شهرستان بهار

رسانه ها در تشریح وضعیت وخیم کرونا به کمک بیایند

شناسه خبر: ۹۸۹۶
رسانه ها در تشریح وضعیت وخیم کرونا به کمک بیایند

نشست خبری فرماندار، مدیر شبکه بهداشت و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بهار با اصحاب رسانه و خبرنگاران به جهت تشریح وضعیت بهار در شیوع بیماری کرونا صبح امروز در اداره ارشاد بهار برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر حبیب شهنوازیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با خیرمقدم به خبرنگاران و اهالی رسانه به نقش آنها در آگاهی عموم جامعه تاکید کرد و گفت: هم اکنون در کشور، استان و شهرستان ما در موقعیت خاصی در شیوع بیماری کرونا قرار گرفته و هر روز بر تعداد مبتلایان به کرونا و مرگ ناشی از این بیماری افزوده می شود.

شهنوازیان افزود: خبرنگاران بنا به رسالت خبری خود در جامعه می توانند نقش موثری در آگاه سازی مردم و اقناع افکار عمومی داشته باشند تا مردم را به رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی ترغیب کنند.

فرماندار بهار در این نشست گفت: طبق آمار اعلام شده تا روز گذشته ۲۴ نفر مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان آیت الله بهاری بستری بودند که هر روز بر این تعداد افزوده می شود، برای آگاهی مردم باید از ظرفیت همه رسانه های شهرستان و فضای مجازی استفاده کنیم تا بتوانیم با آگاهی بخشی مردم از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کنیم.

در ادامه دکتر به نشان، مدیر شبکه بهداشت بهار نیز به تشریح وضعیت کنونی شهرستان پرداخت و اظهار داشت: کرونا یک بیماری پیچیده از نظر گسترش و شدت است و در این شرایط نه می توانیم مردم را از آن بترسانیم و نه می توانیم مردم را بی خیال آن کنیم ،بلکه باید در پی آگاهی مردم در عین آرامش باشیم.

به نشان ادامه داد: ما باید از تجمعات اضطراری بپرهیزیم و سبک زندگیمان را متناسب با آن تغییر دهیم، در ابتدا ماسک توصیه نمی شد، اما الان یافته ها نشان می دهد که ماسک در پیشگیری از بیماری بسیار موثر است.

وی همچنین گفت: در عصر حاضر دولتها نقش چندانی در کاهش این بیماری نمی توانند داشته باشند بلکه نقش فردی و بدنه اجتماع در پیشگیری از بیماری بسیار بیشتر است.

در ادامه این نشست به برخی تجمعات غیر ضروری که در روزهای گذشته در سطح شهرستان داشتیم اشاره شد و برخی مراکز که پروتکل ها در آنها رعایت نمی شوند از سوی خبرنگاران نام برده شد.

همچنین به آمار بالای ابتلای زنان خانه دار در شهرستان اشاره شد و خبرنگاران خواستار اعلام عمومی از طریق بلندگو در شهر جهت جلوگیری از اجتماع افراد و بانوان در مقابل درب منازل و کوچه ها شدند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر