شهرستان بهار

ثبت ۲ وقف جدید در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۹۷۲۶
ثبت ۲ وقف جدید در شهرستان بهار

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار از ثبت دو وقف جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: در حوزه کمک به نیازمندان و درمان دست ما بسته است بنابراین در این زمینه نیاز به وقف‌های جدید داریم.

به گزارش نشاط شهر، حمیدرضا بهگو امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان از ثبت دو وقف جدید در همدان خبر داد و اظهار کرد: یکی از این وقفها ساختمانی ۴۶ متری بود که واقف آن را به منظور استفاده به عنوان خانه عالم اختصاص داد.

وی با اشاره به اینکه یک ساختمان دیگر نیز با کاربری حمام وقف امور خیریه شده است گفت: این ساختمان در ۱۲۶ متر تقریبا ارزشی ۳۰۰ میلیون تومان دارد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان بهار با اشاره به اینکه امسال در شهرستان بهار دو وقف ثبت شده و سال گذشته سه وقف داشتیم خاطرنشان کرد: اکثر موقوفات شهرستان بهار با نیت روضهخوانی است و در حوزه کمک به نیازمندان و درمان و... دست ما بسته است بنابراین در این زمینه نیاز به وقفهای جدید داریم.

وی با تأکید بر لزوم توجه به وقفهای منفعتی به منظور رفع نیازهای شهرستان بیان کرد: شیوع ویروس کرونا در ماههای اخیر، اهمیت وقف در حوزه سلامت و بهداشت و به ویژه وقف برای درمان بیماریهای خاص و واگیردار را بیش از پیش روشن کرد، زیرا حضور واقفان سلامت میتواند کمبودهای درمانی جامعه را جبران کند.

بهگو افزود: واقفان به عنوان سعادتمندترین نیکوکاران میتوانند وقفهای خود را به سمت نیازهای روز جامعه به ویژه در حوزههای علم و فناوری، فعالیتهای قرآنی، تهیه جهیزیه، تسهیل در ازدواج جوانان و اشتغال هدایت کرده و در این حوزهها سرمایهگذاری کنند.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر