شهرستان بهار

پذیرش دانشجو در مراکز وابسته به موسسه آموزش عالی میراث فرهنگی در همدان

شناسه خبر: ۵۹۹۳
پذیرش دانشجو در مراکز وابسته به موسسه آموزش عالی میراث فرهنگی در همدان

سرپرست مراکز علمی و کاربردی میراث هگمتانه همدان و صنایع دستی لاله‌جین از پذیرش دانشجو در 25 رشته در مراکز وابسته به موسسه آموزش عالی میراث فرهنگی در استان همدان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، رضا حمزهای صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پذیرش دانشجو بدون کنکور برای مهرماه سال 95 در دو مرکز میراث هگمتانه همدان و صنایع دستی لالهجین در مقطع کاردانی شروع شده و ثبت نام از افراد تا تاریخ 17 شهریور ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ثبت نام مقطع کارشناسی از هفدهم تا بیست و پنجم شهریورماه صورت خواهد گرفت، افزود: پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی و در مرکز میراث هگمتانه همدان در هفت رشته گردشگری، معماری، هلتداری، طلا و جواهر(تراش سنگهای قیمتی)،صنایع دستی (فرش)، نقاشی ایرانی و معماری داخلی خواهد بود که سه رشته صنایع دستی (فرش)، معماری داخلی، نقاشی ایرانی رشتههای جدید در این مرکز است.

سرپرست مراکز علمی و کاربردی میراث هگمتانه همدان و صنایع دستی لالهجین گفت: در مرکز صنایع دستی لالهجین نیز در 11 رشته در مقطع کاردانی دانشجو پذیرش خواهد شد که رشته صنایع دستی با پنج گرایش سفال، چرم، چوب، فرش و آبگینه و در 6 رشته دیگر عبارتند از معماری، معماری داخلی، گردشگری، هتلداری، مدیریت کسب و کار و عمران.

وی با اشاره به توسعه فعالیتهای علمی و پژوهشی از جمله برگزاری دورههای آموزشی توانمندسازی نیروهای شاغل در حوزه گردشگری در هر دو مرکز، گفت: در مقطع کارشناسی نیز مرکز میراث هگمتانه همدان در پنج رشته مدیریت گردشگری، مهندسی معماری، مدیریت هتلداری، مرمت بناهای تاریخی و ارزیابی صنایع دستی و میراث فرهنگی بدون کنکور دانشجو خواهد پذیرفت.

حمزهای ادامه داد: در مرکز صنایع دستی لالجین نیز در هفت رشته در مقطع کارشناسی دانشجو پذیرفته خواهد شد که این رشتهها شامل صنایع دستی با دو گرایش آبگینه و چوب، گرافیک با سه گرایش پوستر و نشانه، تصویرسازی، تزیینی و محیطی، مهندسی سرامیک و معماری داخلی است.

وی وجود مراکز علمی و کاربردی را موجب بالا رفتن سطح دانش و مهارتآموزی در جامعه دانست و افزود: تلاش شده تا در هر دو مرکز استان همدان که وابسته به موسسه آموزش عالی علمی و کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است تمرکز رشتهها بر اساس اهداف سه گانه سازمان میراث فرهنگی باشد.

سرپرست مراکز علمی و کاربردی میراث هگمتانه همدان و صنایع دستی لالهجین ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی و کاربردی، دانشگاه نسل سوم کشور است و رویکرد آن گسترش آموزش های مهارتی است، تلاش شده تا در ترم جدید این دو مرکز در رشتههایی مجوز پذیرش دانشجو داشته باشد که باعث افزایش مهارت به ویژه در حوزه های صنایع دستی و گردشگری شود.

این مسؤول جهانی شدن شهر لالهجین را فرصتی بینظیر دانست و گفت: در همین راستا مرکز صنایع دستی لالهجین در سال تحصیلی جدید با رویکردی ویژه به رشتههای صنایع دستی به خصوص سفال و سرامیک پذیرش دانشجو داشته باشد.

حمزه‎ای اضافه کرد: به لحاظ جایگاه ویژه پایتخت تاریخ وتمدن ایران زمین و پتانسیل منحصر به فرد آن در حوزه گردشگری، آموزش و تربیت نیروهای ماهر و متخصص در حوزههای گردشگری و هتلداری در دستور کار این دو مرکز قرار دارد.

وی در پایان از علاقمندان خواست تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش و یا مراجعه حضوری به مراکز همدان و لالهجین هر چه سریعتر اقدام به ثبت نام دورههای بدون کنکور کاردانی و کارشناسی هر دو مرکز کنند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر