹۴ میزبان ۲ شهید گمنام در شهر صالح آباد بودیم که در سال ۹۸ مقدمات اجرایی ساخت المان شهدای گمنام در شهر صالح آباد شروع شد که یادمان هم اکنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با ارتفاع بالای ۱۱ متر یکی از یادمان های منحصر بفرد در کشور بوده و بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان هزینه در بر داشته است.

روشن افزود: محوطه سازی و ساخت فضای بیرونی آن نیز ۲۰۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد که پس از تکمیل یادمان انجام خواهد شد.

۵۰۰۰ مترمربع پیادهرو رو سازی در سال گذشته داشتیم

وی ادامه داد: پروژه پیاده رو سازی در دوره پنجم از دیگر پروژه های مهم در شهر بود که با این هدف یک کارگاه در محل شهرداری تاسیس شد و اقدام به ساخت سنگ مصنوعی در ابعاد متناسب در کارگاه کردیم و در سال۹۸ بالغ بر ۵ هزار متر مربع پیاده رو سازی در خیابانهای اصلی داشتیم که افزون بر یک میلیارد تومان هزینه دربرداشت.

روشن گفت: پیش بینی می شود در سال۹۹ یک میلیارد تومان دیگر به این طرح اضافه شود.

مسیر دسترسی ۱۸ روستای بخش صالح آباد به طول ۱۰۰۰ متر جدول گذاری شد

وی در ادامه به پروژه جدول گذاری اشاره کرد و اظهار داشت: بلوار سید جمال الدین اسد آبادی که معبر اصلی مشاغل صنعتی بوده به عنوان یکی از مسیرهای اصلی برایمان از اهمیت خاصی برخوردار است که راه دسترسی ۱۸ روستای بخش صالح آباد می باشد که در این مسیر ۱۰۰۰ متر جدول گذاری و زیرسازی انجام شده است.

شهردار صالح آباد در ادامه از اجرای طرح پلاک کوبی و نصب کد پستی در سطح شهر خبر داد و به تغییر نام و نامگذاری ۲۶۰ معبر و کاشت بیش از هفت هزار اصله درخت در ورودی ها و فضای سبز شهر اشاره کرد.

احداث سرویس بهداشتی ده چشمه در پارک صالحان با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان ، بیس ریزی مسیر پارک بانوان به طول ۵۰۰ متر، تعبیه المان هایی در ورودی و سطح شهر و پیگیری ساخت شهر کامیون از دیگر طرح هایی بود که شهردار صالح آباد به آنها اشاره کرد.

افزایش ۶۵ درصدی بودجه شهرداری

وی همچنین اصلاح هندسی و رفع خطر مسیر صالح اباد به حسن قشلاق در سال ۹۸ و ۹۹ با مجموع اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، تهیه و تصویب اجرای طرح مشاوره ترافیکی، رفع خطر نقاط حادثه خیز صالح آباد به سنندج با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان و روشنایی مسیر با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان را دیگر طرح های شهرداری عنوان کرد.

روشن همچنین به طغیان رودخانه مرکز شهر در سال گذشته و تخصیص اعتبار ماده ۱۰ مدیریت بحران در رفع خطر صددرصدی از آن اشاره کرد و همچنین گفت: تملک ۳۰ هزار متر مربع در اجرای طرح های عمرانی و طرح منضبط تفصیلی نیز از عمده عملکرد شهرداری در هفت ماه گذشته بوده است.

وی در آخر میزان بودجه شهرداری صالح اباد در سال ۹۹ را ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برشمرد که نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد افزایش داشته است.

مرضیه کریمی رادپور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر