شهرستان بهار

پورمختار بازداشت شد :

افرادی که پورمختار را یک نیروی انقلابی به مردم معرفی کردند باید عذرخواهی کنند

شناسه خبر: ۹۸۹۸
 افرادی که پورمختار را یک نیروی انقلابی به مردم معرفی کردند باید عذرخواهی کنند

پورمختار به واسطه ریاستش در کمیسیون اصل نود و پس از آن عضویت در کمیسیون قضایی مجلس دارای جایگاه خوبی بود و ارتباط موثری با خیلی از وزرا داشت و به این واسطه می توانست اتفاقات خوبی را برای مردم دو منطقه رقم بزند اما این اتفاق رخ نداد.

به گزارش نشاط شهر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی طی اظهارنظری اعلام کرد که یکی از اعضای قبلی این کمیسیون دستگیر شده است.

نصرالله پژمانفر در پاسخ به این سوال که "از روسای کمیسیونهای اصل ۹۰ کسی بوده که خود دچار خطا و فساد شود؟" گفت: اینها را باید دستگاههای امنیتی پاسخ دهند ولی یکی از افرادی را داریم که چند روز قبل شنیدم ایشان دستگیر شدند و کارهای اینچنینی را انجام میدهند.

طبق اخباری که عصر امروز در فضای مجازی استان همدان منتشر شد، فرد مورد نظر پژمان فر محمد علی پورمختار نماینده سابق مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس نهم است.

پورمختار برای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم نیز ثبت نام کرده بود که از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

وی چند ماه مانده به انتخابات با حواشی بسیاری در شهرستان های بهار و کبودراهنگ روبرو بود به طوری که برخی دفترداران وی در لالجین و بهار به اتهام فساد مالی دستگیر شدند و شایعاتی مبنی بر پلمپ شدن دفتر وی در بهار و کبودراهنگ مطرح بود.

پورمختار در جلسات مردمی و پاسخ به سوالات مطرح شده پلمپ شدن دفاتر خود را کذب عنوان کرده و تلویحا رسانه ها و افرادی که اقدام به نشر این اخبار می کردند تهدید و به کرات مطرح می کرد که از عملکرد دفتردارانش بی اطلاع بوده است.

خبر دستگیری دفترداران وی در اوایل شهریور ماه سال گذشته مطرح شد و پس از آن مدارکی از عضویت پورمختار در هیئت مدیره شرکت های مختلف در فضای مجازی منتشر شد که وی را مورد اتهام قرار می داد که چرا از موقعیت خود استفاده کرده و به عضویت هیئت مدیره این شرکت ها درآمده تا اینکه پورمختار پس از ثبت نام در کاندیداتوری نمایندگی مجلس از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

چندی پیش خبر بازداشت یکی از نمایندگان سابق رد صلاحیت شده در استان نیز مطرح شد که گمانه زنی ها را به سمت پورمختار برد ولی این خبر از هیچ منبع موثقی مورد تائید قرار نگرفت تا اینکه امروز خبر بازداشت رئیس اسبق کمیسیون اصل نود مجلس منتشر شد.

مجید قاسمی جمشید یکی از اعضای دوره چهارم شورای شهر بهار در گفتگو با خبرنگار ما با ابراز تاسف از اینکه فردی رد صلاحیت شده مدت هشت سال نمایندگی مردم بهار و کبودراهنگ را بر عهده داشت و این جایگاه به واسطه معرفی وی به عنوان یک نیروی انقلابی به مردم و سپس انتخاب مردم بوده اظهار داشت: افرادی که وی را به عنوان یک نیروی انقلابی معرفی کردند باید از مردم عذرخواهی کنند، چرا که این افراد راه را برای مردم دو منطقه غلط ترسیم کردند و باعث انتخاب اشتباه مردم شدند و هم اکنون خود را کنار کشیده اند، اینها به مردم ما بدهکارند.

وی به انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی و به خبرهایی در مورد گرفتن تائید صلاحیتش در آخرین لحظات اشاره کرد و گفت: وقتی چنین مسائلی در مورد پورمختار مطرح بود و گفته می شد که در آخرین لحظات و با رایزنی هایی توانسته تائید صلاحیتش را برای دوره دهم مجلس بگیرد، دیگر نباید به عنوان نیروی انقلابی به مردم معرفی میشد و می توانست به عنوان یک نماینده عادی وارد میدان رقابت با دیگر کاندیداها شود، چرا که این مسئله باعث بدبینی مردم به نیروهای انقلابی و سلب اعتماد آنها شد.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمود تا میتوانید سمت اصحاب ثروت و قدرت نروید، اشاره کرد و گفت: اینها دقیقا به دنبال کسی راه افتادند که هم قدرت داشت و هم ثروت و در این راه مرتکب اشتباه بزرگی شدند، در صورتی که افراد لایق دیگری هم داشتیم که می توانستند به عنوان نیروی انقلابی به مردم معرفی شوند.

این عضو سابق شورای شهر بهار به نمایندگی 8 ساله پورمختار در بهار و کبودراهنگ اشاره کرد و افزود: پورمختار به واسطه ریاستش در کمیسیون اصل نود و پس از آن عضویت در کمیسیون قضایی مجلس دارای جایگاه خوبی بود و ارتباط موثری با خیلی از وزرا داشت و به این واسطه می توانست اتفاقات خوبی را برای مردم دو منطقه رقم بزند که از آن جمله می توان به ضرورت توسعه جاده همدان- علیصدر یا همدان- بیجار که قسمتی از آن در شهرستان بهار است اشاره کرد، اما این اتفاق رخ نداد.

قاسمی به مشکل حریم سیاسی شهر بهار و طرح جامع شهری اشاره کرد و گفت: اینها مشکلات چندین ساله شهر بهار بوده و هستند که نماینده به خوبی می توانست در آن وارد شده و مشکل مردم را حل کند اما این اتفاق رخ نداد و در زمانی که با پیگیری اعضای شورا به نتیجه رسیده بود به محض اطلاع با نصب یک بنر در میدان اصلی شهر کار را خراب کرد.

مرضیه کریمی رادپور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر