شهرستان بهار

مدیر اسبق امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بهارخبر داد :

کشف و شناسایی 400 فقره انشعاب غیر مجاز در بهار

شناسه خبر: ۸۰۷۷
 کشف و شناسایی 400 فقره انشعاب غیر مجاز در بهار

مدیر اسبق امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بهار طی گزارش عملکردی؛ از کشف و شناسایی 400 فقره انشعاب غیر مجاز آبرسانی از سال 94 تا نیمه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، محمد ابراهیم فراهانی ضمن ارائه گزارش عملکرد امور آب و فاضلاب شهرستان بهار از سال 94 تا نیمه نخست سال جاری،گفت: خوشبختانه طی مدت مذکور در حوزه تامین آب شهرستان بهار، موفق به حفر 12 حلقه چاه دستی دهانه گشاد عمیق و نیمه عمیق ،کف کنی ،لایروبی و حفر گالری 24 حلقه چاه دستی و قنات،لایروبی و کف شکنی 2 حلقه چاه عمیق وبهسازی و ساماندهی 10 دهنه چشمه و قنات در روستاهای سیمین ، باباعلی، همه کسی، نورآباد ، فسیجان ، سنگ سفید ، روان ، چوتاش، حسین آباد آشوری ، جعفرآباد ، رسول آبادسفلی شدیم.

وی ادامه داد: همچنین در همین حوزه اجرای 17 کیلومتر خط انتقال با لوله پلی اتیلن در مجتمع آق بلاغ لتگاه ، حسین آباد آشوری، دولت آباد، کوشک آباد ، آب باریک ، سیمین زاغه و پرلوک نیز محقق شد ضمن اینکه اجرای شبکه داخلی ، نصب و استاندارد سازی انشعابات در روستاهای آب باریک و سیمین زاغه و رایکان علیا هم در حوزه تامین آب اممکان پذیر گردید.

فراهانی در بخش دیگری از سخنان خود با اذعان به اینکه همچنین در حوزه احداث و تجهیز؛ ساخت مخزن بتنی در روستاهای سیمین ، آب باریک و حصار قره باغی به حجم 750 متر مکعب محقق شد، اظهار کرد: در همین راستا؛تجهیز و فنس کشی حریم چاه روستاهای هارون آباد ، پرلوک ، سیمین و راه هموار نیز عملیاتی شد.

مدیر اسبق امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بهار در ادامه با بیان اینکه علاوه بر ارتقاء وضعیت کمی آبرسانی، کنترل کیفی آب شرب تولید شده نیز همواره مد نظر می باشد خاطرنشان کرد: درهمین زمینه؛ نصب سامانه کلر زنی به روش الکترولیز نمک طعام در روستاهای کوشک آباد و رباط زعفرانی،نصب سامانه کلرزنی به روش هیدرو در روستاهای فسیجان و نورآباد،تهیه ، تجهیز و استقرار 4 دستگاه کانکس جهت روستاهای میرزا حصاری، جعفر آباد، نور آباد و فسیجان وتغییر روش کلرزنی کوزه ای به سامانه کلریناتور گازی در روستای میرزا حصاری و سامانه کلر زنی مایعی در روستای جعفرآباد عملیاتی شد.

وی همچنین ضمن اشاره به خدمات امور آب و فاضلاب شهرستان بهار در بازه زمانی یاد شده در حوزه تعمییر و نگهداری، گفت: اصلاح و توسعه شبکه های آبرسانی به طول10 کیلومتر در سطح روستاهای تابعه، بازسازی شبکه نصب شیرآلات و استاندارد سازی در روستاهای رسول آباد سفلی ، رایکان علیا و دهنجرد، اصلاح و بازسازی مخازن زمینی و هوایی به تعداد 7 باب شامل اجرای سقف مخزن ، بازسازی با استفاده از مواد نانو ، جوشکاری و رنگ آمیزی مخزن هوایی در همین راستا به نتیجه رسید.

وی همچنین یادآور شد:احداث حوضچه بتنی و نصب شیرآلات فشارشکن در روستاهای همه کسی ، گنج تپه ، رایکان علیا وهارون آباد درراستای مدیریت فشار شبکه ونصب کنتور حجمی و احداث منحول و حوضچه در 7 روستا نیز در حوزه تعمییر و نگهداری به انجام رسید.

محمد ابراهیم فراهانی همچنین عنوان کرد: رفع 3 هزارو 300 مورد حوادث شبکه و تاسیسات آبرسانی و 2 هزارو 100 سرویس آبرسانی سیار به روستاهای بحرانی و کم آب نیز در راستای تعمییر و نگهداری عملیاتی شد.

وی درادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه صیانت از حقوق مشترکین همواره مدنظر بوده است؛ یادآورشد: در همین راستا؛ اجرا ، راه اندازی و عملیاتی شدن میز خدمت ، راه اندازی سامانه شنیداری و پیامکی حوادث و اتفاقات شبکه و تاسیسات آبرسانی 1523 ، 300001523 و به کارگیری درگاه اینترنتی www.abfarhamedan.ir در راستای شفاف سازی ارائه خدمات ،کاهش مراجعات حضوری و تسهیل در انجام امور محوله و بالا بردن سطح بهره وری محقق شد.

مدیر سابق امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بهار همچنین خاطرنشان کرد:کشف، شناسایی و قطع 400فقره انشعاب غیر مجاز،پیگیری و تشکیل 120 فقره پرونده درمحاکم قضایی، فروش و نصب یک هزارو 223 مورد انشعاب و تعویض یک هزارو 176 مورد کنتور معیوب در حوزه خدمت رسانی به مشترکین امکان پذیر شد ضمن اینکه در این حوزه از محل تعویض کنتور های دارای مشکلات فنی؛ 250 هزار متر مکعب آب صرفه جویی شد.

وی با اذعان به اینکه، انسداد انشعابات غیر مجاز خود عاملی به منظور صرفه جویی درآب شرب مصرفی است،گفت: در همین راستا واز محل انسداد انشعابات غیر مجاز،صرفه جویی در 772 هزار متر مکعب آب شرب را در بازه زمانی یاد شده شاهد بودیم.
انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر