شهرستان بهار

پیرو گزارش خبری از شهر مهاجران در رابطه با ازدواج در سن پایین، شورای شهرمهاجران بیانیه ای صادر کرد

شناسه خبر: ۸۰۸۷
پیرو گزارش خبری از شهر مهاجران در رابطه با ازدواج در سن پایین، شورای شهرمهاجران بیانیه ای صادر کرد

با توجه به فرهنگ غنی اسلامی در شهر مهاجران، درکنار دیدن مشکلات و برنامه ریزی در جهت حل آنها، بایستی داشته های یک منطقه و القای توانمندی ها و پتانسیل های مختلف آن نیز در نظر گرفته شود

به گزارش نشاط شهر، متن بیانیه شورای شهر مهاجران

بسمه تعالی

با سلام و احترام محضر شهروندان شریف شهر مهاجران و تمام مخاطبان محترمی که گزارش را در رابطه با موضوع ازدواج از شهر مهاجران را مطالعه کرده اند.

پیرو درج این گزارش لازم بود نکاتی را در این رابطه و مسائل مختلف به سمع و نظر مردم برسانیم .

1.وجود مشکلات اجتماعی ،فرهنگی و غیره در هر شهر و روستایی به صورت طبیعی و انکارناپذیر وجود دارد اما مسئله اصلی این است که مسئولینچقدر در راستای حل مشکلات تلاش کرده اند ، ادارات و نهادهای مربوطه تا چه میزان در راستای حل مشکل دغدغه داشته اند و چقدر برنامه ریزی و هزینه کرده اند!!!!

2.مدت 5 سال است که هم در شورای چهارم و هم درشورای پنجم در خدمت مردم غیور و ولایتمدار و نجیب مهاجران هستیم و در این مدت تلاش داشته ایم تا #ذهنیت_بی_رحمانه ، غلط و غیر_منصفانه منفی برخی از مسئولین که تعداد آنها نیز کم نیستند را نسبت به مهاجران تغییر دهیم تا شاید نقاط مثبت زیادی که در این شهر است را ببینند و در ارائه خدمات و امکانات در بین مردمان این منطقه با دید بهتری عمل نمایند ، ولی افسوس که برخی ها به دلایل مختلف عمدی یا غیر عمد با دید مثبت به این شهر نگاه نمی کنند.

3.از نظر این شورا مشکل اصلی این مردم محرومیت، بیکاری مطلق و بیکاری فصلی و لزوم ارتقاء خدمات رفاهی و امکانات زیرساختی است که توجه بیشتر مسئولین در این حوزه ها را می طلبد و نبود درآمد مناسب می تواند منشا بسیاری از مشکلات اجتماعی باشد.

4.دیدگاه نگارنده گزارش تک بعدی و از یک زاویه خاص می باشدمسلما خاصیت جذب مخاطب با پر رنگ کردن موضوع ازدواج دختران در مهاجران نمی تواند راه گشا باشد و بررسی این مسئله نیازمند یک کار علمی و دقیق است تا بتوان قضاوت مناسب و عادلانه از این موضوع ارائه داد. ضمن اینکه این گزارش ایراداتی دارد و وجود این ابهامات و ایرادات در گزارشی که در یک ساعت گردآوری شده باشد و از مهاجران یک چهره منفی و ... نشان می دهد دور از ذهن نیست و عدم ارائه تمام اظهارات رئیس محترم شورا در این گزارش و متعاقبا گزینش سلیقه ای و بعضا ناصحیح در تنظیم گزارش جای سوال است؟

5.بسیاری از مفاسد اجتماعی در این شهر جایی را ندارد و استحکام بنیان خانواده ، حجاب و دینداری_بانوان ، غیرت و تعصب مردان به خانواده و موضوعات مختلف فرهنگی از قبیل مشارکتهای مردم در مراسمات فرهنگی ، مذهبی و اجتماعی بایستی در سطح کشور به یک الگو تبدیل گردد که نمونه بارز آن وحدت و مشارکت تمام هیات مذهبی در ارائه یک برنامه منسجم از یک عزاداری منحصر به فرد و پخش آن از شبکه های استانی و سراسری است.متاسفانه دیدن نیمه خالی لیوان و بوق و کرنای رسانه ای مخصوصا در بعد فرهنگی واجتماعی نه تنها نمی تواند کمک کار باشد بلکه مسئله را بغرنج تر می کند.درکنار دیدن مشکلات و برنامه ریزی در جهت حل آنها، بایستی داشته های یک منطقه و القای توانمندی ها و پتانسیل های مختلف پرداخته و مورد تحسین قرارگیرد تا مردم نیز با شناخت داشته های خود به خودباوری رسیده و نسبت به فرهنگ های نادرست جبهه گیری نمایند.

در پایان از همه روزنامه نگاران و خبرنگارانی که دغدغه مردم را دارند تقاضاداریم تا به این شهر زیبا که مملو از خرده فرهنگ های غنی اسلامی و ایرانی است تشریف فرما شوند و ببینند در سخت ترین شرایط اقتصادی ، این مردم شهید پرور با تبعیت از مقام عظمای ولایت ، چگونه به پای انقلاب و آرمان های آن ایستاده اند.

شورای اسلامی شهر مهاجران

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر