شهرستان بهار

محور مهم گردشگری همدان-علیصدر در طرح مطالعاتی دامنه شمالی الوند دیده نشده است

شناسه خبر: ۸۲۵۱
محور مهم گردشگری همدان-علیصدر در طرح مطالعاتی دامنه شمالی الوند دیده نشده است

محمودرضا عراقی: جاده همدان علیصدر محور گردشگری استان بسیار مهمی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد اما در طرح مطالعاتی دامنه شمالی الوند اشاره‌ای به این محور نشده است.

به گزارش نشاط شهر ، به نقل از همسونیوز از همدان، محمودرضا عراقی شامگاه سه شنبه در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به طرح مطالعاتی دامنه شمالی الوند اظهار داشت: طرح های مطالعاتی را نمی توانیم طولانی کنیم اما در این طرح به مطالعات انجام شده نیاز داشتیم.

وی با بیان اینکه قبلا مطالعات متفرقه ای در این راستا انجام شده بود، افزود: اما این سوابق جمع آوری و در این طرح مطالعاتی جمع و به روز شده است اما فعلا به نظر می آید که طرح مطالعاتی انجام شده طرح خوبی است.

عراقی با تأکید بر اینکه مطالعات انجام شده، چراغ راهی برای سرمایه گذاری گردشگری در دامنه شمالی الوند است، گفت: جاده همدان علیصدر محور گردشگری استان بسیار مهمی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد اما در طرح مطالعاتی دامنه شمالی الوند اشاره ای به این محور نشده است.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه برندهای گردشگری همدان بسیار مهم است اما در این طرح مطالعاتی چندان به خدمات برندها اشاره نشده است، بیان کرد: حفظ باغات، ایجاد ثروت در مناطق مورد نظر طرح مطالعاتی و غیره بایستی در این طرح آمده باشد.

عراقی با بیان اینکه مشاور طرح مطالعاتی باید به طریقی تا ۵ سال در کنار طرح بماند تا انعطاف های لازم در زمان اجرای طرح را در طرح مطالعاتی به صورت علمی اجرا کند، عنوان کرد: در طرح مطالعاتی دامنه شمالی الوند و ساماندهی سراب گیان مشارکت مردم منطقه و مطالعات اجتماعی بسیار مهم است و باید سرمایه گذاران با مردم منطقه ارتباط داشته باشند.

وی ابراز کرد: مهمترین قسمتی که ممکن است در این طرح چالش ایجاد کند، ضوابط مساحت هتل ها و سفره خانه ها است.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با تأکید بر اینکه مدیرعامل مجموعه دهکده گنجنامه از بهترین و بزرگترین سرمایه گذاران بخش خصوصی هستند، اظهار داشت: درست است زحمات فراوانی کشیده اند اما باید طرح و برنامه هایی در نظر داشته باشند که در فصل زمستان نیز گنجنامه مسافر و گردشگران خودش را داشته باشد.

عراقی با اشاره به اینکه در همدان اقدامات بسیار بزرگی در حوزه گردشگری انجام شده است، تأکید کرد: درست است که هنوز به آرمانهایمان نرسیده ایم اما امروز گردشگری در همدان تبدیل به گفتمان شده است.

وی با تأکید بر حضور بخش خصوصی در نمایشگاه بین المللی گردشگری در تهران اظهار داشت: شرکت سیاحتی علیصدر با توجه به عضویت در سازمان جهانی گردشگری و برگزاری چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در همدان باید حضور ویژه و موثری در نمایشگاه بین المللی گردشگری داشته باشد و شهرداری همدان نیز با توجه به اینکه در چند مدت اخیر عضو سازمان جهانی گردشگری شده است باید در نمایشگاه بین المللی گردشگری حضور داشته باشد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه همدان در چند سال اخیر بسیار تغییر کرده است و اما شاید متوجه این تغییرات نشویم، گفت: باید در نمایشگاه برندهای همدان نظیر مبل و منبت ملایر، سفال لالجین و غیره به خوبی معرفی شود و این نمایشگاه فرصت خوبی برای معرفی هر چه بیشتر استان است.

انتهای پیام/ن

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر