شهرستان بهار

بيش از 70درصد زندانيان در کشور در ارتباط با مواد مخدر است

شناسه خبر: ۳۷۳۹
بيش از 70درصد زندانيان در کشور در ارتباط با مواد مخدر است

بمناسبت گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدرهمايش پيشگيري از اعتياد در شهر مهاجران شهرستان بهاربرگزار شد.

بمناسبت گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدرهمايش پيشگيري از اعتياد در شهر مهاجران شهرستان بهاربرگزار شد. در اين همايش ابتدا فرماندار بهاربابيان اينکه بيشتر پرونده هاي و مراجعات به قوه ي قضائيه در ارتباط با مواد مخدر است افزود: امروزه اعتياد به مواد مخدر بسياري از خانوادهارا دچار مشکلات عديده اي کرده است که مي توان با پيشگيري وآگاه سازي خانواده ها از گسترش اين بلاي خانمان سوز جلو گيري کرد.

محسن مرادي پناه به افزايش کشفيات مواد مخدر در سال گذشته نسبت به سال 92 اشاره کرد وگفت: در سال گذشته بيش از 36درصد کشف انواع مواد مخدر افزايش يافته است که در اين ارتباط11باند توزيع مواد دستگير ومنهدم شده است.

در ادامه مدير کل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هم با بيان اينکه کشف ,توزيع و مصرف مواد مخدر در دنيا رو به افزايش است به حدي که دولتها در برخود با باندهاي توزيع مواد مخدر ناتوان گشته اند افزود:اگر مردم در کنار دولت در مبارزه با مواد مخدر همکاري و تعامل کنند در آينده نزديک اين مواد افيوني کمتر ويا از بين خواهد رفت .

نادري فرگفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران کشور مان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار داردکه در اين راه هزاران شهيد و جانباز تقديم انقلاب اسلامي شده است.وي سن خطر اعتياد به مواد مخدر را 14تا 19 سال عنوان کرد و گفت : اگر بتوان در سن 14تا 19 سال با آگاه سازي جوانان وخانواده ها مصرف مواد مخدر را کاهش داد درکل 13.5 درصد در مصرف مواد کاهش ايجاد خواهد شد.

وي افزود: بيش از 70درصد زندانيان در کشور در ارتباط با مواد مخدر است و اگر مواد مخدر در کشور کنترل شود بسياری از مشکلات طلاق,فساد,ايدز,سرقت و ديگر مشکلات اجتماعي در جامعه حل خواهد شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر