سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: هفت هزار تن سیر از استان همدان به خارج از کشور صادر شد.

شناسه خبر: 12954

 

به گزارش نشاط شهر به نقل از روزنامه همدان پیام، حسین فضلی معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از صادرات هفت هزار تن سیر به ارزش چهار میلیون دلار از این استان به کشور‌های حاشیه خلیج فارس و اوراسیا خبر داد.

او افزود: میزان تولید سیر استان در سال جاری ۴۴ هزار تن است که هفت هزار تن صادر و مابقی به صورت تازه خوری، فرآوری شده و سیر خشک استفاده شده است.

 معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه صادرات سیر در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است، بیان کرد: بالا بودن هزینه تولید سیر درجه یک در داخل کشور و باصرفه نبودن قیمت تمام شده سیر بسته بندی شده با قیمت جهانی و بازار‌های هدف صادراتی از عمده دلایل کاهش صادرات سیر همدان است.

فضلی با بیان اینکه حدود هفت هزار تن سیر در صنایع غذایی و شوریجات مصرف می‌شود یادآور شد: در استان همدان چهار سردخانه نگهداری سیر با ظرفیت هفت هزار تن فعالیت می‌کنند.

او یادآور شد: همچنین چهار واحد سردخانه‌ای به ظرفیت ۱۰ هزار تن در حال احداث و ایجاد شهرک تخصصی سیر در دست اقدام است.

چهارمین جشنواره ملی سیر و موسیر با هدف معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های روستا‌ها تیرماه امسال در روستای سولان شهرستان همدان برگزار شد.

سال زارعی گذشته ۴۲ هزار تن سیر خشک در چهار هزار هکتار سطح زیر کشت در استان تولید شده است و هشت هزار و ۳۰۰ تن نیز سیرتر برای مصرف تازه خوری تولید شده است.

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی