شهرستان بهار

رئیس فنی حرفه ای بهار :

کرونا جلوی آموزش را نمی گیرد/ برگزاری ۱۵۵ هزار نفرساعت کلاس آموزشی در ۵ ماه اول امسال

شناسه خبر: ۹۸۶۵
  کرونا جلوی آموزش را نمی گیرد/ برگزاری ۱۵۵ هزار نفرساعت کلاس آموزشی در ۵ ماه اول امسال

فرهاد اکبری، رئیس فنی حرفه ای شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار نشاط بهار به بیان عملکرد ۵ ماهه مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار در سال ۹۹ پرداخت.

به گزارش نشاط شهر، فرهاد اکبری با بیان این مطلب که مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار در سال ۹۹ در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید اقدام به برگزاری دوره های مختلف آموزشی کرده اذعان داشت: این دوره ها با رویکرد اشتغال مهارت آموختگان برگزار می شود و در ۵ ماه گذشته با وجود شیوع ویروس کرونا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و بهره گیری از آموزش های حضوری و مجازی اقدام به اجرای بیش از ۱۵۵ هزار نفر ساعت آموزش در بخش دولتی شامل مراکز ثابت برادران و خواهران و تیم های سیار روستایی و عشایری، صنایع و اصناف، پادگان ها، کانون اصلاح تربیت و ... نموده ایم.

وی افزود: گروه های هدف این دوره های آموزشی که به صورت رایگان برگزار می شود طبقات مختلف اجتماعی و تحصیلی را در برداشته و شامل کارجویان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، دانش آموزان، مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی، زنان بی سرپرست و بد سرپرست، کارگران ساختمانی، کارگران و پیمانکاران شرکت توزیع برق، اعضای اصناف و اتحادیه ها، کارگران صنایع مختلف، سربازان وظیفه، زندانیان و معتادین بهبود یافته می باشند.

رئیس اداره فنی و حرفه ای بهار ادامه داد: در سال ۹۹ مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار به منظور توانمندسازی زنان روستایی و توسعه مشاغل خانگی نسبت به سال های گذشته تأکید بیشتری بر آموزش های رایگان در سطح روستاهای شهرستان بهار داشته است.وی گفت: این دوره ها با محوریت مشاغل خانگی طراحی شده و شامل خیاطی، قالیبافی و صنایع دستی (چرم و سفال) می باشند.

اکبری یکی دیگر از اهداف آموزش های فنی و حرفه ای در سال ۹۹ را حرکت در جهت شناسایی و تقویت مزیت های رقابتی شهرستان بهار و مشاغل مرتبط با آن دانست و گفت: در این راستا شناسایی بیش از چهل شغل مرتبط با مزیت های رقابتی شهرستان صورت گرفته و با تلاش همکاران در آینده نزدیک مشاغل بیشتری در این حوزه شناسایی خواهند شد.

وی در پایان بیان داشت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار تلاش نموده که در سال جهش تولید ضمن آموزش نیروی کار ماهر با در اختیار گذاشتن کلیه امکانات خود، کارآفرینان و جوانان شهرستان بهار را در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید داخلی یاری رساند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر