شهرستان بهار

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان همدان اعلام کرد :

افزایش بیش از 20 درصدی فروش صنایع دستی در همدان

شناسه خبر: ۷۵۹۳
 افزایش بیش از 20 درصدی فروش صنایع دستی در همدان

خوشبختانه صادرات صنایع‌دستی به ویژه سفال را به کشورهای اروپایی همچون هلند و اسپانیا داشتیم و پس از آن نیز محصولات صنایع‌دستی در کشورهای حوزه خلیج‌فارس و عراق به فروش رسیدند.

به گزارش نشاط شهر، علیرضا قاسمی در گفتوگو با ایسنا، با اشاره به برپایی حدود 20 بازارچه دائمی و موقت صنایعدستی در ایام نوروز در استان اظهار کرد: با توجه به رشد جذب گردشگر در استان، شاهد افزایش بیش از 20 درصدی فروش صنایعدستی در بازارچهها بودیم.

وی با تأکید بر اینکه در تمامی شهرستانهای همدان بازارچه صنایعدستی فعال بودند، افزود: این بازارچهها به منظور معرفی صنایعدستی و ایجاد زمینه فروش محصولات صنایعدستی استان برپا شده بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اجناس چینی از ویترین کلیه مغازههای لالجین جمعآوری شده است، افزود: ما سفال چینی در لالجین نداریم و همه سفالها تولید داخل بوده و آنچه دیده میشود اجناس چینی هستند که امیدواریم دولت با افزایش تعرفه واردات محصولات مشابه صنایعدستی، از ورود این محصولات به کشور جلوگیری کند.

قاسمی در بخش دیگری از سخنانش درباره میزان صادرات صنایعدستی در سال گذشته گفت: آمار کلی مربوط به سال گذشته در حال جمعآوری است اما در 11 ماهه با بیش از صادرات 11 میلیون دلار صنایعدستی شاهد رشد 20 درصدی در این زمینه بودیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه صادرات صنایعدستی به ویژه سفال را به کشورهای اروپایی همچون هلند و اسپانیا داشتیم و پس از آن نیز محصولات صنایعدستی در کشورهای حوزه خلیجفارس و عراق به فروش رسیدند.

معاون صنایعدستی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: سفال در صدر بیشترین کالاهای صادر شده از همدان بوده و پس از آن نیز صنایع چوبی، چرم و مروار در صدر بیشترین کالاهای صادر شده هستند.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر