شهرستان بهار

مشکل آب آشامیدنی روستاییان بهار با مجتمع آبرسانی رفع می شود

شناسه خبر: ۶۴۷۳
 مشکل آب آشامیدنی روستاییان بهار با مجتمع آبرسانی رفع می شود

فرماندار بهار از آب و فاضلاب روستایی خواست تا مشکل آب آشامیدنی روستاهای این شهرستان را با شتاب در احداث مجتمع آبرسانی که از مصوبات سفر رئیس جمهوری است، مرتفع کند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایرنا محسن مرادی پناه روز یکشنبه در کمیته برنامه ریزی شهرستان بهار اظهار کرد: احداث 2 مجتمع آبرسانی در روستاهای حسین آباد آشوری و آقبلاغ لتگاه از مصوبه های سفر رئیس جمهوری به شهرستان بهار است و براین اساس مشکل آب آشامیدنی 22 هزار تن از روستاییان شهرستان بهار حل می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به نبود مشکل اعتباری در این زمینه، باید آب و فاضلاب روستایی هر چه باشتابتر به تعهدات خود پیرامون حل مشکل مجتمع آقبلاغ به صورت قانونی اقدام کند.
مرادی پناه با بیان اینکه احداث مجتمع آبرسانی برای عمران روستایی است، افزود: همچنین خط انتقال آب روستای حسین آباد آشوری برای تامین مخزن باید هرچه باشتاب انجام گیرد تا نسبت به آبگیری از سد تالوار اقدام شود.
وی با اشاره به عملیات آبرسانی به شهر صالح آباد در قالب مصوبات سفر ریاست جمهوری گفت: حفر یک حلقه چاه انجام شده اما اجرای خط انتقال و تجهیز نیز صورت نگرفته است که باید انجام شود.
وی در ادامه به طرج های بنیاد مسکن اشاره کرد و افزود: هم اکنون عملیات عمرانی در روستاهای قیدلی بلاغ، سلیمان آباد، میحمله علیا، کوشک آباد, گنبدان، حصار قره باغی، پرلوک در حال اجرا است که در مجموع چهار میلیارد و 360 میلیون ریال اعتبار برای اجرای طرح ها نیز اختصاص یافته است.
مرادی پناه با اهمیت شمردن طرح تحول نظام سلامت اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت امسال عملیات اجرایی 17 طرح با 140 میلیارد ریال اعتبار آغاز می شود.
وی افزود: همچنین برای تجهیز بیمارستان در دست ساخت شهرستان بهار پنج میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.
فرماندار بهار با اشاره به ساخت زمین چمن مصنوعی شهر صالح آباد گفت: این طرح ورزشی با پنج میلیارد ریال اعتبار از طرح های وعده داده شده اداره ورزش و جوانان استان همدان است و در خردادماه سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی مجموع اعتبار مالی شهرستان بهار در سال جاری از محل های مختلف را 239 میلیارد و 380 میلیون ریال عنوان کرد که 37 میلیارد و 590 میلیون ریال معادل 7.15 درصد اختصاص یافته است.
7520/6993*خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار: اکبر بهاروند
انتهای پیام /*

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر