شهرستان بهار

پورمختار در دیدار با سفیر ترکیه در تهران :

مجلس از توسعه همکاری ایران و ترکیه در بُعد تجاری و اقتصادی حمایت می‌کند

شناسه خبر: ۷۶۸۶
 مجلس از توسعه همکاری ایران و ترکیه در بُعد تجاری و اقتصادی حمایت می‌کند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: مجلس از توسعه همکاری ایران و ترکیه در همه زمینه‌ها به ویژه در بُعد تجاری و اقتصادی حمایت خواهد کرد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حاکان تکین سفیر ترکیه در تهران روز دوشنبه 10 اردیبهشت ماه با محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار، کبودرآهنگ و لالجین دیدار و گفتگو کرد.

محمدعلی پورمختار در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط دوستانه دو کشور و همکاریهای فیمابین در منطقه، گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو کشور بزرگ و تاثیرگذار در منطقه از روابط دوستانه و خوبی برخوردار هستند و چشم انداز خوبی هم برای تقویت این روابط میان دو کشور ترسیم شده است.

نماینده مردم بهار، کبودرآهنگ و لالجین در مجلس شورای اسلامی، افزود: مجلس شورای اسلامی از توسعه همکاری ایران و ترکیه در همه زمینههای مورد علاقه طرفین به ویژه در بُعد تجاری و اقتصادی حمایت خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: ظرفیت های دو کشور در بحث همکاریهای فرهنگی به ویژه گردشگری قابل توجه است که میتوان برای شناخت و درک مشترک میان دو ملت از این ظرفیت استفاده کرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در پایان اهمیت همکاریهای استانی میان دو کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: تقویت روابط استانها و شهرهای دو کشور موجب تسریع در عملیاتی شدن طرحهای توسعه روابط فیمابین میشود، لذا ما از این همکاریها استقبال میکنیم.

تکین: تاکید بر توسعه گردشگری ایران و ترکیه

حاکان تکین سفیر ترکیه در تهران نیز در این دیدار با اشاره به سطح بالای روابط دوستانه دو کشور، گفت: قرابتهای دینی و فرهنگی ایران و ترکیه در تقویت روابط فیمابین تاثیر زیادی داشته و موجب تسریع و تسهیل همکاری های ترکیه و ایران شده است.

وی افزود: ما در سالهای اخیر در زمینه تقویت روابط دو کشور گام های بزرگی برداشته ایم و در آینده نیز در حوزه های تجاری، اقتصادی و گردشگری میتوانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

حاکان تکین در بخشی دیگر از سخنان خود توسعه گردشگری میان دو کشور را مهم دانست و گفت: ترکیه به گردشگری نگاه دو سویه دارد لذا امیدواریم آشنایی گردشگران ترکیه ای با ظرفیت های تاریخی و طبیعی ایران موجب سفرهای بیشتری از ترکیه به ایران شود.

سفیر ترکیه در تهران در پایان گفت ترکیه از همکاری استان های دو کشور استقبال می کند و سفارت ترکیه در تهران نیز برای ایجاد بسترهای این همکاری ها تلاش خود را بکار خواهد گرفت./

پایان پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر