شهرستان بهار

اتمام واکسیناسیون تب برفکی در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۶۳۷۶
اتمام واکسیناسیون تب برفکی در شهرستان بهار

واکسیناسیون تب برفکی گوسفند و بز در سطح شهرستان بهار اتمام یافت | بسته بندی بهداشتی آلایش دامی استحصالی از کشتارگاه صنعتی دام صالح آباد در حال انجام است.

به گزارش نشاط شهر رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار از اتمام واکسیناسیون تب برفکی گوسفند و بز در سطح شهرستان بهارخبر داد.

محموود مشهوری گفت: واکسیناسیون تب برفکی گوسفند و بز در سطح شهرستان که از ابتدای ماه جاری آغاز شده بود با واکسیناسیون بالغ بر سی هزار راس گوسفند و بز در واحدهای صنعتی و روستایی به اتمام رسید .

وی ادامه داد: بر اساس همه گیری ایجاد شده توسط این بیماری در اواخر سال گذشته و اوایل امسال و تاکید مسئولین محترم دامپزشکی سازمان و اداره کل دامپزشکی استان مبنی بر ایجاد ایمنیت بالا در جمعیت دامی موجود ،اکیپ مبارزه دامپزشکی شهرستان با برنامه ریزی مرتب و دقیق و در اولویت قرار دادن کانونها و مناطق پرخطر و پردام اقدام به انجام واکسیناسیون نموده و این عمل باعث ایجاد ایمنیت مناسبی از این بیماری در سطح دامهای موجود در واحدهای اپیدمیولوژیک شهرستان گردیده است.

مشهوری با بیان این مطلب که در اجرای این طرح فقط اکیپ مبارزه دامپزشکی شهرستان حضور داشته و از ظرفیت بخش خصوصی به دلیل کمبود اعتبار استفاده نشده است افزود: امیدواریم در فازهای بعدی و با تامین اعتبار لازم میزان واکسیناسیون افزایش یافته تا جمعیت دامی بیشتری ایمنیت لازم و کافی در مقابل این بیماری کسب نمایند.

همچنین رئیس اداره دامپزشکی شهرستان در بخش دیگری از سخنانش از بسته بندی بهداشتی آلایش دامی استحصالی از کشتارگاه صنعتی دام صالح آباد خبر داد و گفت: در راستای کنترل بهداشتی فراورده های خام دامی و بر اساس مصوبه کمیته ساماندهی کشتارگاههای استان مبنی بر انجام بسته بندی بهداشتی آلایش دامی استحصالی از کشتارگاه صنعتی دام صالح آباد، پرسنل اداره دامپزشکی شهرستان بهار و همچنین اداره کل دامپزشکی استان تلاش و پیگیری مستمری در این خصوص انجام داده اند.

مشهوری اضافه کرد: پرسنل اداره دامپزشکی شهرستان بهار با برگزاری جلسات متعدد با پیمانکاران آلایشی استان در سطح کشتارگاه سعی کرده اند که این مصوبه در اسرع وقت انجام گرفته و مردم و شهروندان از یک محصول بسیار با کیفیت بهداشتی استفاده کنند.

وی افزود: بازرسان بهداشتی دامپزشکی نیز با توجه به وجود لیبل و اطلاعات درج شده در روی آن نظیر تاریخ تولید و انقضاء با جدیت و قاطعیت بیشتری قضاوت کرده تا سطح بهداشت عمومی جامعه افزایش یابد.

آقای دکتر محمود مشهوری ریاست اداره دامپزشکی شهرستان بهار که خود به شخصه پیگیر انجام این مصوبه استانداری بوده و بازدیدهای مکرری از روند انجام کار داشته است ابراز داشتند که با انجام بسته بندی الایش دامی سطح بهداشتی محصولات تولیدی شرکت کشتارگاه صنعتی دام استان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

گزارش: مرضیه کریمی رادپور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر