شهرستان بهار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار :

شهرک گلخانه‌ای شهرستان بهار مشکل آب دارد/ وجود 5 متقاضی ایجاد گلخانه

شناسه خبر: ۷۰۹۵
 شهرک گلخانه‌ای شهرستان بهار مشکل آب دارد/ وجود 5 متقاضی ایجاد گلخانه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار گفت: چاه آب پیشنهاد شده برای شهرک گلخانه‌ای شهرستان بهار دچار مشکل شد و اکنون به دنبال راه جدید برای تامین آب هستیم.

به گزارش نشاط شهرهوشنگ کرمی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه پنج متقاضی تاسیس گلخانه در شهرستان رزن وجود دارد، اظهار کرد: پرونده این متقاضیان در مرحله اخذ مجوز قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سال جاری یک مورد پروانه تاسیس گلخانه در شهرستان بهار در سطح نیم هکتار صادر شده است، افزود: عمده تولیدات گلخانهها در شهرستان بهار مربوط به سبزی و سیفیجات است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار به عدم وجود گلخانه تولید گل در این شهرستان اشاره کرد و با بیان اینکه چهار گلخانه فعلی سبزی و سیفی تولید میکنند، افزود: سازمان جهاد کشاورزی، برنامهای را برای ایجاد گلخانه به میزان 10 هکتار در شهرستان بهار ابلاغ کرده است.

وی با بیان اینکه برای ایجاد گلخانه در شهرستان بهار متقاضیانی وجود دارد، افزود: پنج متقاضی در سطح 3.5 هکتار گلخانه ایجاد خواهند کرد که امیدواریم امسال سطح گلخانههای شهرستان بهار را به 6 هکتار برسانیم.

کرمی با بیان اینکه گلخانههای موجود در شهرستان بهار سالانه 600 تن محصول سبزی و سیفی تولید میکنند، تصریح کرد: ایجاد یک شهرک گلخانهای در سال 86 در شهرستان رزن آغاز شد و کارهای زیربنایی آن انجام شد.

وی ادامه داد: چاه آب پیشنهاد شده برای شهرک گلخانهای ایجاد شده در شهرستان بهار دچار مشکل شد و اکنون به دنبال راه جدید برای تامین آب این شهرک هستیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار در ادامه به برداشت سیب زمینی پرداخت و با بیان اینکه 70 درصد سیب زمینی کشت شده در شهرستان بهار برداشت شده است، ادامه داد: محصول 3 هزار و 800 هکتار از اراضی زیر کشت سیب زمینی برداشت شده است.

وی با بیان اینکه 500 هکتار پاییزه در مهرماه برداشت میشود، یادآور شد: برداشت سیب زمینی تابستانه تا 15 روزه آینده به پایان میرسد.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر