شهرستان بهار

اهالی فرهنگ و هنر شهرستان افطاری را میهمان اداره ارشاد بودند+ تصاویر

شناسه خبر: ۳۷۵۲
اهالی فرهنگ و هنر شهرستان افطاری را میهمان اداره ارشاد بودند+ تصاویر

جشنواره تئاتر عاشورایی در شهرستان بهار برگزار می‌شود| سعی کرده ایم تمام امکانات و بودجه این ارگان را به طور مساوی در بین شهرستان های استان توزیع کنیم و حتی مهاجران و لالجین هم به تناسب از این امکانات بهره مند شده اند.

نشست اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان با حضور مدیر کل اداره ارشاد استان و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر شهرستان بهار برگزار شد.

حجت الاسلام حبیب الله حاتم نیا در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان بهار اظهار کرد: از نگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی اصحاب فرهنگ و هنر و قلم از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

وی قدرت تفکر، اندیشه و خرد ورزی را مهمترین وجه تمایز آدمی با سایر موجودات دانست و افزود: بروز و ظهور اندیشه ها با قلم و نوشتن ممکن می شود و اصحاب قلم اندیشه های ناب خود و دیگران را با نوشتن، ثبت و ماندگار می کنند تا نسلهای آینده از این اندیشه های ناب بهره مند شوند.

در ادامه حجت الاسلام حاتم نیا قول برگزاری جلسات بیشتر با اهالی فرهنگ و هنر شهرستان را داد.

معاون فرماندار شهرستان نیز با اشاره به برخی گلایه های اهالی فرهنگ و هنر ارتباط ضعیف ارگان های دولتی با این قشر را دلیل گلایه مندی و نارضایتی آنها خواند و خواستار ارتباط بیشتر و برگزاری چنین جلساتی در شهرهای لالجین و صالح آباد از سوی رئیس اداره ارشاد شهرستان شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار نیز گفت: هنرمندان باید با هنر خود به جامعه خدمت کنند و در راستای ترویج فرهنگ دینی بکوشند.
فتح الله ضابطی افزود: هنرمندان می توانند با تقویت عرصه فرهنگ و هنر جامعه را به رشد و پویایی برسانند و در تحقق پیشرفت ایران اسلامی با تفکر ناب خود هنمندان را یاری دهند.
وی رسالت هنرمندان کشور را در ارتقای فرهنگ جامعه و کاهش ناهنجاری ها مهم دانست افزود: نتیجه کار هنرمندان در شکل گیری فرهنگ جامعه موثر بوده و هنرمند می تواند با کار و فعالیت خود باعث کاهش معضلات و ناهنجاریهای اجتماعی و ارتقا فرهنگ جامعه شود.

در ادامه عبادی مدیر کل اداره ارشاد استان حضور مسئولین شهرستانی در این جلسه را نشان از ارتقاء منزلت اجتماعی هنرمندان دانست و عدالت فرهنگی را از مقوله های مهم در استان خواند و گفت: سعی کرده ایم تمام امکانات و بودجه این ارگان را به طور مساوی در بین شهرستان های استان توزیع کنیم و حتی مهاجران و لالجین هم به تناسب از این امکانات بهره مند شده اند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره شعر کودک در بهار گفت: این جشنواره با توجه به ظرفیت موجود شهرستان در بهار برگزار شد و تلاش ما این بوده که اگر جشنواره ای برگزار می شود تمامی هنرمندان شهرستان ها در آن مشارکت داشته باشند و عدالت فرهنگی جزء سیاست های ما بوده و در راستای تمرکز زدایی انجام گرفته و ما تلاش کرده ایم که برنامه ها را به شهرستان ها و روستاها بسط دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: به منظور عینیت بخشیدن به تمرکزدایی و برقراری عدالت فرهنگی و با توجه به برجسته بودن توان ادبی هنرمندان شهرستان بهار امسال جشنواره تئاتر عاشورایی به میزبانی این شهرستان برگزار میشود.

وی گفت: ﮔﺴﺘﺮش ﻣﺮاﮐﺰ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﺮوﯾﺞ ﻓﻀﺎیل دﯾﻨﯽ و اﺧﻼﻗﯽ ﯾﮑﯽ از مهمترین ﺳﯿﺎﺳﺖﻫﺎی راﻫﺒﺮدی در ﺑﺨﺶ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺑﻪ ﺷﻤﺎر ﻣﯽرود اما در سالهای اخیر با مشکل کمبود اعتبار در حوزه هنر مواجه بودهایم که امیدواریم با همافزایی و همفکری دستگاههای فرهنگی این نقاط ضعف برطرف شود.

عبادی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان امسال 352 محفل قرآنی و 55 برنامه در حوزه دینی و قرآنی برگزار میشود، بیان کرد: 300 مؤسسه فرهنگی، دینی و قرآنی در سطح استان همدان راهاندازی شده است که کانونهای فرهنگی و هنری مساجد نقش بسیار مهمی در گسترش فعالیتها در این زمینه داشتهاند.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی استان در راستای سیاستگذاری برای ترویج ازدواج آسان، تبیین سبک زندگی اسلامی و بررسی مشکلات فرهنگی اقدامات قابل توجهی را پیشبینی کرده است.

عبادی در ادامه به تشکیل اتاق فکری متشکل از هنرمندان و صاحب نظران در حوزه فرهنگ و هنر را خوب ارزیابی کرد و مسئولیت گزینش و تشکیل این اتاق فکر را اداره ارشاد شهرستان دانست و بر تشکیل هر چه سریعتر این اتاق فکر تاکید کرد.

در انتهای مراسم از تعدادی از انجمن های فرهنگی هنری تقدیر شد و با صرف افطاری و شام از میهمانان پذیرایی شد.

شهرستان بهار 9 انجمن فرهنگی - هنری و 36 کانون فرهنگی - هنری مساجد دارد.


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • شهروند :
  در تاریخ ۱۴ تیر ۹۴ ساعت ۱۳:۱۳
  ولی به نظر من 4یا 5هزار نفر هنرمند دراینجاحضور ندارن پس چرا اداره ارشاد برنامش رواینجاانداخته؟
 • باهارلی :
  در تاریخ ۱۸ تیر ۹۴ ساعت ۱۲:۵۴
  خدا وکیلی این مدیر کل دفعه قبل که اومده بود قول انجام پنجاه تا کار رو برای شهر بهار داد کدامش رو عمل کرد که دوباره اومده .....اداره ای که که سیستم صوت وتهویه سالن همایشش رو نتونه نگه داره.................عصر شعرش هم باید در شهرداری برگزار بشه دیگه اونوقت ......
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر