شهرستان بهار

حجت الاسلام حیدری، امام جمعه سابق بهار از خاطراتش می گوید :

خادم مسجد با چوبی در درست، برخوردی نامناسب با بچه‌ها داشت/ با وجود مخالفت‌های هیات امنا، او را اخراج کردم

شناسه خبر: ۶۲۱۴
 خادم مسجد با چوبی در درست، برخوردی نامناسب با بچه‌ها داشت/ با وجود مخالفت‌های هیات امنا، او را اخراج کردم

حجت‌الاسلام و المسلمین اسدالله حیدری، امام جماعت مسجدالرضا (ع) (به نشانی شهرری، میدان حضرت عبدالعظیم (ع)، ابتدای خیابان جاده قم) و استاد حوزه علمیه که سابقا امام جمعه شهر بهار بود، از خاطراتش در بهار و مسجدالنبی شهر بهار می گوید.

به گزارش نشاط شهر به نقل از شبستان ، 8 آبان ماه، روز شهادت محمدحسین فهمیده است. او نوجوانی 13 ساله بود که در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید، به همین خاطر این روز به عنوان روز نوجوان و بسیج دانش آموزی نامگذاری شد.

از سوی دیگر، 13 آبان در تقویم ایران «روز دانش آموز» نامگذاری شده است. این نامگذاری ادای احترامی است به دانشآموزانی که صبح روز 13 آبان 1357، در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند، به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند تا صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان حکومت شاهنشاهی برسانند.

این دو مناسبت بهانهای شد تا خبرنگار ما در گفتوگو با تعدادی از ائمه جماعات، وضعیت حضور نوجوانان و دانشآموزان در مساجد و همچنین امکاناتی که در آن ها در اختیار این قشر گذاشته می شود را بررسی کند. در این نوبت، مشروح نظرات حجتالاسلام و المسلمین اسدالله حیدری، امام جماعت مسجدالرضا (ع) (به نشانی شهرری، میدان حضرت عبدالعظیم (ع)، ابتدای خیابان جاده قم) و استاد حوزه علمیه میآید:

حیدری تعامل مدیریت مساجد با اولیا نوجوانان را راهکاری مهم برای جذب فرزندان آنان به این خانههای خدا دانست و گفت: برای مثال هر سال چند روز پیش از سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان از پدران و مادران تقاضا میکنیم در آن روز، همراه با فرزندان خود به مسجدالرضا (ع) بیایند تا ضمن تقدیم هدیهای به کودکان و نوجوانان، با فضای این خانه خدا بیشتر آشنا شوند.

وی با بیان اینکه درک شرایط روحی و فکری کودکان و نوجوانان عامل دیگرِ جذب این افراد به مساجد است، افزود: این خانههای خدا باید برای همگان به ویژه این گروههای سنی برنامه داشته باشند تا حضور در مساجد موجب سرگرمی آنان نیز شود.

لزوم حضور هیات امنای پر انرژی در مساجد

امام جماعت مسجدالرضا (ع) با بیان اینکه بارها با برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی سبب جذب نوجوانان و کودکان به این خانه شدهایم، خاطرنشان کرد: لازمه تحقق چنین هدف گذاری وجود و فعالیت هیات امنای پرانرژی است که اهمیت تعامل با کودکان، نوجوانان و جوانان را درک کنند.

حیدری اضافه کرد: در زمان فعالیتم به عنوان امام جمعه شهر بهار همدان و امام جماعت مسجدالنبی (ص) در این شهر، شاهد حضور گسترده مردم اما حضور بسیار کم رنگ کودکان، نوجوانان و جوانان در مسجد بودم، با بررسی بسیار علت این وضعیت را در نحوه برخورد خادم و ترکیب هیات امنای مسجد یافتم، خادم مسجد با چوبی در درست، برخوردی نامناسب با بچهها داشت بنابراین با وجود مخالفتهای فراوان هیات امنا، او را اخراج کردم.

وی ادامه داد: تغییر ترکیب هیات امنا و اضافه کردن نیروهای فرهیخته تر و جوان از جمله چند مدیر و دبیر، اقدام موثر دیگر بود زیرا زمینه ساز حضور 120 نوجوان در مسجدالنبی (ص) شد، آنچنان که با تشکیل حلقههای مختلف، قرآن و آموزههای دین را میآموختند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر