شهرستان بهار

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی :

تعداد دوتابعیتی‌‌ها بيش از آماري است كه اعلام مي‌شود/ شهرستان بهار و کبودراهنگ دارای نماینده مستقل می‌شوند

شناسه خبر: ۷۷۴۰
 تعداد دوتابعیتی‌‌ها بيش از آماري است كه اعلام مي‌شود/ شهرستان بهار و کبودراهنگ دارای نماینده مستقل می‌شوند

نماینده مردم همدان و فامنين در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مدیر دوتابعیتی نباید در مسند مدیریت باشد، گفت: البته تعداد دوتابعیتی‌ها بیشتر از آنچه است كه در آمار رسمی مطرح مي‌شود.

به گزارش نشاط شهر ، امیر خجسته امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان دوتابعیتی بودن را دل در گرو دو جا گذاشتن، عواطف را بین دو موطن تقسیم کردن و هوای جای دیگری داشتن عنوان کرد و افزود: حتی اگر همه دوتابعیتیها را مشمول این حکم نکنیم همان تعداد قلیل هم برای اختلال در امور کافی است.

وی با تاکید بر اینکه مدیر دوتابعیتی نباید در مسند مدیریت باشد، افزود: وقتی فردی حال و هوای کشور دیگری را گرفته و گاه خانواده او جای دیگر و خودش در ایران است احتمال بروز مشکل به صورت خودآگاه و ناخوادآگاه بیشتر میشود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شبیه این مسئله را در مورد خاوری دیدیم، گفت: متاسفانه الان فضای بدی ایجاد شده که برخی مدیران ما هوای دوتابعیتی شدن پیدا میکنند و از این نظر پس از دوتابعیتی شدن دیگر نباید مدیر یا مسئول ارشد بمانند.

وی با بیان اینکه ما در مجلس به هیچ وجه این مسئله را نمیپذیریم، گفت: البته تعداد دوتابعیتیها بیشتر از آنچه است که در آمار رسمی مطرح میشود.

خجسته ادامه داد: گزارشاتی به ما میرسد که زندگی اصلی برخی مدیران کجاست، فرزندانشان چه میکنند، در چه تجارتی فعال هستند؟ این اطلاعات که به فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی میرسد گزارشهای خوبی نیست.

وی مقوله دوتابعیتی بودن را فسادآور دانست و خاطرنشان کرد: به هر حال این فرد کم کم از نگاه کشوری دیگر، مسائل ایران را میبیند و این مسئله میتواند زمینهساز اتفاقات و مسئله دیگری باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در شرایط تحریم و مبارزه با استکبار جهانی مدیران ما باید از جنس مردم باشند و درد آنها را درک کنند تا بتوانند تصمیمات مناسب بگیرند.

وی با بیان اینکه مردم هم این مسئله را نمیپذیرند که در شرایط سخت اقتصادی مدیران تصمیمگیر آنها اصلا با مشکلات آنها آشنایی واقعی نداشته باشند، تصریح کرد: به زعم ما هر مسئولی حتی اگر در ردههای بالا دوتابعیتی است باید از مصدر مدیریت برداشته شود.

خجسته ادامه داد: این سنخ تفکرات در بین مردم منفور است و از نظر اذهان عمومی هم در بلندمدت باعث دلسردی مردم میشود که افرادی که در مسائلی سخنانی را بیان میکردهاند، بروند و پشت سر خود را نگاه نکنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کمیسیون شوراها و امور داخلی افزایش تعداد نمایندگان در استانها را بررسی کردیم، گفت: در مرحله اتمام کار هستیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: برای استان همدان هم قطعی شد که کبودراهنگ و بهار دارای نماینده مستقل شوند و البته باید در صحن مجلس و شورای نگهبان هم به تصویب برسد.


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • قاسمی :
  در تاریخ ۹ خرداد ۹۷ ساعت ۰۳:۵۶
  سلام نظر دکتر پورمختار درباره تفکیک حوزه انتخابیه چیه؟؟؟؟
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر