سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 11705
کارشناس هواشناسی استان همدان گفت: با توجه به وضعیت نامناسب بارش‌های بهاری در سال‌جاری، پیش‌بینی می‌شود استان همدان تا پایان مهرماه بارشی نداشته باشد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایسنا ، روح‌اله زاهدی در گفت‌وگوبا ایسنا، اظهار کرد: بیشتر بارش‌ها در منطقه جغرافیایی ما درنیمه دوم فصل پاییز اتفاق می‌افتد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان مهرماه بارش چندانی نداشته باشیم اما انتظار می‌رود با وجود خشکسالی که با آن روبروهستیم، در نیمه دوم هم ازحد نرمال بارش هر سال کمتر باشد.

وی ادامه داد: در مورد پیش‌بینی‌های بلند مدت باید با ملاحظه‌تر برخورد کرد چرا که در کل کشورها پیش‌بینی‌های بلند مدت احتمال خطای بیشتری دارد و در این بازه زمانی هرتغییر آب و هوایی ممکن است رخ دهد.

این کارشناس هواشناسی با اشاره به کاهش  دو درجه‌ای دمای استان، افزود: در روزهای گذشته با کاهش دما در سطح استان انتظار می‌رود تا پایان هفته ثبات دما را داشته باشیم ودر طول روز دمای۳۰ تا ۳۲ درجه سانتیگرادی را تجربه کنیم.

وی با توجه به دمای طول روز گفت: دمای صبح گاهی بین ۹ تا ۱۱درجه سانتیگراد متغیر وهمچنان بین این دما ثابت است.

زاهدی با اشاره به کمینه و بیشنه دمای ثبت شده در۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه فرودگاه همدان، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته کمترین دما ۹ درجه سانتیگراد و بیشترین دما ۳۰ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

وی ادامه داد: کمترین دما در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان بهار با ۸ درجه سانتیگراد وشهرستان فامنین با ۳۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

زاهدی با بیان اینکه وضعیت هوای استان همچنان صاف وآفتابی است، خاطرنشان کرد: کیفیت آسمان استان از نظر شاخص‌های آلایندگی وغبار قابل قبول است اما در برخی ساعات به سبب وزش بادهای لحظه‌ای، آسمان استان غبار خفیفی را تجربه می‌کند.

 

 

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
گوناگون