شهرستان بهار

جشنواره زمستانی پَر!

شناسه خبر: ۴۶۹۸
جشنواره زمستانی پَر!

مدیریت حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای دومین بار در دولت یازدهم تغییر می‌کند و نتیجه دومین تغییر، خداحافظی با جشنواره زمستانی است.

مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معارفه شد. و این در حالی است که مدیران ارشد استان، در ماه‎های اخیر به وضعیت گردشگری استان انتقادهای مختلفی را در گفتوگو با رسانه‎ها و در جلسات مختلف مطرح کردند.

ریحان سروش‎مقدم سکان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را در حالی به علی مالمیر تحویل می‎دهد که اداره میراث فرهنگی در سال 94 در اقدامات روتین و برگزاری همایش و مراسم آنچنان موفق عمل نکرد و این گونه شد که مدیرکلی که انتخاب شخص استاندار برای مدیریت میراث فرهنگی بود نیز نتوانست در حوزه موفق عمل کند.

البته حوزه گردشگری که مدام مورد تاکید استاندار همدان است در سال 94 و در سفر رئیس جمهور در بحث اعتبارات و بودجه مورد توجه قرار نگرفت و گفته می‎شود، مجموعه میراث فرهنگی استان به دلیل کمبود بودجه و اعتبارات نتوانست امسال جشنواره زمستانی را برگزار کند.

امروز نیز مدیر جدید این حوزه معرفی می‎شود و به طور روتین تا مدیریت جدید، شرایط و وضعیت مجموعه میراث فرهنگی استان را بررسی و مورد تحلیل قرار دهد؛ سال به پایان رسیده و با این حساب عملاً میتوان بر این امر اشاره کرد که جشنواره زمستانی پر!

حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان همدان با توجه به داشتهها و ظرفیتهای موجود در بخش آثار تاریخی، طبیعی، گردشگری و صنایع دستی بسیار غنی است اما متاسفانه مدیران در این حوزه تنها به برخی امور کلیشه و روتین بسنده کرده و در این حوزه تحولی دیده نمیشود.

استان همدان دارای صدها آثار تاریخی، باستانی، طبیعی و گردشگری است اما هنوز این استان به عنوان مقصد گردشگری نتوانسته در کشور و دنیا معرفی شود.

سفال لالجین به عنوان یک صنایع دستی شناخته شده در دنیا هنوز جایگاه مناسب خود را پیدا نکرده است و مدیران نتوانستند لالجین را در کنار دیگر شهرهای که سفالگری را متعلق به خود می‎دانند قرار دهند.

گردشگری استان همدان تنها در زمان سخنرانی‎ها، همایش‎ها و مراسم دیده می‏شود و مدیران فقط به سخنرانی در این حوزه بسنده می‎کنند و استاندار همدان که گردشگری را اولویت اصلی پایتخت تاریخ و تمدن عنوان می‎کند در سفر رئیس جمهور به استان این حوزه را از یاد برد و اعتباری برای مهم از سفر ریاست جمهور لحاظ نشد.

حوزه میراث فرهنگی در استان که گویا امسال نتوانست همایش دستکندها را برگزار کند رسیدگی مناسبی نیز به میراث فرهنگی، آثار باستانی و داشتههای تاریخی و ساماندهی این بخش انجام نداد و در بخش گردشگری نیز در سال 94 تنها شعار و وعده شنیده شد.

در این خصوص سئوال اساسی هنوز این است که چرا با وجود این همه ظرفیت، استان همدان به عنوان مقصد مسافران نیست.

همچنین در این میان ذکر اینکه ضروری است که در بخش گردشگری و داشته‎های تاریخی و گردشگری در استان، تنها شهر همدان دیده می‎شود و رسیدگی به وضعیت شهرستان‎ها از یاد رفته است.

با همه این مباحث و مسائل امروز سروشمقدم سکان هدایت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به علی مالمیر تحویل می‎دهد و با در نظر گرفتن اینکه زمان اصلی برای برنامه‎ریزی و برگزاری جشنواره زمستانی از دست رفته است و اولویت اصلی مدیران ارشد استان بحث انتخابات است باید گفت که خداحافظ جشنواره زمستانی!/خبر گزاری فارس

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر