سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

از آزار و اذیت و نزدیک شدن به حیوانات پرهیز کنید چرا که حیوانات اهلی و وحشی می‌توانند آلوده به ویروس هاری باشند و در صورت گزش، احتمال ابتلا به بیماری هاری وجود دارد. بیماری هاری نوعی بیماری ویروسی است که از طریق گزش حیوانات هار به انسان منتقل می‌شود و در صورت عدم مراجعه بموقع به مراکز بهداشتی درمانی مرگ صددرصد را بدنبال خواهد داشت.

شناسه خبر: 14868

 

به گزارش نشاط شهر به نقل از مرکز بهداشت شهرستان بهار، از آزار و اذیت و نزدیک شدن به حیوانات پرهیز کنید چرا که حیوانات اهلی و وحشی می‌توانند آلوده به ویروس هاری باشند و در صورت گزش، احتمال ابتلا به بیماری هاری وجود دارد. بیماری هاری نوعی بیماری ویروسی است که از طریق گزش حیوانات هار به انسان منتقل می‌شود و در صورت عدم مراجعه بموقع به مراکز بهداشتی درمانی مرگ صددرصد را بدنبال خواهد داشت.

 

تمام موارد حیوان گزیدگی چه اهلی و چه وحشی را حتی اگر حیوانِ گزنده، سگ دارای قلاده و سابقه واکسیناسیون کامل نیز باشد، باید هاری تلقی کرد و بیمار را باید فورأً تحت اقدامات پیشگیری و درمان هاری قرار داد. یعنی داشتن سابقه واکسیناسیون حیوان مانعی برای انجام «سرو واکسیناسیون» فرد نیست.

 

متاسفانه آمار موارد حیوان گزیدگی در شهرستان بهار در سالهای اخیر رو به افزایش بوده، بطوریکه از 352 نفر در سال 1385 به بیش از 991 نفر در سال 1402 رسیده است. لازم به ذکر است در سال جاری متاسفانه تاکنون 4 مورد فوتی ناشی از هاری در کشور رخ داده است و در سال 1402 موارد فوتی هاری در کشور 18 مورد گزارش شده است.

 

اگر کسی مورد گزش قرار ‌گیرد به سرعت باید به مرکز خدمات درمان پیشگیری هاری شهرستان واقع در بیمارستان آیت اله بهاری مراجعه کند تا اقدامات واکسیناسیون برایش انجام شده و از بیماری هاری جلوگیری شود.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ص


برچسب ها: بهار#
ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:

چشم بستن بر روی ناعدالتی‌ها دلیلی بر عدم حضور مردم پای صندوق‌های رای است/ موضوع امروز ما شرکت در انتخابات و انتخاب درست است/مردم ما عاقل و دانا هستند و قدرت انتخاب دارند/ رشد اقتصادی کشور وابسته به حضور در مجامع بین‌المللی است/ چرا باید هر روز با افتخار درصد واریز یارانه‌ها و یا درصد افزایش افراد تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی اعلام شود مگر مردم ریزه‌خوار و یا فقیر هستند؟

حوادث