شهرستان بهار

اختصاص اعتبار برای ساختمان میراث فرهنگی و موزه شهر جهانی لالجین

شناسه خبر: ۶۹۷۵
 اختصاص اعتبار برای ساختمان میراث فرهنگی و موزه شهر جهانی لالجین

معاون عمرانی استاندار همدان از اختصاص اعتبار برای ساختمان میراث فرهنگی و موزه شهر جهانی لالجین خبر داد.

به گزارش نشاط شهر , به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمودرضا عراقی پیش از ظهر امروز در جشن سالروز جهانی شدن شهر لالجین اظهار کرد: استان همدان مزیت مهمی در توسعه گردشگری است و نخستین اولویت در این خصوص فراهم کردن زیرساختهاست.

وی با تاکید بر اینکه در بخش گردشگری میتوان اشتغال و تولید خوبی داشت، بیان کرد: در استان همدان زیرساختها مهم است به طوری که راهآهن در اردیبهشت ماه به همدان آمد و در نخستین مرحله بهرهبرداری خانواده شهدا و جمعی از اصحاب رسانه به مشهد سفر میکنند.

معاون عمرانی استاندار همدان بیان کرد: امسال برای ساختمان میراث فرهنگی که به صورت معماری ایرانی ـ اسلامی طراحی شده است، اعتبار خاصی اختصاص یافته و برای موزه لالجین نیز 500 میلیون تومان اعتبار گذاشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری لالجین نیز از سوی سازمان همیاریها اعتبار ویژهای را برای توسعه شهر فامنین در اختیار خواهد داشت.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس نیز با بیان اینکه لالجین یکی از جاذبههای گردشگری استان همدان است، گفت: سفال امکان بزرگی است که این شهر را تبدیل به قطب بزرگ اشتغالزایی کرد.

محمدعلی پورمختار با بیان اینکه لالجین توانسته به همت خود اهالی و با مشقت زیاد کار و تلاش خود را به ثمر برساند، افزود: برخی کارگاهها بیش از هزار سال سابقه دارد.

وی تصریح کرد: ظرفیت خوبی در لاله جین ایجاد شده است و آمادگی پذیرش هنرجو در مرکز علمی کاربردی این شهر برای علاقمندان ایجاد شده تا کسانی که تمایل به تحصیل دارند به همت سازمان میراث فرهنگی آموزشهای خوبی را بگذرانند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس با اشاره به اینکه شهر سفال نیازمند زیرساختهای مناسب و حمایت است، اضافه کرد: بخشی از وعدههای مسوولان برای شهر جهانی سفال انجام شده و بخشی نیز انجام خواهد شد.

انتهای پیام

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • شهروند :
  در تاریخ ۱۷ تیر ۹۶ ساعت ۱۰:۵۱
  سلام اقای عراقی اعتبار ساختمان میراث فرهنگی شهر بهار چی شد؟؟اقای فرماندار که پیگیری نمیکنه شما چرا بهار رو فراموش کردی؟ مرکز شهرستان یعنی چه؟؟؟؟
  آقای نماینده شما نماینده همه مردم شهرستان هستی .....
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر