شهرستان بهار

ماهواره و فضاي مجازي، امروز کانون گرم خانواده‌ها را هدف قرار داده است

شناسه خبر: ۵۳۸۴
ماهواره و فضاي مجازي، امروز کانون گرم خانواده‌ها را هدف قرار داده است

امام جمعه بهار در ستاد احياء امر به معروف و نهي از منکر عنوان کرد:ماهواره و فضاي مجازي، امروز کانون گرم خانواده‌ها را هدف قرار داده است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از فرمانداری بهار، ستاد احياء امر به معروف و نهي از منکر شهرستان بهار در محل دفتر امامت جمعه تشکيل جلسه داد. در اين جلسه ابتدا امام جمعه بهار با اشاره به جايگاه اين دو فريضه امر به معروف و نهي از منکر در دين اسلام خاطرنشان کرد: تداوم انقلاب و گذشتن از فراز و نشيبها و همچنين گذر از تهديد نرم دشمن نيازمند احياي فريضه امر به معروف و نهي از منکراست.

حجت الاسلام حبيب اله حاتم نيا ادامه داد: آموزش يکي از مهمترين راه هاي گسترش اين فريضه است و اطلاعات عمومي را بايد بالا ببريم و برنامه ها عملياتي شود تا اين ستاد موفق شود. وي کاربردي کردن بحث فريضه امر به معروف و نهي از منکر را اولويت ستاد شهرستان بهار خواند و يادآور شد: براي تأثيرگذاري بيشتر اين مهم بر جامعه، اين برنامه را از ادارات و از مسئولان و کارکنان ادارات شروع و به تدريج به کل جامعه تعميم داده مي شود.وي بابيان اينکه اگر افراد جامعه باهدف، برنامهريزي و موضوعات مشخص در امربهمعروف و نهي از منکر فعاليت کنند بهطورقطع آسيبهاي اجتماعي در سطح جامعه به حداقل خواهد رسيد، تصريح کرد: امروز جامعه در بحث فضاي مجازي و ماهواره با آسيبهاي جدي اجتماعي مواجه شده و متأسفانه در خانه بسياري از افراد مؤمن، متعهد و دلسوز و حتي مسئول، ماهواره رخنه پيداکرده و آسيبهايي را گريبان گير خانوادهها کرده است.

وي با اشاره به اينکه ماهواره و فضاي مجازي، امروز کانون گرم خانوادهها را هدف قرار داده است، افزود: در بررسيها، مشخص شده که ماهواره و فضاي مجازي، اتفاقات ناگواري را براي اعضاي خانواده و کانون گرم خانواده ايجاد کرده است که البته در شهرستان بهار باهمت مردم ولايتمدار ديار آيت اله بهاري، خيلي از اتفاقات وجود ندارد اما بايد مراقبت کرد که روي ندهد.

امام جمعه بهار ادامه داد: در بحث عروسي ها نيز شاهد برخي اتفاقات در شهرستان هستيم که بايد اين مهم نيز کنترل شود و مجالس عروسي در چارچوب اسلامي برگزار شود و از برخي ناهنجاريها و مزاحمتهاي جلوگيري شود.سپس فرمانده سپاه بسيج شهرستان بهار گفت : امر به معروف و نهي از منکر يکي از فرائضمهم الهي است که بايد آن را در سطح جامعه احياء کنيم و با احياء آن بسياري از مشکلات حل مي شود و اعضاي ستاد بايد معروفات را در سطح جامعه گسترش دهند و از منکرات در جامعه اسلامي پرهيز شود. سرهنگ غلامرضا رجبي اضافه کرد : حمايت ازآمران به معروف و ناهيان از منکر، بکارگيري نيروهاي بسيجي فعال خواهر و برادر زيرپوشش و حمايت سپاه در قالب گروه هاي تذکر لساني براي اجراي اين فريضه الهي در اولويت است.

وي ادامه داد:متاسفانه ترويج ماهواره در شهرها باعث از هم گسيختگي بنيان خانواده ها شده که مي بايست برخورد جدي تري با موضوع داشته باشيم. وي ماهواره و شبکههاي متنوع به زبانهاي فارسي و کردي را از ابزارهاي دشمنان براي انحراف ذهن مردم و تسلط بر آنان نام برد و گفت: فرهنگ عدم استفاده از ماهواره به منظور پيشگيري از برخي آسيبهاي اجتماعي بايد در جامعه نهادينه شود و از معضلات ماهواره مردم را آگاه سازيم.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر