شهرستان بهار

فعالین عرصه فرهنگ و هنر به دنبال ثبت یک سازمان مردم نهاد با این موضوع باشند

شناسه خبر: ۳۱۳۰
فعالین عرصه فرهنگ و هنر به دنبال ثبت یک سازمان مردم نهاد با این موضوع باشند

گردهمايي اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان بهار برگزار شد.| در شهرستان بهار 9 انجمن فرهنگي ادبي فعاليت مي کند| بهتر است که به دنبال ثبت سازمان مردم نهاد با موضوع فرهنگی و هنری در شهرستان باشید

گردهمايي اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان بهار برگزار شد .در اين گردهمايي ابتدا تعدادی از فعالین عرصه فرهنگ و هنر به طرح مسائل و مشکلات خود از جمله نبود اعتبارات کافی، بیمه هنرمندان، عدم اطلاع رسانی در مورد برنامه ها ، عدم استقبال همشهریان از برنامه های فرهنگی، هنری همچون تئاتر، از بین رفتن انگیزه جوانان برای شرکت در جلسات ادبی و هنری و نبود هماهنگی بین دستگاه های دولتی و برنامه های ارشاد پرداختند.

سپس رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان بهار گفت : در شهرستان بهار 9 انجمن فرهنگي ادبي فعاليت مي کند و عدم تخصيص اعتبار براي چاپ آثار آنان ، نبود اعتبار براي جشنواره موسيقي و هنرهاي تجسمي ، عدم وجود نشريه شهرستاني ، عدم وجود انجمن سينما جوانان و عکاسان و نبود اعتبار براي ساخت خانه گالري از عمده مشکلات هنرمندان اين شهرستان مي باشد.

فتح اله ضابطي اضافه کرد : 5 هزار نفر هنرمند در شهرستان بهار فعاليت مي کنند . وي خبر داد: بهمن ماه امسال جشنواره ادبي استان در بهار برگزار خواهد شد.

در ادامه معاون فرماندار بهار گفت : در جهت توسعه فرهنگ اسلامي همه بايد تلاش کنيم و يکي از وظايف ذاتي فرهنگ و ارشاد برنامه ريزي است و با توجه به اينکه همدان استاني فرهنگي است بايد برنامه ريزان فرهنگي به اين مهم توجه داشته باشند و همه دست بدست هم دهيم تا اين مهم را گسترش دهيم .

علي اکبر سلطاني راد اضافه کرد: شهرستان بهار از پتانسيل بالايي در ابعاد مختلف فرهنگي دارد که برنامه ريزان فرهنگي بايد به اين شهرستان توجه داشته باشند ومرقد آيت اله بهاري در اين شهرستان يکي از افتخارات استان است.

سپس مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گفت : امسال اعتبارات مناسبي براي انجمن هاي فرهنگي و هنري و مطبوعات و خبرگزاريها پيش بيني شده که به صورت تجهيزات در اختيار قرار مي گيرد .

فاضل عبادي خاطر نشان کرد:در برنامه هاي فرهنگي کارها را بايد عملياتي کنيم و عرصه فرهنگ عرصه وسيعي است و به لحاظ ترويج معنويات ، ارزشها ، قرآن و حفظ ايثار و شهادت و مباحث فرهنگي و هنري ظرفيتهاي خوبي در سطح استان وجود دارد و دامنه کار گسترده است و همه بايد دست به دست هم دهيم تا مسائل فرهنگي با مسائل اسلامي برابري داشته باشد.

وي تصريح کرد: آينده ايران اسلامي بسيار روشن است ودر سالهاي آتي در تمام عرصه ها به عنوان منبع و مرجع جهان خواهيم شد و امروز دنيا به دنبال امور هنر است که ما بايد به هنر توجه کنيم و به عنوان مصرف کننده نباشيم . چرا که ارزشهاي اسلامي در درون هنر نهادينه شده است.

وي گفت : سياست دولت تدبير و اميد تقويت تشکل ها و انجمن ها است که بايد همه در اين جهت حرکت کنيم تا به توسعه برسيم و بايد با امکانات کم به دنبال اثر بخشي مطلوب باشيم.

وی با تاکید بر این مسئله به فعالین عرصه فرهنگ و هنر توصیه کرد: بهتر است که به دنبال ثبت سازمان مردم نهاد با موضوع فرهنگی و هنری در شهرستان باشید چرا که تنها در این صورت است که ما می توانیم از شما حمایت کرده و طرح های خود را در اختیار شما قرار دهیم.

در پايان به 12 نفر از خادمين چاپ و نشر ، محمد صفایی عضو انجمن حافظ خوانی، امیر نوبرانی نویسنده کتاب، جواد نوریمولف و طنزپرداز، زهرا ترابی کتابدار نمونه، محسن جلیلی برگزیده جشنواره هنرهای تجسمی استان، فروزنده طاووسی فعال خوشنویسی، احمد قاسملوفعال انجمن نمایش، سید حسین حسینی کارمند اداره ارشاد بهار و مولف کتاب ، هدايايي از سوي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان بهار اهدا شد.


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • رهگذر :
  در تاریخ ۴ آذر ۹۳ ساعت ۲۳:۳۹
  رئيس ارشاد بهار گفته 5000 هنرمند در بهار فعاليت ميكنن!!!!!!!!!!.آخه نشاط شهر جان قربانت بشم به تو هم ميگن امانتدار تو جلسه 30 نفر به زور امدن بعد بگي 5000 هزار نفر دارن تو هنر فعاليت ميكنن
  مسئولين سايت بدونن كه ما جوونها ادم هستيم پس لطف كنيد حقايق رو منتشر كنيد
 • اهالي هنر :
  در تاریخ ۴ آذر ۹۳ ساعت ۲۳:۴۱
  شانس آوردين تو اين جلسه فرماندار نبود والا مچ اين آمار هارو ميدين چطور ميگرفت
  بعد حال ميكردين
 • ناظم :
  در تاریخ ۵ آذر ۹۳ ساعت ۰۹:۱۲
  با سلام. جناب رهگذر اگه تو متن خبر دقت کنید می بینید که نوشته شده "فتح اله ضابطي اضافه کرد : 5 هزار نفر هنرمند در شهرستان بهار فعاليت مي کنند ."
  یعنی این خبر نقل قول هست. نقل قول که می دونی یعنی چی؟ یعنی اینکه آقای ضابطی این خبر رو داده. چه انتظاراتی دارید؟ فکر کردید نشاط شهریا بیکارن که هر حرفی که از دهن هر کی در میاد رو برن در موردش تحقیق کنن بعد منتشر کنن؟ راست و دروغش با گوینده خبر. شما که راستشو میدونی بیا خبر بده.
  لطفا نشاط شهر رو زیر سوال نبرید.
  خدا میدونه که الان نشاط شهر با این صراحت لهجه و فضای بازی که برای مردم ایجاد کرده زیر چه فشارهایی داره کارش رو ادامه میده.
 • جناب ناظم :
  در تاریخ ۷ آذر ۹۳ ساعت ۱۶:۳۶
  بهتر است در نظرات دیگران ذخالتی نداشته باشید
 • حبیبی :
  در تاریخ ۹ آذر ۹۳ ساعت ۱۸:۵۵
  بابا فرماندار کجایی به داد ما هنرمندان برسی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر