سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 11188
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه باید نیازها و مشکلات استان توسط مسئولان و فعالان عرصه‌های مختلف جمع‌آوری شده تا از دولت آینده مطالبه شود گفت: دولت‌ها باید شنونده حرف مردم و حلال مشکلات آنان باشند.
تاریخ انتشار: 1400/3/18 23:23:21

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی پیش از ظهر امروز در شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهار با اشاره به اینکه در دو سال اخیر بنای شورای انقلاب فرهنگی بر احیای منزلت شورای فرهنگ عمومی بود اظهار داشت: با وجود آن که نقشه مهندسی کشور هم در سال 92 و هم در سال 93 توسط دولت‌های مختلف ابلاغ شده اما تا به امروز اقدامی برای اجرایی شدن آن صورت نگرفته است.

وی افزود: بخشی از این نقص به جایگاه شورا در استان‌ها و شهرستان‌ها باز می‌گردد که البته در چند سال اخیر اتفاقات خوبی در راستای پیدا کردن جایگاه قانونی این شورا انجام شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه در مصوبه جدید، شورا جایگاه قانونی قوی پیدا خواهد کرد گفت: مصوبات جدید شورای فرهنگ عمومی در حکم قانون و لازم‌الاجرا است و عدم اجرای آن تخلف محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه که شورای فرهنگ عمومی باید محور مدیریت فرهنگ در هر منطقه باشد، مطرح کرد: 11 استان از جمله همدان به عنوان پایلوت انتخاب شده‌اند تا سند فرهنگی در آنها بومی‌سازی شود.

شعبانی با اشاره به اینکه ‌گام اول در حوزه شناسایی اولویت‌های فرهنگی است گفت: یکی از مشکلات شناسایی شده در همدان بحث حرکت جامعه به سمت پیری و کاهش جامعه جوان است.

وی بالا رفتن آمار طلاق را مشکل بعدی در استان معرفی کرد و اظهار داشت: شناسایی و رفع این مشکلات جز وظایف شورا است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه اگر در استان فعالان عرصه‌های مختلف و مدیران، برنامه‌های کلان اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دارند، باید کمبودها و نیازها را جمع‌آوری کنند عنوان کرد: با جمع‌آوری این نیازها آن را از دولت آینده، فارغ از آن که چه کسی انتخاب می‌شود مطالبه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه باید حرف مردم را به دولت برسانیم گفت: به طور مثال شناسایی کانون‌های بوی نامطبوع و رفع آن در بهار و جاده غار علیصدر می‌تواند از مطالبات جدی و اصلی در این منطقه از دولت آینده باشد.

شعبانی انتخابات را نشان دهنده رشد فرهنگی سیاسی مردم دانست و مطرح کرد: امروز لازم است که همه برای شکل‌گیری مشارکت حداکثری تلاش خود را به‌کار گیرند.

وی تصریح کرد: مشارکت حداکثری دارای اثرات فراوانی است که یکی از آنها ایجاد سرمایه اجتماعی برای دولت آینده در عرصه‌های بین‌المللی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه بیان شبهاتی در زمینه مهندسی انتخابات، با مفاهیم سیاسی ما سازگار نیست گفت: آنچه باید به آن توجه کنیم آن است که نباید اجازه دهیم دشمن از نوع مشارکت‌ها سوءاستفاده کند.

 

انتهای پیام /


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
فرهنگ و هنر