شهرستان بهار

دستورالعمل سرویس جاسوسی هلند :

می توانید آبستراکسیون کنید!!/ عارف رئیس کمیسیون اصل 90 شود!

شناسه خبر: ۵۴۵۴
 می توانید آبستراکسیون کنید!!/ عارف رئیس کمیسیون اصل 90 شود!

رادیوزمانه رسانه‌ سرویس اطلاعاتی هلند که از سوی جمعی از معاندین نظام مدیریت می شود پس از شکست اصلاحطلبان در پروژه ریاست مجلس درصدد دلداری این طیف برآمده است و تاکید کرده اصلاح طلبان با توجه به اقلیت قدرتمندی که دارند برای تحت فشار قرار دادن نظام می توانند در موقع لزوم آبستراکسیون کنند!

خبر ویژه"رادیو زمانه"

رادیوزمانه رسانه سرویس اطلاعاتی هلند که از سوی جمعی از معاندین نظام مدیریت می شود پس از شکست اصلاحطلبان در پروژه ریاست مجلس درصدد دلداری این طیف برآمده است و تاکید کرده اصلاح طلبان با توجه به اقلیت قدرتمندی که دارند برای تحت فشار قرار دادن نظام می توانند در موقع لزوم آبستراکسیون کنند! رفتاری که پیش از این در مجلس ششم تکرار شده بود.

رادیو زمانه در این زمینه می نویسد« اگرچه عارف موفق به کسب بیش از ۱۰۳ رأی نشد، اما توان و پتانسیل اصلاحطلبان در مجلس انضمامی و عینی شد. این فراکسیونی است که اصولگرایان نمیتوانند نادیدهاش بگیرند، و از امکان آبستراکسیون و از رسمیت انداختن مجلس ـ در مواقع ضروری ـ برخوردار است.عارف، رییس فراکسیون امید و منتخب اول تهران ـ که با پشتوانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار رأی، بیشترین حامی را در انتخابات به نام خود ثبت کرده ـ حالا این فرصت را دارد که بدون رعایت جوانب و حاشیههای اداری ـ حقوقی ریاست مجلس، بیشتر و بهتر، مطالبات اکثریت شهروندان را بهعنوان نماینده منتخب، پیگیری کند. او میتواند با خیالی آسوده، در موقعیت نقادی و مطالبهگری بایستد. »

رادیو زمانه همچنین توصیه مدیریتی دیگر به اصلاح طلبان مجلس داشته است و با یادآوری ریاست حسین انصاری راد بر کمیسیون اصل 90 مجلس ششم می نویسد«عارف اولویت فراکسیون امید را «کمیسیون اصل ٩٠ قانون اساسی» دانسته است. برمبنای اصل ۹۰ قانون اساسی «هر کس شکایتی از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضاییه داشته باشد، میتواند شکایت خود را کتبا به مجلس شورای اسلامی عرضه کند. مجلس موظف است به این شکایات رسیدگی کند و پاسخ کافی دهد و در مواردی که شکایت به قوه مجریه و یا قوه قضاییه مربوط است رسیدگی و پاسخ کافی از آنها بخواهد و در مدت متناسب نتیجه را اعلام نماید و در موردی که مربوط به عموم باشد به اطلاع عامه برساند.‏کمیسیون اصل ۹۰ وظیفه پیگیری و تحقق مفاد اصل ۹۰ قانون اساسی را عهدهدار است؛ امکانی برای پاسداشت حقوق اساسی و مدنی شهروندان.این کمیسیون در مجلس ششم، و با ریاست حسین انصاریراد، خاطره مثبتی برای کنشگران مدنی و فعالان سیاسی و روزنامهنگاران بجا گذاشت. تاکید عارف بر توجه فراکسیون امید به این کمیسیون، امیدبخش است. او میگوید: «این کمیسیون تأثیر بالایی در کنترل فساد کشور دارد.» البته اگر اراده و جسارت لازم برای حراست از حقوق بنیادین شهروندان در نمایندگان عضو این کمیسیون وجود داشته باشد.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • اهل بهار :
  در تاریخ ۲۹ خرداد ۹۵ ساعت ۱۹:۲۲
  اقای دکتر پورمختار نماینده مردم شهرستانهای بهار وکبودراهنگ در مجلس کجا می توانم شما را ببینم
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر