شهرستان بهار

گفتگو با بسیجی بهاری و قاری برتر کشور

شناسه خبر: ۸۱۶۰
گفتگو با بسیجی بهاری و قاری برتر کشور

هر جا به مشکل بر می خورم به قرآن متوسل می شوم

به گزارش نشاط شهر، علیرضا رحمانی یک جوان 18 ساله بهاری و اهل روستای دینارآباد است که امسال موفق به کسب مقام اول کشوری در مسابقات قرائت قرآن در بخش دانش آموزی شد.
این جوان بسیجی در گفتگو با ما گفت: مدت 4 سال است که قرائت قرآن را آغاز کرده ام و در این مدت موفق به کسب مقام های سوم، دوم و اول در مسابقات کشوری در طی سالهای 95،96 و 97 شدم.
رحمانی گفت: قبل از اینکه به طور خاص به قرائت بپردازم یکی دو سال مداحی می کردم تا اینکه با تشویق عمویم که استاد قرآن بود، علاقمند به رشته قرائت شدم و با تشویق وی شروع به خواندن قرآن کردم و به طور خاص با رشته قرائت آشنا شدم و در این راه عمویم کمک زیادی به من کرد و زحمت زیادی برایم کشید.
رحمانی با تشکر از اساتیدش در این زمینه گفت: آقایان مهدی ساعد و محمد صالحی از اساتیدی بودند که در این مدت به من کمک کردند که استاد مهدی ساعد خود از بسیجیان فعال بوده و مرا راهنمایی کردند.
وی در پاسخ به این سوال که «اگر فردی بخواهد رشته قرائت قرآن را پیش بگیرد باید از کجا شروع کند؟» گفت: اعتقاد من این است که جلسات سنتی بیشترین تاثیر را در پیشرفت افراد در زمینه قرائت دارد، چرا که قرار گرفتن در پشت میکروفن و قرار گرفتن در جو عمومی باعث بیشترین پیشرفت می شود و آنقدر که جلسات سنتی در پیشرفت تاثرگذار است، جلسات تئوری تاثیر چندانی در آن ندارد.
این جوان دینارآبادی که هم اکنون خود را برای حضور در دانشگاه آماده می کند رشته علوم و حدیث قرآنی را رشته مورد علاقه خود برای ادامه تحصیل عنوان کرد و قرآن را در زندگی شخصی خود بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: در خیلی جاها و در خیلی از مسائل زندگیم قرآن تاثیرگذار بوده و هر جا که به مشکلی بر می خوردم به قرآن متوسل می شدم و نتیجه خوبی را ازآن می گرفتم.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • قاسمی :
  در تاریخ ۵ آذر ۹۷ ساعت ۰۸:۲۳
  برادر گرامی آقای رحمانی نفستان همیشه گرم و توفیقاتتان مستدام
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر