شهرستان بهار

مدیر کل پزشکی قانونی همدان :

انفجار گاز در لالجین ۲ کشته بر جای گذاشت

شناسه خبر: ۹۸۷۸
 انفجار گاز در لالجین ۲ کشته بر جای گذاشت

نشت گاز سماور در منزل مسکونی واقع در شهر لالجین باعث انفجار، سوختگی یک زن و مرد و نهایتا فوت هر دو نفر شد | بخاری های غیر استاندارد، نبود سیستم هشدار در منازل و بعضا در محیط های کاری، نشت گاز، بی مبالاتی در ایمنی، ته سیگارهای مانده در میان کاغذ و برگ و پارچه یا انفجار ناگهانی خودروهای غیر استاندارد موجبات حوادث تلخ را رقم خواهد زد

.
به گزارش نشاط شهر، به نقل از همدان پرس؛ مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان گفت: نشت گاز سماور در منزل مسکونی واقع در شهر لالجین باعث انفجار، سوختگی یک زن و مرد و نهایتا فوت هر دو نفر شد

دکتر ارتین کمالی با اشاره به اینکه در ابتدای فصل پاییز این حادثه روی داد است افزود: هر 2 فرد مذکور بعد از حادثه به بیمارستان منتقل شده اند که یکی (زن 80 ساله) از آنان به علت شدت جراحات و سوختگی شدید جان خود را از دست می دهد.

کمالی با اعلام اینکه همسر وی هم دیروز در اثر سوختگی و شدت جراحات آن حادثه جان خود را از دست داد تصریح کرد: در 5 ماهه ابتدایی امسال 13 نفر شامل 3 زن و 10 مرد در اثر سوختگی جان خود را از دست داده اند.

وی با اعلام اینکه آمار در مدت مشابه سال قبل 8 نفر بوده است گفت: با توجه به شروع فصل پاییز و استفاده از وسایل گرما زا، رعایت نکات ایمنی در این حوزه بسیار اهمیت دارد.

کمالی خاطر نشان کرد: بخاری های غیر استاندارد، نبود سیستم هشدار در منازل و بعضا در محیط های کاری، نشت گاز، بی مبالاتی در ایمنی، ته سیگارهای مانده در میان کاغذ و برگ و پارچه یا انفجار ناگهانی خودروهای غیر استاندارد و ... موجبات حوادث تلخ را رقم خواهد زد.

این مقام مسئول قضایی شایعترین علت سوختگی را انفجار گاز و شعله دانست و گفت: در کنار این عوامل، سوختگی های شیمیایی، مثل سوختگی با اسید و قلیا، سوختگی های الکتریکی و سوختگی تماسی با جسم داغ را می توان نامبرد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر