شهرستان بهار

پیش‌بینی برداشت 65 هزار تن گندم در شهرستان بهار

شناسه خبر: ۶۹۵۳
پیش‌بینی برداشت 65 هزار تن گندم در شهرستان بهار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار با بیان اینکه پیش‌بینی شده در شهرستان بهار 65 هزار تن گندم برداشت شود، گفت: برداشت غلات در استان همدان نسبت به سال گذشته با کاهش مواجه است.

به گزارش نشاط شهر هوشنگ کرمی در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اینکه در سطح 55 هزار هکتار از اراضی شهرستان بهار زیر کشت غلات رفته است، اظهار کرد: از این میزان 14 هزار هکتار زیر کشت جو آبی و دیم و 41 هزار هکتار زیر کشت گندم آبی و دیم قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برداشت جو از 10 روز پیش آغاز شده است، ادامه داد: کمباینهای بومی و مهاجر فعالیت خود را برای برداشت جو در شهرستان بهار آغاز کردهاند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار با بیان اینکه 180 کمباین بومی و مهاجر در شهرستان بهار اقدام به برداشت جو کرده است، بیان کرد: پیشبینی شده 25 هزار تن جو در شهرستان بهار برداشت شود.

وی با بیان اینکه پیشبینی شده در شهرستان بهار 65 هزار تن گندم برداشت شود، ادامه داد: برداشت غلات نسبت به سال گذشته در کل استان همدان با کاهش روبرو خواهد شد.

کرمی با اشاره به اینکه خسارت سرمازدگی و خشکسالی در سال زراعی جاری باعث کاهش تولیدات زراعی شده است، بیان کرد: در حوزه سیب زمینی 6 هزار هکتار از اراضی شهرستان بهار زیر کشت این محصول رفته است.

وی با بیان اینکه پیشبینی شده از 6 هزار هکتار اراضی زیر کشت سیب زمینی 240 هزار تن سیب زمینی برداشت شود، یادآور شد: سطح زیر کشت سیبزمینی در شهرستان بهار کاهش داشته اما امیدواریم عملکرد کاهش نداشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار با بیان اینکه سطح زیر کشت سیبزمینی در گذشته 7 هزار و 500 هکتار بوده است، بیان کرد: با توجه به برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای شهرستان بهار کشت 6 هزار هکتار در اراضی زراعی کشت سیب زمینی برنامهریزی شده است.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان بهار کل سیب زمینی کشور را در مقطع زمانی خاصی تولید میکند، ادامه داد: شهرستان بهار در زمینه کشت دانه روغنی مانند کلزا نیز فعالیت میکند.

کرمی با بیان اینکه در سطح 235 هکتار کلزا در شهرستان بهار کشت شده است، افزود: به دلیل سرمازدگی و مشکلات پیش آمده 80 هکتار از این اراضی کلزا برداشت خواهد شد و پیشبینی شده 300 تن کلزا برداشت شود.

انتهای پیام/
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر