شهرستان بهار

نامه ۱۹۴ بسیج دانشجویی کشور به مراجع و علما :

مراجع با تبیین ماجرای صلح امام حسن(ع) راه تحریف تاریخ را ببندند

شناسه خبر: ۹۹۱۴
 مراجع با تبیین ماجرای صلح امام حسن(ع) راه تحریف تاریخ را ببندند

جمعی از دفاتر بسیج از مراجع تقلید خواستند تا جریانات زمان امام حسن(ع) و شرایط صلح ایشان را تبیین کرده و حقایق را برای مردم و به خصوص جوانان روشن کنند تا راه را برای کسانی که سعی در مصادره به مطلوب کردن تاریخ دارند، ببندند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از رجانیوز ۱۹۴ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور طی نامه ای از مراجع عظام تقلید خواستند خواستند تا جریانات زمان امام حسن(ع) و شرایط صلح ایشان را تبیین کرده و حقایق را برای مردم و به خصوص جوانان روشن کنند تا راه را برای کسانی که سعی در مصادره به مطلوب کردن تاریخ دارند، ببندند.

به گزارش رجانیوز، متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

محضر مراجع عالیقدر جهان اسلام، حضرات آیات مکارم شیرازی، علوی گرگانی، نوری همدانی، سبحانی و جوادی آملی ( ادام الله ظلهم)

سلام علیکم؛

انقلاب اسلامی و حاکمیت دین در جامعه اسلامی ، از نعمات و فرصت های بزرگ تاریخی است که به رهبری امام عظیم الشان و همراهی و مجاهدت علمای اسلام برای ملت ایران رقم خورد و یک الگوی نو و بدیع از نظام دینی و مردم سالار را به دنیا عرضه کرد . امروز نظام اسلامی با وجود همه ی دشمنی ها و کینه توزی های استکبار جهانی، توانسته است عزتمند و مقتدر به راه خود ادامه داده و به موفقیت های بسیاری دست یابد.

در این میان اما برخی سستیها و فرسودگیها، جریاناتی فکری و فرهنگی را ایجاد کرده است که در نظام جمهوری اسلامی جایگاه و مسئولیت دارند اما در قامت اپوزیسیون ظاهر شده و علیه نظام فعالیت هایی را انجام می دهند. این مواضع و تحلیل های حساسیت برانگیز، فرصتی بینظیر برای جریانات فوق ایجاد می کند تا بتوانند با فعالیت رسانه ای مسموم و عملیات روانی دوقطبی های کاذب در کشور ایجاد کنند.

احتراما ً همانطور که مستحضرید جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر حسن روحانی در ایام نزدیک به شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی ( علیه السلام )، در جلسه هیئت دولت بار دیگر فرصت را مغتنم شمردند و با اجتهادی عجیب از موضوع صلح امام حسن ( علیه السلام ) مصادره به مطلوب کردند تا عملکرد ضعیف دولت خود در هفت سال گذشته را تطهیر نمایند.

هفت سال و نیم از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد و در این مدت آنچه که نمایان بود همین بازی جنگ و صلح بوده است که نه تنها مشکلات کشور را حل نکرد، بلکه کشور را در منفعلانه ترین حالت ممکن قرار داد تا دشمنان قسم خورده اسلام به نام دیپلماسی و مذاکره، امت اسلامی را در جنگ اقتصادی و فرهنگی تمام عیار، مورد هجمه همه جانبه قرار دهند.

حقیقتی که امروز بر کشور حاکم شده است تورم بیش از حد، گرانی، ناامنی اجتماعی و فرهنگی و نیز ناامیدی جوانان از آینده، افسارگسیختگی بازار و رانت و فساد آقایان است که سرمایه های کشور را تا جایی که توانسته اند به تاراج برده اند و آنچه را نمی توانند به تاراج ببرند، با دل بستن به غرب و کدخدامحوری در حلقوم غرب ریخته اند.

شوربختانه این اظهارات مسبوق به سابقه بوده است و گاهی امام زمان را از تریبون رسمی دولت مورد هجمه قرار می دهند و گاهی پیامبر عظیم الشأن اسلام را قابل نقد میدانند و هر گاه نیاز به خود باختگی در برابر غرب دارند با « صلح جهانی » خواندن افعال خود، از مظلومیت امام غریبمان، امام حسن سوء استفاده میکنند و تمامیت رسانه ای خود را برای آمادگی و فریب مردم بکار می گیرند.

امروز این روند غلط اگر متوقف نشود امام جامعه را در شرایطی قرار می دهند که دوباره جام زهر را مقابل دیدگان امت ، به رهبر امت بنوشانند ، کما اینکه در قضیه ی برجام نیز چنین رقم زده شد و با ایجاد خطای راهبردی در اذهان مردم کشور را به لبه ی پرتگاه رساندند.

متاسفانه آنچه که در دولت مستقر، مشاهده می شود پیری و خستگی و دل بستن به انتخابات آمریکا برای قمار از پیش باخته مذاکره با بدعهدان است و ظاهرا ً دولتمردان انگیزه ای برای حل مشکلات مردم با توجه به ظرفیت های گسترده درون کشور ندارند.

ما دانشجویان از محضر شما عالم و مرجع جلیل القدر استدعا داریم که جریانات زمان امام حسن ( علیه السلام)، ادله، لوازم و شرایط صلح ایشان را تبیین کرده و حقایق را برای مردم و به خصوص جوانان روشن کنید؛ همچنین راه را برای عدهای که سعی در مصادره به مطلوب کردن تاریخ دارند، ببندید.

همچنین به صراحت اعلام میداریم که ما نیز با دفاع از تاریخ سراسر شکوه اسلام اجازه نخواهیم داد شیفتگان غرب، ذلت را به امت اسلامی تحمیل کنند و بعنوان سربازانی همیشه در میدان و پا رکاب امام جامعه و مراجع عظام تقلید، عالمان دین و راهبران جامعه اسلامی نخواهیم گذاشت که اشراف از درون کاخ های معاویه گون خود ، نظام اسلامی را در برابر سلطه گران ضعیف و زبون نشان دهند و مقدمات تسلیم آن را فراهم آورند.

در واقع تمام عرائض ما را امام خمینی سال ها پیش بهتر از همه بیان کرده اند که: ای سران اسلام ، به داد اسلام برسید ای علمای نجف ، به داد اسلام برسید ای علمای قم ، به داد اسلام برسید.

در پایان نیز بر خود لازم می داریم تا بخشی از وصیت نامه ی سردار سرافراز اسلام ، سپهبد حاج قاسم سلیمانی را خدمتتان ارسال نماییم که خطاب به شما مراجع عزیز اسلام بود.

ایشان در بخشی از وصیت خود فرمودند: سخنی کوتاه از یک سرباز ۴۰ ساله در میدان به علمای عظیم الشأن و مراجع گرانقدر که موجب روشنایی جامعه و سبب زدودن تاریکی ها هستند ، خصوصا ً مراجع عظام تقلید . سربازتان از یک برج دیده بانی ، دید که اگر این نظام آسیب ببیند، دین و آنچه از ارزشهای آن [ که ] شما در حوزهها استخوان خرد کرده اید و زحمت کشیده اید، از بین می رود. این دورهها با همه دورهها متفاوت است. این بار اگر مسلط شدند، از اسلام چیزی باقی نمی ماند. راه صحیح ، حمایت بدون هر گونه ملاحظه از انقلاب ، جمهوری اسلامی و ولی ّ فقیه است. نباید در حوادث، دیگران شما را که امید اسلام هستید به ملاحظه بیندازند.

همگی شما امام را دوست داشتید و معتقد به راه او بودید. راه امام مبارزه با آمریکا و حمایت از جمهوری اسلامی و مسلمانان تحت ستم استکبار، تحت پرچم ولی ّ فقیه است. من با عقل ناقص خود می دیدم برخی خن ّ اسان سعی داشتند و دارند که مراجع و علما مؤثر در جامعه را با سخنان خود و حالت حق به جانبی به سکوت و ملاحظه بکشانند . حق واضح است ؛ جمهوری اسلامی و ارزش ها و ولایت فقیه میراث امام خمینی ( ره ) هستند و می بایست مورد حمایت جدی قرار گیرند. من حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را خیلی مظلوم و تنها می بینم. او نیازمند همراهی و کمک شماست و شما حضرات معظم با بیانتان و دیدارهایتان و حمایت هایتان با ایشان می بایست جامعه را جهت دهید. اگر این انقلاب آسیب دید، حتی زمان شاه ملعون هم نخواهد بود، بلکه سعی استکبار بر الحادگری محض و انحراف عمیق غیر قابل برگشت خواهد بود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر