شهرستان بهار

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی جهاد کشاورزی استان همدان خبر داد ضرورت ايجاد 400 هزار تن سردخانه در همدان

شناسه خبر: ۷۴۵۱
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی جهاد کشاورزی استان همدان خبر داد ضرورت ايجاد 400 هزار تن سردخانه در همدان

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی جهاد کشاورزی استان همدان با بيان اينكه در استان همدان 400 هزار تن سردخانه نیاز است، گفت: ظرفیت سردخانه‌های موجود در استان همدان 250 هزار تن است.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمدرضا شهسواری عصر امروز در مراسم افتتاح سردخانه و واحد بستهبندی در شهرستان بهار با بیان اینکه یکی از سیاستها در استان و بخش کشاورزی ایجاد زنجیرههای تولید در محصولات کشاورزی است، اظهار کرد: تولید سیبزمینی یکی از محصولات مهم و عمده استان همدان است.

وی با اشاره به اینکه در برخی از سالها بیش از یکمیلیون تن تولید سیب زمینی در استان داشتیم، ادامه داد: محصول سیب زمینی عمدتا به صورت خام در بازارهای داخلی و خارجی بدون هیچگونه فرآوری عرضه میشد.

معاون برنامهریزی و اقتصادی جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه از هشت سال پیش موضوع زنجیرهای کردن تولید پیگیری میشود، بیان کرد: این مهم با این هدف که بتوان مرحله به مرحله به محصول ارزش افزوده اضافه کرده و در نهایت محصولی که به بازارها عرضه شده و حداکثر ارزش افزوده مطلوب را کسب کند، انجام میشود.

وی با بیان اینکه گام نخست ایجاد سردخانه بود که با مشارکت بخش خصوصی و همراهی بانکها تعدادی سردخانه در استان ایجاد شد، افزود: از آن جا که شهرستان بهار قطب تولید سیب زمینی است از این رو ایجاد سردخانهها بیشتر در شهرستان بهار متمرکز شده است.

شهسواری با بیان اینکه 130 هزار تن ظرفیت سردخانه جدید در استان ایجاد شده است، تصریح کرد: با ظرفیتهای موجود از سردخانههای ساخته شده در گذشته 250 هزار تن ظرفیت سردخانهای در استان وجود دارد که در شرایط کنترل شده میتوانند محصولات را نگهداری کنند.

وی با اشاره به اینکه در استان همدان 400 هزار تن سردخانه نیاز است، افزود: گام بعدی موضوع بستهبندی است چراکه با این کار سیب زمینی به صورت فله عرضه نخواهد شد و با بستهبندی عرضه میشود.

معاون برنامهریزی و اقتصادی جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه در زمینه صادرات هم حلقهای ایجاد شده که صادرات را انجام میدهند، تصریح کرد: به این ترتیب از مرحله مزرعه تا صادرات توانستیم حلقههای مختلف را شکل دهیم و یک زنجیره کامل از عرضه، تولید و صادرات را شکل دهیم.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر