شهرستان بهار

به بهانه روز مجلس :

آقای نماینده تصمیمات اجرایی را به عوامل اجرایی بسپارید

شناسه خبر: ۷۲۹۲
 آقای نماینده تصمیمات اجرایی را به عوامل اجرایی بسپارید

​محمد علی پورمختار ، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامیش بیانیه ای منتشر کرده و از تنزل جایگاه نمایندگی مجلس به یک واحد خدمات رسانی، توصیه، سفارش و پیگیری امور اجرایی گلایه می کند.

به گزارش نشاط شهر، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز مجلس در کانال تلگرامیش بیانیه ای منتشر کرده و از تنزل جایگاه نمایندگی مجلس به یک واحد خدمات رسانی، توصیه، سفارش و پیگیری امور اجرایی گلایه می کند و در جای دیگری از صحبت هایش با ابراز تاسف از عدم پاسخگویی بعضی دستگاهها به مردم می گوید : متأسفانه ملاحظه مي شود بعضي از دستگاهها به جاي انجام وظايف و پاسخگويي به مردم، آنان را به نمايندگان ارجاع مي دهند و یا اینکه حل مشكلات مردم را در گرو معرفي نمايندگان قرارمي دهند تا بدينوسيله منتي برنماينده بگذارند و نامه وي را دستمايه راه انداختن كار مردم بكنند تا به موقع ثمره اين خدمت بامنت را بچينند.

پورمختار در جای دیگر سخنانش وظیفه اصلی نماینده را مسائل ملی و بین المللی می داند تا پرداختن به امور اجرایی محلی و از اینکه برخی توقع دارند که نماینده به جای مسئولین اجرایی باید و امور اجرایی را سامان دهد گلایه می کند.

این در حالی است که این روزها عدم تائید شهردار لالجین پس از صد روز از انتخاب و معرفی وی از سوی شورای این شهر و اذعان اعضای شورا در نقش نماینده در عدم تائید شهردار منتخب اعضای شورا صدا کرده و نامه های اعتراضی اعضای شورای شهر به استاندار در فضای مجازی دست به دست می شود.

به تعویق افتادن کلنگ زنی درمانگاه تامین اجتماعی پس از چند سال و اذعان استاندار به نقش نماینده بهار و کبودراهنگ در به تعویق افتادن آن و مانور تبلیغاتی کاندیداهای نمایندگی مجلس در دوره قبل انتخابات مجلس بر سر این موضوع چیزی است که هنوز از حافظه مردم ما پاک نشده است.

هفته گذشته نیز تودیع یکباره رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهار را داشتیم که طبق گفته بهمنی این تودیع یکباره به دلیل اختلاف نظر وی با نماینده صورت گرفت.

همه این موارد که به تازگی در شهرستان به وقوع پیوسته از جمله مواردی است که نشان می دهد نقش نماینده در تصمیم گیری ها و امور اجرایی داخل شهرستان بهار نه تنها کم نبوده که بسیار نیز پر رنگ بوده است.

حال آنکه لابی گری و استفاده از روابط یکی از مهمترین ابزاری است که همواره نمایندگان مجلس در پیشبرد اهداف منطقه ای و گاه شخصی به کار برده اند و شاید همین ابزار باعث ایجاد توقعات آنچنانی از نمایندگان یک شهر و یا یک منطقه بوده است. حال برخی از نمایندگان از این ابزار در راه منافع کل شهرستان و استان استفاده کرده و عده ای نیز از آن در جهت پیشبرد اهداف یک شهر یا شخصی خاص استفاده کرده و عده ای هم به آن به عنوان یک وسیله قدرت نمایی نگاه می کنند.

حال ما نیز امیدواریم آقای پورمختار خود به گفته های خود اعتقاد کامل داشته و تصمیمات اجرایی شهرستان را به مسئولین اجرایی سپرده و از قدرت بالای لابی گری خود و تجربه چندین ساله ریاست کمیسیون اصل نود مجلس در پیشبرد اهداف حوزه انتخابیه خود و استان همدان بهره برد.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر