شهرستان بهار

رئیس شورا شهر بهار :

شهر بهار را در شأن مردم بهار خواهیم ساخت

شناسه خبر: ۹۹۲۸
 شهر بهار را در شأن مردم بهار خواهیم ساخت

نگاهی به اقدامات شهرداری و شورای شهر بهار در سال جاری/ از تعداد ۳۴ ماده و ۹ تبصره وظایف شوراها،می‌توان به مهمترین آنها اشاره کرد:انتخاب شهردار، تصویب بودجه شهرداری،نظارت و حراست از اموال عمومی شهرداری، بررسی و شناخت کمبودها و نیازهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی ،بهداشتی و اقتصادی حوزه انتخابیه می باشد.

به گزارش نشاط شهر حسین فیض اللهی رئیس شورای شهر بهار به عنوان کردن چارچوب و شاکله شورای شهر پرداخت و گفت: شوراهای شهر یک تشکل مردمی می باشند که با رأی مستقیم مردم انتخاب و طبق قانون اساسی به وظایفی که قانونگذار به عهده آن ها گذاشته به انجام وظیفه می پردازند و در اصل شوراها پل ارتباط بین مردم و مسئولین می باشند.

وی گفت از تعداد ۳۴ ماده و ۹ تبصره وظایف شوراها،میتوان به مهمترین آنها اشاره کرد:انتخاب شهردار، تصویب بودجه شهرداری،نظارت و حراست از اموال عمومی شهرداری، بررسی و شناخت کمبودها و نیازهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی ،بهداشتی و اقتصادی حوزه انتخابیه می باشد که شایان ذکر است شورای شهر بهار در دوره پنجم خود و در این مدت توانسته با همکاری مردم شریف و فرهیخته شهر بهار خدمت خوبی را به مردم ارائه نماید گرچه این خدمات کافی نیست و بر این باور هستیم با وفاق و همدلی شورا و مردم بتوانیم شهر بهار را در شأن مردم بهار بسازیم .

فیض اللهی تصریح کرد:متأسفانه چند سالی است که تحریمهای ظالمانه اقتصادی بر درآمدهای شهرداری سایه انداخته و تأثیر خود را بر درآمد شهر گذاشته ولی با این وجود تلاش کرده ایم تا مردم شیرینی خدمات شهری را در کام خود احساس کنند.

در این شماره طی مصاحبه ای با خبرنگار نشاط بهار بر آن شدیم تا گزارشی از عملکرد یکساله شورا و شهرداری را خدمت شهروندان ارائه دهیم تا در جریان امور قرار گیرند و این اطمینان را به مردم تضمین دهیم که اعضای شورای شهر مجدانه پیگیر روزانه برنامههای مصوب ابلاغی خود به شهرداری می باشند تا در زمان مناسب پروژه ها انجام و به سمع و نظر مردم برسد.

افزایش ۴۰ درصدی بودجه شهرداری بهار نسبت به سال گذشته

فیض اللهی به بودجه شهرداری اشاره کرد و گفت:با توجه به اینکه شهرداری یک اداره عمومی غیردولتی می باشد نیاز است هرساله بودجه خود را که شامل درآمدهای کوششی و کمکهای اعطایی دولت و سازمانهای دولتی می باشد، با توجه به خدماتی که در شهر ارائه خواهد داد تنظیم نماید.

وی افزود :بودجه امسال با تلاش همکاران افزایش ۴۰ درصدی را به دنبال خود داشته است و همچنین امیدواریم در شش ماهه دوم سال ۹۹ در تنظیم متمم بودجه ، این افزایش به ۶۰ درصد نیز برسد.


وی در ادامه عنوان کرد: کل بودجه مصوب امسال ۱۴ میلیارد تومان می باشد که در اصلاح بودجه امیدواریم این رقم را به بالای ۱۶ میلیارد برسانیم.

وی اذعان کرد: در ابتدای دوره که بودجه را تحویل گرفتیم ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود و در پایان این دوره با افزایش ۲ برابری یعنی ۲۰ میلیارد تومان تحویل خواهیم داد که این رقم، آمار بسیار خوبی است؛ ضمن اینکه در بیانات فوق گفته شد به علت تحریم های اقتصادی کمک های دولتی نیز به حداقل رسیده است.

حسین فیض اللهی به اعتبار عمرانی امسال اشاره کرد و تصریح کرد: کل اعتبار عمرانی امسال اعم از آسفالت، جدولگذاری ،پیاده رو سازی، ساخت و ساز و غیره مبلغ ۱۰ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان می باشد.

طی ۲ سال آینده تمامی معابر سطح شهر نوسازی خواهند شد

رئیس شورای شهر بهار گفت: از آنجاییکه اکثر پیاده رو های سطح شهر و معابر فرسوده می باشند و در تردد شهروندان مشکل ایجاد می کنند، در ادامه کار شورای پیشین ، اصلاح پیادهروها در دستور کار قرار داده شد که در مدت یک سال اخیر مقدار ۰۰۰ ۱۲ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است که شایان ذکر است خیابانهای شهید شیری، طالقانی، مدرس، شهید رجایی، فرهنگ،بلوار شاهد ، فرهنگیان ،مقابل مسکن مهر، کوچه شهید طلایی همراه و همچنین اصلاح جوی آب و جدول گذاری برخی معابر مانند خیابان ۱۷ شهریور در این پروژه به انجام رسیده است.


وی اظهارکرد:باتوجه به کمبود اعتبار و شروع فصل سرما، نهضت پیاده رو سازی از اوایل سال آینده شروع خواهد شد و شهرداری خیابان های سی متری ، شهید حسینی، فاز دوم شهید شیری ادامه خیابان طالقانی و قسمتهایی از خیابان امام و چند نقطه دیگر در حاشیه شهر را در برنامه خود دارد و طی دو سال آینده تمامی معابر سطح شهر از نظر اصلاح پیاده رو نوسازی خواهند شد.

طرح اجرا و لوله گذاری هدایت آب های سطحی اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد می خورد!

فیض اللهی با اشاره به برخی از مشکلاتی که شهروندان طی سال های گذشته با آن درگیر بودند افزود: آبگرفتگی معابر در هنگام بارندگی و مشکل تردد در اکثر معابر یکی از معضلات شهروندان بهاری بود که با همت شهردار و شورای شهر بهار و با هدف اجرای طرح هدایت آب های سطحی اقدام به تهیه طرح مطالعاتی آبهای سطحی با نظر کارشناسان مجرب استانی شد که اعتبار اجرا و لولهگذاری آن ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیشبینی شده و شایان ذکر است قسمتی از این اعتبار از محل مدیریت بحران و مابقی از محل اعتبارات شهرداری هزینه خواهد شد.

وی تاکید کرد : این طرح از میدان آزادگان تا سه راهی ترمینال قدیم به طول ۱۱۰۰ متر که ۷۲۰ مترطول لوله گذاری و ۲۸۰ متر کانال بتنی که فاز اول این طرح از میدان شهرداری، که در سالهای گذشته در تردد شهروندان بسیار مشکل ساز بود تا کوی محمدیه در دست اجرا است و به زودی به بهرهبرداری خواهد رسید و ادامه آن در سال آینده اجرا خواهد شد.

وی به هدف این طرح اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح و با هدایت تمامی آب های کوچه ها به این کانال، از این پس هیچگونه مشکل آبگرفتگی در سطح شهر نخواهیم داشت.

تملک فضای سبز ۳ هکتاری

رئیس شورای شهر بهار به دیگر اقدامات مفید و مورد نیاز شهر اشاره کرد و گفت: از دیگر اقدامات این شورا و شهردار میتوان به طرح مطالعات ترافیک شهری اشاره کرد که اقدام مورد نیازی احساس می شد و جزء هدف طرح بازآفرینی شهری می باشد، توجه به حاشیههای شهر است که یکی از وظایف شورا و شهرداری توزیع متوازن خدمات شهرداری در تمام نقاط شهر و مخصوصاً توجه ویژه به حاشیههای شهر می باشد.

وی عنوان کرد: در این راستا احداث و تجهیز پارکهای محلهای در دستور کار قرار دارد و طی دو سال آینده تمامی پارکهای محلهای و کوچک ، بازسازی و تجهیز خواهند شد تا شهروندان و ساکنین نقاط دور دست که دسترسی به پارک های عمومی ندارند از این مکان استفاده نمایند.

وی به اقدامات انجام شده در این راستا پرداخت و برشمرد:
_ احداث پارک مزرعه با متراژ ۱۲۰۰ متر با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان

_ احداث بوستان فجر و تجهیز در انتهای خیابان مدنی به متراژ ۱۳۵۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیون تومان

_احداث پارک نوبهار به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع با ۴۵۰ میلیون اعتبار که ۲۲۵ میلیون تاکنون هزینه شده است و امسال به بهرهبرداری خواهد رسید

_احداث فاز اول پارک بانوان در بلوار بسیج به مساحت ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع با اعتبار ۴۴۰ میلیون تومان که تاکنون ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده و در بهار سال آینده به بهرهبرداری خواهد رسید

فیض اللهی خبر داد : تملک فضای سبز ۳ هکتاری واقع در بلوار کشاورز جنب بیمارستان پیشین خبر مسرتبخشی است برای شهروندان بهاری که در صورت تأمین اعتبار می توان یک پارک عمومی برای شهر احداث کنیم و در تلاش هستیم تا سرانه پارک های شهر را به رقم استاندارد کشوری برسانیم.


تحویل پروژه ولایت به مالکین

با پیگیری مداوم به عمل آمده توسط شورا و شهرداری ، واحدهای مسکونی پروژه ۱۴۰ واحدی ولایت (دور میدان آزادگان) تحویل مالکین شده و مشکلات فنی آن مرتفع گردیده و همچنین واحدهای تجاری متعلق به شهرداری نیز در حال تکمیل و واگذاری به شهرداری می باشد


زیبا سازی و نقاشی برخی از دیواره های شهر با مشورت گرفتن از هنرمندان شهر

رئیس شورای شهر بهار به الزام توجه به خواسته های شهروندان تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه توجه به مبلمان شهری و زیباسازی شهری یکی از درخواست های شهروندان می باشد،در ورودیهای شهر به این امر توجه جدی شده است و در سطح شهر نیز اجرا خواهد شد.

وی اقدامات انجام شده را مشروح کرد و برشمرد :
_نصب المان های برقی در میانه بلوار کشاورز از پلیس راه تا میدان آزادگان جلوه خاصی به شهر هدیه کرده و مسافرین را به خود جلب میکند ؛ با توجه به پیادهروی شهروندان و خانوادهها در حاشیه بلوار کشاورز این مسیر بسیار تاریک و غیر قابل استفاده بود که با نصب پایه چراغ ها از میدان آزادگان تا پلیس راه این مسیر روشن شده است و در ابتدای سال آینده نیز با مفروش نمودن محل پیاده روی با موزاییک و تجهیزاتی قبیل صندلی و وسایل ورزشی در دستور کار قرار دارد.

_خرید سطل های زباله و نصب روشنایی در پیاده راه امام که تا اواخر امسال جزء برنامههای زیباسازی شهری می باشد.

_ با مشورتی که با هنرمندان شرح اتخاذ شده، شهرداری و شورای شهر نسبت به ثبت نقاشی و زیباسازی برخی از دیواره های شهری اقدام خواهد کرد تا با جلوه شهری زیبا و با نشاط تر مواجه شویم.

وی اظهار کرد: در خصوص مبلمان شهری امسال اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده که این اعتبار سال آینده دو برابر خواهد شد.

۵۰۰۰ تن آسفالت ریزی با اعتبار ۳ میلیارد تومان

فیض اللهی رئیس شورا شهربهار اظهار داشت: آسفالت نمودن کوچه ها و معابر یکی دیگر از درخواست های مهم شهروندان می باشد که امسال برای بخش دستی و مکانیکی آسفالت مقدار ۵۰۰۰ تن با اعتبار ۳ میلیارد تومان هزینه شده است و مسیرهای کمربندی الغدیر ، کوچک کافی(نوبهار) ،نیایش، مدرس، شهید رجایی ، کوچه شهید طلایی همراه ، شهید حیدری به صورت مکانیکی و تعداد زیادی از معابر به صورت دستی لکه گیری شده است و چند نقطه دیگر نیز باقی مانده که در صورت امکان انجام خواهد شد.

وی افزود: به علت کمبود قیر و گرانی شدید آن ، نتوانستیم به کلیه درخواستهای مردمی پاسخگو باشیم اما در سال آینده در بحث آسفالت اعتبار خوبی را پیشبینی خواهیم کرد تا شرمنده همشهریان نباشیم.


اجرای چند طرح توسعه شهری

فیض اللهی تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از مباحث توسعه شهری در نقاط مختلف، بحث معبر گشایی و اتصال نقاط شهر به یکدیگر و دسترسی آسان شهروندان به مراکز شهر به لحاظ بحث ترافیک می باشد، سعی نمودیم در این خصوص با اجرای طرح اتصال خیابان شهید رجایی که از چهارراه فرهنگ به بلوار بسیج می باشد را انجام که تملک زمینهای واقع در طرح و عقد قرارداد با مالکین به اتمام رسیده و به زودی شاهد بازگشایی خواهیم بود تا عزیزانی که از شهرک فرهنگیان و کوی پاسداران قصد رفت و آمد به داخل شهر را دارند از این مسیر تردد نمایند.

وی گفت: شایان ذکر است علاوه بر این، بازگشایی کمربندی غربی شهر نیز جزء اولویتهای این شورا و شهرداری می باشد؛ این کمربندی از انتهای خیابان سید جمال الدین تا میدان نیایش می باشد که فاز به فاز انجام خواهد شد.

وی افزود: فاز اول این طرح از انتهای خیابان نواب تا جاده رودخانه میباشد که با تشکیل جلسات با مالکین استارت کار زده شده و در اولین فرصت نسبت به عقد قرارداد با مالکین شروع خواهد شد، با اجرای این طرح از تردد وسایل نقلیه سنگین در خیابانهای شهید شیری و نوبهار جلوگیری خواهد شد چرا که تردد این وسایل آسایش ساکنین را بر هم زده و خطراتی را متوجه شهروندان می کند.

ایجاد ۵ بریدگی و سرعت کاه با هزینهای بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان

فیض اللهی عنوان کرد: در راستای اجرای طرح ترافیکی شهر و روان سازی عبورومرور ، توانستیم با ایجاد ۵ بریدگی و سرعتکاه با هزینهای بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان انجام دهیم که مهمترین آن عبارت است از: احداث دوبرگردان در سه ضلع میدان آزادگان، ابتدای بلوار شهید بهشتی ،ابتدای بلوار کشاورز و ورودی شهرک فرهنگیان می باشد و همچنین اصلاح نقاط حادثه خیز شهر نیز از اقدامات دیگر میباشد.

وی افزود : درسال جاری نیز طرح مطالعات ترافیک شهری که توسط کارشناسان در دست اجرا می باشد ، می توان با ابلاغ آن از سوی کمیته ترافیک استانداری ، تصادفات درون شهری را به حداقل رساند.
وضعیت آرامستان شهربهار باید اصلاح شود

رئیس شورای شهر بهار گفت: طبق قانون، متولی آرامستان در هر شهری ، شهرداری می باشد که باید خدماتی ارائه دهد؛ از این رو به منظور کنترل آرامستان و زیباسازی آن طرح ساماندهی آرامستان جزء اولویتهای کاری شورا و شهرداری میباشد که این طرح از امسال آغاز شده و در اولین مرحله به منظور کنترل آرامستان،حصارکشی قسمتی از این مکان با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان انجام شده است که ادامه آن ، در سال آینده اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: وضعیت آرامستان شهر بهار به علت نامنظم بودن قبور از نظر چیدمان و مشکل در عبورومرور شهروندان ، در شأن شهر بهار نیست و باید اصلاح شود که همینطور اصلاح آن نیاز به همکاری شهروندان عزیز را دارد.

ساخت خانه فرهنگ

فیض اللهی عنوان کرد: از دیگر وظایف شورای شهر و شهرداری توجه به برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهر می باشد که در این راستا با انتخاب چند نفر از چهره های فرهنگی شهر با معرفی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مشاورین فرهنگی شهرداری و شورای شهر ، بتوانیم اقدامات فرهنگی مثمرثمر و ماندگاری در شهر انجام دهیم.

وی در ادامه افزود: یکی از این برنامه ها زنده نگه داشتن نام و یاد مشاهیر ، علما و شهدای شهر می باشد که با نامگذاری معابر و کوچه ها به نام این عزیزان،نام این شخصیت ها زنده خواهد ماند.

وی تصریح کرد:اولین اقدام نامگذاری در بلوار فرهنگسرای آیت الله بهاری به نام شاعر بزرگ شهر، رضا بهارلی می باشد که موجب افتخار شهر و شهروندان است؛ شایان ذکر است علاوه بر این نامگذاری یکی از معابر شهر هم به نام شیخ باقر بهاری و شهید ترابی در دستور کار این شورا قرار دارد.

فیض اللهی تأکید کرد: علاوه بر این اقدامات ، پیگیر ساخت خانه فرهنگ نیز هستیم که در صورت تأمین اعتبار از اوایل سال آینده عملیات ساخت آن آغاز خواهد شد.

وی در ادامه گفت: همکاری با تشکل های مردم نهاد و جوانان و مراکز فرهنگی ، از افتخارات مجموعه شورای شهر و شهرداری می باشد

اقامه دعوی علیه شرکت جزیره شادی در صورت عدم انتقال اسناد

فیض الهی گفت:با عنایت به صدور حکم بطلان قرارداد این پروژه در اجرای بند دادنامه این بطلان مبنی بر ابطال اسناد واگذار شده وخلع ید ، شهرداری با اخذ مجوز از شورای شهر اقدام به تنظیم و ارسال( اظهار نامه) با موضوع استرداداسناد و پرداخت خسارت ایام تصرف به طرفیت شرکت جزیره شادی با تعیین مهلت اقدام نموده که در صورت استنکاف بلافاصله به اقامه دعوی در مراجع قضایی اقدام خواهد شد.

وی اذعان کرد : ارزش ریالی املاکی که در اختیار این شرکت بود ۹۰ میلیارد تومان میباشد که انشاء برگشت داده خواهد شد.

فیض الهی در ادامه گفت: در خصوص سرنوشت املاک اعیانی این ملک یعنی اقداماتی که این شرکت در این ملک مانند ساخت وساز انجام شده باید منتظر نظر مراجع قضایی باشیم.

ساخت درمانگاه تامین اجتماعی با پیشرفت ۵۰ درصدی

رئیس شورای شهربهار گفت:یکی از مطالبات بحق همشهریان و مخصوصاً دارندگان دفترچه درمانی تأمین اجتماعی، احداث درمانگاه بود که الحمدلله در حال ساخت میباشد و هم اکنون این پروژه پیشرفت ۵۰ درصدی داشته و امیدواریم سال آینده به بهره برداری برسد و شاهد ارائه خدمات به اهالی شهرستان باشیم.


چشم انتظار ابلاغ طرح تفصیلی شهر

فیض اللهی به ابلاغ طرح جامع شهری اشاره کرد و اظهار داشت: مطالعات این طرح از سال ۸۴ شروع شده و در سال ۹۱ به تصویب شورای عالی برنامه ریزی استان رسید و با توجه به طولانی شدن ابلاغ در سالهای ۹۴ و ۹۸ مورد بازنگری شورای عالی معماری و شهرسازی ایران قرار گرفته بود که با پیگیری مداوم اعضای شورای دوره پنجم و شهرداری در نهایت طرح مزبور مشروط به حل مشکل حریم سیاسی ابلاغ شده و ملاک عمل می باشد که امیدواریم با ابلاغ این طرح به زودی طرح تفصیلی شهر نیز ابلاغ شود.

وی تصریح کرد: شورای شهر در تصویب برنامه های خود، توزیع عادلانه خدمات شهری و پروژه های عمرانی را در سطح شهر و بین تمامی محلات مختلف را رعایت نموده،به نحوی که تمام محلات و حاشیههای شهر از خدمات شهری بهره مند شوند.

حسین فیض اللهی رئیس شورا شهر بهار در پایان از همکاری مردم فهیم شهر با شورا و شهرداری تشکر کرد و گفت: شهر خوب با مردمان خوب ساخته میشوند و امیدواریم با همکاری و همیاری مردم عزیز شهر بهار را در شأن مردم بهار بسازیم.

وی از زحمات و تلاش های خالصانه و شبانهروزی اعضای شورای شهر، شهردار مردمی و پرتلاش آقای مهندس یاری، معاونت امور مالی خانم عباسی و همچنین واحد عمران شهرداری به ویژه از زحمات مهندس ورمزیار و تمامی پرسنل و کارمندان شهرداری علیالخصوص خدمات شهری از قبیل پاکبانان زحمتکش ، آتشنشانان همیشه بیدار و دیگر عوامل که در جهت رفاه و آسایش شهروندان تلاش میکنند تشکر کرد.

انتهای پیام/ع

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر