شهرستان بهار

در شورای آموزش و پرورش شهرستان صورت گرفت :

بررسی روند اجرای طرح نماد در شهرستان بهار به عنوان پایلوت استانی

شناسه خبر: ۸۲۵۰
 بررسی روند اجرای طرح نماد در شهرستان بهار به عنوان پایلوت استانی

روند اجرای طرح نماد در مدارس شهرستان بهار به عنوان پایلوت استانی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، در این جلسه معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: ۲۰ طرح در سال های گذشته به سبک سنتی در مدارس اجرا شده و اعتقاد بر این بوده که مدیریت آسیب های اجتماعی در حوزه دانش آموزی با یک نگرش جامعی وجود داشته باشد.

عبدالله جعفری افزود: طرح نماد در حوزه جسم و روان دانش آموزان با ۱۶ دستگاه همکار اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگیهای طرح نماد، خاطرنشان کرد: راهبردی بودن طرح، زیربنایی سیستمی، فراگیری همه دانش آموزان و طولانی مدت بودن از ویژگیهایی است که این طرح را به عنوان طرح قابل امید در آموزش و پرورش مطرح کرده است.

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان نیز با اشاره به اهمیت طرح نماد، اظهار کرد: این طرح در حوزه آسیب های دانش آموزی مورد توجه قرار گرفته و شامل برنامه ریزی برای پیشگیری و آموزش دانش آموزان است.

سعید گلستانی افزود: طرح نماد با پشنوانه علمی اساتید دانشگاهی در حوزه آسیب های اجتماعی دانش آموزان ابلاغ شده است که اطلاعات دانش آموز بر اساس شناسایی معلم، والدین و خود شخص در یک سامان ثبت و مشکلات فیزیکی، روحی روانی و رفتاری آنان گام به گام مشخص میشود.

وی با بیان این که طبق برنامه طرح نماد تا پایان برنامه ششم به انجام میرسد، گفت: طرح نماد در چند گروه از جمله حوزه دانش آموزی در گروه خاص، والدین و معلمان باید انجام شود که در استان همدان به صورت پایلوت شروع شده و لازم است جلسات توجیهی بیشتری برگزار کنیم.

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تصریح کرد: طرح جامع نماد با همکاری ۶ وزارتخانه اعم از وزارت بهداشت، مؤسسات بنیاد برکت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری همدان و دیگر ارگانها با مدیریت قوه قضائیه انجام میشود.

در ادامه فرماندار بهار گفت: طرح نماد نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در شهرستان بهار با همکاری ادارات اجرا می شود.

احسان قنبری افزود: در راستای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در دانش آموزان این طرح با یک میلیارد تومان اعتبار آغاز شده است.

یوسف سعیدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار نیز گزارشی از روند اجرای طرح نماد در این شهرستان به عنوان پایلوت استانی ارائه نمود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر