سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 10885
لاین دوم محور لالجین- بهاربعد از گذشت نزدیک به یکسال بازگشایی نشد

لاین دوم محور لالجین- بهاربعد از گذشت نزدیک به یکسال بازگشایی نشد

راه‌آهن مواصلاتی شمال و شمال شرق به غرب کشور با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان انجام شد که در این مسیر به استان همدان رسیدو به سنندج ادامه یافت تا به کشور عراق ادامه داشته باشد که ایستگاه شانزدهم این راه آهن در نزدیکی لالجین، شهر جهانی سفال واقع شد.
تاریخ انتشار: 1400/1/28 07:09:47

به گزارش نشاط شهر راه‌آهن مواصلاتی شمال و شمال شرق به غرب کشور با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان انجام شد که در این مسیر به استان همدان رسیدو  به سنندج ادامه یافت تا به کشور عراق ادامه داشته باشد که ایستگاه شانزدهم این راه آهن در نزدیکی لالجین، شهر جهانی سفال واقع شد.

در 9 تیرماه سال گذشته مسیر شهر جهانی سفال از ورودی روستای دینارآباد از سمت بهار (که در حوزه استحفاظی بخشداری مرکزی بهار است) به‌دلیل ساخت و ساز راه ارتباطی قطار همدان- سنندج مسدود شد و این درحالی بود که انسداد راه بهار- لالجین به‌صورت یک‌شبه و بدون اطلاع پیشین موجب سردرگمی مسافران، کارگران شهرک صنعتی لالجین و شهروندان این شهر و نارضایتی مردم شد و اعتراضاتی را به‌همراه داشت.

شهروندان و مسافران از مسیر جاده تهران به لالجین یا بهار-حسام‌آباد به لالجین تردد کردند و هرچند تعداد بی‌شماری از گردشگران نیز یا راهی پیدا نکردند و عطای سفر به سومین قطب گردشگری استان را به لقایش بخشیدند و عده‌ای نیز چند روزی سرگردان در یافتن راه جایگزین بودند. اعتراضات مردمی کار را به‌جایی رساند تا دادستان همدان نیز از نزدیک از این مسیر بازدید کرد و خواستار تحقق وعده‌های مسئولان و پیمانکار در مدت زمان اعلام شده از سوی آنان شد.

حساسیت موضوع و مراجعات مکرر مردمی به مسئولان موجب شد تا دادستان لالجین، بخشدار و فرماندار حداقل روزانه یکبار از پیشرفت پروژه بازدید کرده و خواستار تسریع در روند اجرایی کار این پروژه شوند. و در پایان مردادماه 1399یک لاین وعده داده شده بازگشایی شد و قرار شد بعد از دو ماه لاین دوم نیز راه اندازی شود 

این مسیر که بر اساس تقسیمات شهری متعلق به بخش مرکزی بهار می باشد، ولی این مسئولان لالجینی بودند که همواره پیگیر  حل این مشکل بودند و  سهل انگاری پیمانکار با گذشت نزدیک به یکسال  این  پروژه را  نیمه کاره رها کرده  و برای رفع تکلیف چند ساعتی در هفته  پروژه را فعال نگاه داشته و دوباره راکد میشود.

در این مسیر که قطعا فرماندار. نماینده معین منطقه،  امام جمعه، فرماندار بخشداران مرکزی و لالجین  و سایر مسئولان ارشدو مسئولان اداره راه و ترابری  و....  شاید دهها بار در طول یکسال گذشته تردد داشته اند قطعا متوجه نیمه کاره بودن این پروژه شده و عینا ساهد بوده اند و اگر حواسشان نبوده که....  و در دو مسیر رفت و برگشت بصورت عمدی کنده هایی ایجاد شده و سرعت کاهی را ایجاد کرده که هر وسیله نقلیه ای را با مشکل تردد و قطعا خساراتی را متوجه می کند و حتما مسئولان متوجه این ایراد اساسی شده خرابی جاده را متوجه شده اند. 

حال سئوال اینجاست: 

آیا پیمانکار مقصر تمام نشدن پروژه است؟ 

آیا مسئولی ناظر این پروژه نیست؟

آیا مسئولان تلاشی برای رفع مشکل ندارند.؟

 آیا مردم بیخیال شده و مطالبه گر نیستند؟

 آیا فعالان فضای مجازی باید مجدد در افکار عمومی برای مسئولان روزشمار را برقرار کنند. آیا مسئولانی که نام بردیم در موقع رسیدن به این نقطه پرواز می کنند؟

و آیا..... 

 

حال با این مطالب و با گذشت نزدیک به یکسال از این بد عهدی به این اتفاق و طبق وعده‌های مسئولان  چند روز تا بازگشایی لاین دوم  این مسیر باقی است؟ 

آیا پاسخ قانع کننده ای را از سوی مسئولان شاهد خواهیم بود؟

آیا لاین دوم بزودی راه اندازی خواهد شد

آیا ایرادات دو مسیر با لکه گیری مناسب در کوتاه ترین فرصت بازسازی میشود.؟

منتظر می مانیم تا.....

احمد رجبی راغب

انتهای پیام/ 


برچسب ها: گردشگران#
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
گوناگون