شهرستان بهار

يادواره شهداي مدافع حرم شهرستان بهار

شناسه خبر: ۵۶۵۷
يادواره شهداي مدافع حرم شهرستان بهار

مراسم يادواره شهداي مدافع حرم و 7 شهيد روستاي پرلوک از توابع شهرستان بهار در محل روستا برگزار شد

به گزارش نشاط شهر به نقل از فرمانداری بهار، در اين مراسم جانشين سپاه انصارالحسين (ع) استان بزرگداشت شهدا را مجالس هدفمند دانست و گفت: يادواره شهدا، مجالس بيعت با شهدايي است که سالهاي اميد و نشاط زندگي خود را تقديم خداوند کردند و پرچم اسلام را به اهتزاز در آوردند.

سردار مظاهرمجيدي يادآور شد: شهدا سرمايه هايي هستند که معنويت را به جامعه تزريق مي کنند و در تداوم اين روح معنوي است که کشورمان مي تواند در عرصه هاي جهاني و بين المللي با تکيه بر قدرت علمي، ايماني و همچنين ايستادگي اين ملت حرف ها و سخنانش را به کرسي بنشاند.

وي اظهار داشت: شهدا مقياس، معيار و شاخصي براي مقايسه خود با راه حق هستندوبايد بدانيم که شهدا در روز حساب و کتاب در محضر خداوند براي ما شهادت مي‏دهند.وي با اشاره به اينکه يادواره شهدا يک اقدام فرهنگي براي تذکر دادن به نسل امروزي است، گفت: ياد و خاطره شهدا بازسازي اخلاق و فضيلت بوده و تعهداتي فردي و اجتماعي براي جامعه ايجاد مي‏کند.

وي با بيان اينکه شهدا سازندگان دفاع مقدس بوده و امروز نيز ميراث بزرگي براي نسل جوان به جا گذاشتهاند، تصريح کرد: نتيجه استقامت و پايمردي دليرمردان ايران موجب تحريمها شده و دشمنان بدانند که ما استقامت را از ائمه معصومين و شهدا الگو گرفتهايم و در دفاع از آرمانهاي والاي امام و شهدا لحظهاي کوتاه نميآييم.

وي گفت: ملت ولايتمدار ايران با پيروي از رهنمودهاي حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري با استقامت خود به دنيا ثابت کردند همچون شهدا که به دشمن تاختند و نابود کردند، تسليم زور و ظلم دشمن نميشوند بلکه به سربلندي – عزت و اقتدار ايران فکر ميکنند.

وي به گروه داعش نيز اشاره کرد و گفت: گروه تروريستي داعش که دست پرورده اسرائيل مي باشد جناياتي را در جهان مرتکب مي شوند و در رابطه با ايران هيچ غلطي نمي توانند بکنند چرا که در 8 سال دفاع مقدس با استقامت و فداکاري درس بزرگي به جهانيان داديم.

جانشين سپاه انصار الحسين (ع) استان همدان با تأکيد بر اينکه شهيد همداني روحيه شهادت طلبي را با تمام وجود و حتي پس از جنگ حفظ کرد، افزود: وي با دشمن شناسي به موقع نقش مهمي در خاموش کردن فتنه 88 ايفا کرد.وي گفت: شهداي مدافع حرم در سوريه حضوري مستشاري داشتند، به طوري که امثال شهيد همداني، مردم و به ويژه جوانان سوري را با آموزش هاي لازم سازماندهي دادند و تجربيات خود را به ملت سوريه منتقل کردند.

سردار مجيدي به جنگ رواني و تبليغات سوء دشمنان اسلام و به ويژه امريکاي جنايتکار درباره اينکه ايران نيرو به سوريه اعزام مي کند، اشاره و تصريح کرد: اين گفته هاي پوچ تنها يک جنگ رواني است، در صورتي که ايران تنها در سوريه حضوري مستشاري دارد.

وي عنوان کرد: ملت کشورهايي مثل سوريه، لبنان فلسيطن و بحرين خود بيدار هستند و با الگو قراردادن روحيه استکبارستيزي ملت ما در مقابل دشمنان خود ايستاده اند، اما بايد دقت داشت که آنان نياز به حمايت هايي از جمله؛ غذا، دارو و کمک هاي بشردوستانه دارند و مي طلب که کشورهاي آزادي خواه در اين زمينه و در حمايت از مظلوم وارد ميدان شوند.

وي کشور سوريه را عمق استراتژيک ايران اسلامي دانست و گفت: لبنان، فلسطين و سوريه محور مقاومت هستند و اگر دشمنان از اين نقاط حساس عبور کنند به طور قطع با افکار شوم خود براي ضربه زدن به جمهوري اسلامي ايران نزديکتر مي شوند.

وي تصريح کرد: استکبار جهاني از نفوذ عقيدتي و معنوي ايراني اسلامي در سوريه، بحرين، عراق و فلسطين و کاهش نفوذ خود احساس خطر کرده است، وهرچه در توان دارد با تربيت ترويست و گروه هايي به مانند داعش به دنبال نا امن کردن منطقه هستند.

سردار مجيدي افزود: بزرگاني چون سردار شهيد همداني که پيوسته روحيه شهادت طلبي خود را حفظ مي کرد، از تمام تجربيات خود به عنوان يک نيروي مستشار در سوريه براي هدايت جوانان سوري بهره برد.وي عنوان کرد: سوريه از آن جهت که در محوري ترين نقطه مقاومت قرار دارد و به کشورهاي فلسطين، لبنان و عراق دسترسي عمقي دارد براي جمهوري اسلامي ايران از اهميت بالايي برخوردار است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر