شهرستان بهار

اعزام دانش آموزان بهاری به اردوی راهیان نور

شناسه خبر: ۳۲۷۵
اعزام دانش آموزان بهاری به اردوی راهیان نور

مسئول بسیج دانش آموزی استان همدان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ هزار دانش آموز استان همدان از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور بازدید کردند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از تسنیم ، امروز 400 نفر از دانش آموزان دختر مقطع دوم متوسطه بهار به مناطق عملیاتی جنوب کشور در قالب کاروان راهیان نور اعزام شدند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی استان در مراسم اعزام این دانش‌آموزان اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 13 هزار دانش آموز استان از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور بازدید کردند و تا پایان سال نیز 4 هزار نفر اعزام می‌شوند.

ستوده راهیان نور را بهترین حرکت فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس خواند و گفت: نسل جوان جامعه باید با فرهنگ جهاد و دفاع آشنایی یابد تا از گزند فرهنگ‌های بیگانه در امان باشد.

وی افزود: دوران دفاع مقدس بهترین راه گشا برای کلیه نسلها در مقابله با جنگ نرم دشمن است که رزمندگان با تمام توان در مقابل زورگویان جهان ایستادند و اجازه ندادند که یک وجب از خاک میهن به تصرف دشمن درآید و ما باید همواره از رزمندگان آن دوران الگو بگیریم و تابع ولایت فقیه باشیم چرا که پیشرفت ایران در تمام عرصه‌ها به برکت ولایت فقیه است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار نیز در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت: در این اردوی 3 روزه دانش آموزان از یادمانهای دفاع مقدس، طلائیه، شلمچه و هویزه بازدید می‌کنند.

یوسف سعیدی افزود: راهیان نور یکی از مهمترین محورهای مقابله با جنگ نرم دشمن شناخته شده است و یکی از مظاهر ارزشمند مقابله با جنگ نرم و حفاظت از دستاوردهای فرهنگ انقلاب را در درون خود نهفته است.

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور یک جریان ناب فرهنگی است که جوانان را در دل خود جای داده است، گفت: حضور جوانان انقلابی در اردوهای راهیان نور هر روز افزایش می‌یابد و این حرکت در سبک زندگی مردم اثرگذاری قابل توجهی داشته است.

فرمانده سپاه ناحیه بهار گفت: راهیان نور در کمیته‌های مختلف با همت همه دستگاه‌ها در حال شکل‌گیری است و تلاش داریم که محتوای راهیان نور را بیش از گذشته تقویت کرده و مسائل فرهنگی را به صورت دقیق ساماندهی کنیم.

غلامرضا رجبی اظهار داشت: باید جوانان و نوجوانان را به منطقه‌های عملیاتی اعزام و آنها را از این مناطق آشنا کنیم و رشادت‌های جوانان دوران 8سال دفاع مقدس که بدون امکانات جنگی و تنها با سلاح توکل و ایمان به خدا و تبعیت از ولی فقیه زمان خود جلو رژیم بعث عراق که توسط کشورهای غربی مسلح شده بود را گرفتند.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر