شهرستان بهار

کارگاه آموزشی لعاب‌های ویژه با حضور اساتید بزرگ کشوری

شناسه خبر: ۶۹۶۰
کارگاه آموزشی لعاب‌های ویژه با حضور اساتید بزرگ کشوری

مسؤول نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی، صنايع دستي و گردشگري در لاله‌جین از برگزاری کارگاه آموزشی لعاب‌های ویژه با حضور اساتید بزرگ کشوری در لاله‌جین خبر داد.

به گزارش نشاط شهر ، محمدرضا قادری امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان، از برگزاری کارگاه آموزشی لعابهای ویژه با حضور اساتید بزرگ کشوری خبر داد و اظهار کرد: علاقمندان میتوانند برای شرکت در این کارگاه به صورت رایگان ثبت نام کنند.

وی تصریح کرد: کارگاه آموزشی لعابهای ویژه، 12 و 13 تیرماه از ساعت 8:30 صبح در محل دانشگاه علمی ـ کاربردی صنایعدستی لالجین برگزار میشود که آموزش لعاب زرین فام، لعاب احیایی، لعاب راکو و آموزش ساخت کوره مدنظر قرار گرفته است.

مسؤول نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در لالهجین با اشاره به اینکه این کارگاه با همکاری میراث فرهنگی، انجمن هنری سفال لالهجین و دانشگاه علمی ـ کاربردی لالهجین برگزار میشود، افزود: پیشبینی میشود بیش از یکصد نفر از علاقمندان و هنرمندان نه تنها از داخل استان بلکه از دیگر استانها در این کارگاه آموزشی خبر داد.

وی مهمترین هدف برگزاری این کارگاه را ارتقای سطح دانش سفالگران در لعاب و ساخت کوره دانست و افزود: تبدیل کورههای سنتی به جدید که در راستای جهانی شدن لالهجین است، از مهمترین برنامهها در لالهجین است.

* بهرهمندی 200 کارگاه سفالگری از نعمت گاز طبیعی

قادری با تأکید بر اینکه تاکنون 200 کارگاه سفالگری از نعمت گاز طبیعی بهرهمند شدهاند، بیان کرد: گازکشی مابقی کارگاهها نیز به سرعت و شدت در حال پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: اتحادیه سفال و سرامیک لالهجین، میراث فرهنگی و شرکت گاز دست به دست هم دادهاند که کارگاهها دیگر به جای استفاده از سوخت فسیلی، هر چه زودتر به گاز طبیعی مجهز شوند.

انتهای پیام
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر