سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 10987
محمود امینی رییس هیات نظارت بخش مرکزی با بیان اینکه سلامت انتخابات باید در دستور کار همه اعضا قرار بگیرد، بیان کرد: نظارت صحیح می‌تواند مهم‌ترین عامل برای اطمینان بخشی و سلامت در انتخابات تلقی شود.
تاریخ انتشار: 1400/2/16 02:51:40

به گزارش نشاط شهر دبیر هیات نظارت شهرستان بهار با اشاره به اینکه افراد شایسته برای شورا‌ها انتخاب شود افزود: باهر مسئله‌ای که به سلامت انتخابات آسیب وارد کند به شدت برخود می شود.

امینی افزود تبلیغات زودهنگام تخلف و جرم انتخاباتی است و در سرنوشت صلاحیت نامزد‌ها اعمال می‌شود.

وی با اشاره به اجرای فرآیند انتخابات ۱۴۰۰، اضافه کرد: جدول زمانبندی هیئت نظارت شهرستان و بخش‌ها طراحی شده و در مجموع اعضای هیئت‌ها فعالیت خود را شروع کرده اند.

امینی با بیان اینکه در بحث تعامل با مجموعه هیئت اجرایی انتخابات و تشکیل و تعیین اعضای هیئت‌ها کار حسب قانون انتخابات انجام می‌شود و پرونده های بخش ها در حال بررسی می باشد.

ایشان با اشاره به حساسیت مردم نسبت به سلامت و اطمینان از روند اجرای انتخابات، بیان کرد : انتظار از نامزد‌های انتخابات با توجه به شرایط کرونایی این است که از تبلیغات زودهنگام و تجمعات خودداری کنند، مواظب سلامت مردم باشند و فضا را آرام نگه دارند.

وی ادامه داد: اگر کاندیدایی پایبند به قانون نباشد، در صورت بروز تخلفات انتخاباتی قطعا هیئت نظارت بر اساس قانون عمل می‌کند.

امینی یادآور شد: تبلیغات زودهنگام تخلف و جرم انتخاباتی است و در سرنوشت صلاحیت نامزد‌ها اعمال می‌شود.

تعدادی از تخلف های انتخاباتی می توان به تبلیغات در فضای مجازی در انواع مختلف مانند کلیپ ها عکس ها و غیره 

تخریب رقبا توسط اطرافیان و یا خود کاندیدا

نصب بنر در میادین شهرها به عنوان نمونه در امور خیرخواهانه

تهدید و فحاشی اعضای هیئت نظارت 

افتتاح دفاتر ارتباطات مردمی

افطار دهی و شام دهی به بهانه‌های مختلف با تبلیغ در پوشش خیر خواهانه

استفاده از عناوین و جایگاه های اداری و ...

ایشان درخصوص افراد رد صلاحیت شده در شورای شهر عنوان نموده اند که در هفته آتی نتایج اعتراض افرادی که صلاحیت آنها تایید نشده به فرمانداری اعلام می گردد.

انتهای پیام/ 


برچسب ها: رد_صلاحیت#
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
آرشیو