شهرستان بهار

نگاهی به مجموعه اقدامات شهرداری شهر لالجین در سال 1398در گفتگو با شهردار این شهر

شناسه خبر: ۹۴۶۶
نگاهی به مجموعه اقدامات شهرداری شهر لالجین در سال 1398در گفتگو با شهردار این شهر

وقتی بودجه پیش بینی شده 8 میلیارد تومانی در عملکرد قطعی شهرداری 23 میلیارد تومان می شود.

به گزارش نشاط شهر، شهردار لالجین یکی از اهداف خود را کسب اعتماد مردم به شهرداری دانست و گفت: خدماتی که برای مردم به عنوان صاحبان اصلی شهرانجام می پذیرد باید برای آنان ملموس باشد.

حمید محبی، شهردار شهر لالجین در گفتگو با خبرنگار نشاط شهر با تاکید بر اینکه عملکرد شهرداری بدون اعتماد مردم و رضایت آنان هیچ تاثیر وکارایی ندارد گفت: هر کاری که شهرداری و دیگر نهادها انجام می دهند باید مورد رضایت مردم باشد و مردم هم به خادمان خود اعتماد داشته باشند.

شهردارلالجین گفت: شهرداری لالجین در سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه های مختلف عمرانی، خدماتی، زیباسازی، نقلیه، فرهنگی واجتماعی با همکاری و حمایت های خوب اعضای محترم شورای اسلامی شهر و مردم نجیب و هنرمند شهر جهانی لالجین انجام داده است.

وی گفت: این شهرداری برای سال گذشته 8 میلیارد تومان بودجه پیش بینی کرده بود که عملکرد قطعی شده شهرداری 23 میلیاردو 500 میلیون تومان شد که از این مبلغ 74 درصد در حوزه عمرانی و26 درصد در بخش جاری هزینه شده است.

حمید محبی افزود: سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیاردو ۴۰۰ میلیون تومان بیش از ۵۵ کوچه وخیابان به مساحت ۱۶۰ هزار متر مربع و با پخش ۳۲ هزار تن آسفالت ریزی و لکه گیری شده است.

شهردار لالجین با اشاره به زیر سازی و روسازی معابر نیز گفت: در این بخش با اعتباری بالغ بر 1 میلیاردو 125میلیون تومان بیش از ۶۷ هزار متر مربع از معابر این شهر برای آسفالت زیر سازی و روسازی شده است.

وی از دیگر اقدمات شهرداری درسال گذشته را مناسب سازی معابر عمومی دانست وگفت: برای اجرای کفپوش خیابانی و جالیز کاری به مقدار 6800 مترمربع در بلوار آیت الله خامنه ای انجام گرفته که 952 میلیون تومان در این حوزه هزینه شده است.

این مقام مسئول به جمع آوری آب های سطحی اشاره کرد وگفت: برای اجرای پروژه جدول گذاری رفوژ با جدول گرانیتی،اجرای جداول نهری،کانیو و کتابی به طول 7850 متر وبه تعداد 50 خیابان و کوچه اجرا شده که 1 میلیاردو 570 میلیون تومان هزینه شده است.

شهردار لالجین از دیگر پروژه های عمرانی که در سال گذشته در این شهر اجرا شده به آسفالت ریزی مسیر باغ رضوان اشاره کرد و گفت: برای زیر سازی، جدولگذاری، ایجاد رفوژ وسط، تامین روشنایی ،فضای سبز و آسفالت ریزی این مسیر با 1200 متر طول و 19200متر مربع 2 میلیاردو 200 میلیون تومان هزینه شده است.

حمید محبی با بیان اینکه سال گذشته 4 بوستان محلی احداث وتکمیل شده است به پروژه های این بوستان ها اشاره کرد وگفت: بوستان معلم به مساحت 3500 متر مربع با اعتباری بالغ بر 879 میلیون تومان وبوستان قدیر(ذیق تیمور) به مساحت 2500 متر مربع و1 میلیاردو 100 میلیون تومان هزینه شده که هر دو این پروژه در هفته دولت ودهه مبارک فجر سال گذشته با حضور مسئولین افتتاح ومورد بهره برداری قرارگرفت.

وی همچنین به احداث وتکمیل دو بوستان مادر و شاهد نیز اشاره کرد و گفت: بوستان مادر به مساحت 3500 متر مربع وبا اعتباری بالغ بر 1 میلیاردو 410 میلیون تومان در خیابان جهان نما وبوستان شاهد( قبرآقا)واقع در خیابان معلم به مساحت 5000 متر مربع با اعتباری بالغ بر 1میلیاردو 320میلیون تومان احداث شده است.

شهردار لالجین به احداث دو بوستان دیگر دراین شهر اشاره کرد و گفت: بوستان مردم به مساحت ۳۰ هزار متر مربع با 30 درصد پیشرفت فیزیکی و بوستان صنایع دستی با4800 متر مربع در حال ساخت است.

این مقام مسئول ازدیگر اقدمات عمرانی این شهرداری را ساماندهی وباز سازی غسالخانه با اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان وتخریب ساختمان قدیمی ومحوطه سازی درمانگاه شماره یک به مساحت500 متر مربع واعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان برشمرد.

شهردار لالجین گفت: یک مرکز فرهنگی واشتغال به مساحت300متر مربع با 40درصد پیشرفت فیزیکی وبا اعتباری بالغ بر1 میلیارد تومان در حال ساخت است که در سال 99 به بهره برداری می رسد.

حمید محبی از ساخت سایت مشاغل خدماتی(مزاحم) نیز خبرداد وگفت: برای ایجاد این سایت 10000متر مربع در نظر گرفته شده است که در حال حاضر30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که 150 واحد تجاری برای مشاغل خدماتی ایجادخواهد شد.

وی با اشاره به تامین بخشی از روشنایی خیابان توحید با نصب پایه چراغ 3 متری طرح پاسارگاد به تعداد 80 عدد اشاره کرد وگفت: در این بخش نیز 90 میلیون تومان هزینه شده است.

وی شرکت در اجلاسیه شهرهای جهانی صنایع دستی درک شورهای چین ومالزی با حضور شهرداران شهرهای جهانی وتبادل نظر در خصوص شهرهای هنری را از جمله برنامه های این شهرداری دانست.

شهردار لالجین گفت: برای پیشبرد امور شهری بیش از ده ها جلسه با مسئولین محترم استانداری، مدیران کل استان، فرماندار، بخشدار، دادگستری،شهرداران استان، اعضای شورای اسلامی شهر ودیگر ارگان ها ونهاد ها داشته است.

حمید محبی به نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران استانی، شهرستان ومصاحبه رادیوی و تلویزیونی در سال گذشته اشاره کرد وگفت: انعکاس فعالیت های این شهرداری در شبکه های اجتماعی وچاپ وتوزیع مجموعه اقدامات این شهرداری در رسانه ها از دیگر برنامه ها بوده و انجام گرفته است.

این مقام مسئول رونمایی از تصویر علامه طباطبایی که توسط شهرداری اجرا شده بود با حضور فرماندار ورئیس کتابخانه های استان واعضای انجمن کتابخانه ها وشورای اسلامی شهر و همچنین برگزاری مراسم بزرگداشت شهادت سردارشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با همکاری دیگر ادارات ونهادهای مردمی و نامگذاری یکی از بلوارهای شهر لالجین به نام این شهید والامقام از دیگر اقدامات شهرداری ذکر کرد.

شهردار لالجین با اشاره به شیوع ویروس کرونا درکشور ودیگر شهرها این شهرداری هم اقداماتی درراستای مبارزه وپیشگیری با این ویروس با همکاری دیگر ارگان ها به ویژه حوزه مقاومت بسیج داشته و با تشکیل اکیپ ضد عفونی به ضدعفونی کردن معابر اصلی، مکانهای عموم طی جدول بندی وبرنامه ریزی زمانی اقدام کرده است.

وی درپایان از همکاری صمیمانه مردم هنرمند و با فرهنگ لالجین، اعضای محترم شورای اسلامی شهر، مسئولین استانی، شهرستان وشهر، ائمه محترم جمعه وجماعات، اصحاب رسانه ودیگر نهاد ها وارگان های دولتی که به هر نحوی با این شهرداری در راستای توسعه وآبادانی شهر جهانی سفال همکاری داشته اند تقدیر کرد

انتهای پیام/ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر