شهرستان بهار

هیچ چیز مثل اختلاف، بنیان دین و ایمان را سست نمی‌کند.

شناسه خبر: ۳۱۱۶
هیچ چیز مثل اختلاف، بنیان دین و ایمان را سست نمی‌کند.

حاتم نیا با انتقاد به رفتار برخی هیئت‌ امنای مساجد، روحانیون و مسئولان پایگاه مقاومت و وجود اختلاف نظر میان آنها گفت: جوانان از بسیجیان، مسئولان پایگاه بسیج و هیئت‌ امنای مساجد الگو می‌پذیرند، پس باید مراقب بود.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا  در همایش ائمه جماعت شهرستان همدان با اشاره به راز ماندگاری عاشورای حسینی اظهار کرد: انقلاب‌های بزرگ بسیاری در جهان به وقوع پیوستند که پس از گذشت چند سالی از تاریخ محو شدند اما انقلاب عاشورا پس از گذشت قرن‌ها از خاطره‌ها محو نشده است.

وی دلیل ماندگاری قیام عاشورا را در دو موضوع دانست و خاطرنشان کرد: یکی از دلایل ماندگاری واقعه عاشورا، اهل بیت امام حسین(ع) و یاران وفادار ایشان بودند.

امام جمعه شهر بهار افزود: امام حسین(ع) فرمودند من در جهان اهل بیتی به خوبی اهل بیت خود و اصحابی به وفاداری اصحابم سراغ ندارم.

وی اضافه کرد: امام صادق(ع) نیز فرمودند شهدای کربلا در اوجی هستند که شهدای صدر اسلام نیز به عظمت آنها نخواهند رسید.

حاتم‌نیا با بیان اینکه اخلاص و وفاداری اهل بیت و یاران امام حسین(ع) عاشورا را بی‌مانند کرد، گفت: ثروت‌اندوزی و دنیاطلبی دشمنان امام (ع) نیز عامل بی‌بدیل بودن شقاوت آنان بود.

وی تصریح کرد: جبهه مقابل امام(ع)، بی‌شرم بودند که نهایت شقاوت را در قبال امام حسین(ع) و یارانش داشتند که اگر غیر از این جریان اتفاق می‌افتاد، عاشورا قیامی نبود که همگان در جهان بخواهند به خاطر آن جان‌ها فدا کنند.

امام جمعه شهر بهار با بیان اینکه فرمان اولیه جنایت‌های دشمنان در عاشورا، ثروت و مقام بود، عنوان کرد: با وجود اینکه (شبث) به اقامه نمازهای طولانی می‌پرداخت اما به مخالفت با امام حسین(ع) پرداخت و به شکرانه پیروزی یزید بر امام، مسجد ساخت.

وی در ادامه با انتقاد به رفتار برخی هیئت‌ امنای مساجد، روحانیون و مسئولان پایگاه مقاومت و وجود اختلاف نظر میان آنها گفت: جوانان از بسیجیان، مسئولان پایگاه بسیج و هیئت‌ امنای مساجد الگو می‌پذیرند، پس باید مراقب بود.

امام جمعه بهار در پایان با اشاره به فرمایشات امام کاظم (ع) افزود: هیچ چیز مثل اختلاف، بنیان دین و ایمان را سست نمی‌کند.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر