شهرستان بهار

در نشست خبری اعضای شورای شهر بهار با اصحاب رسانه شهر بهار مطرح شد :

کلنگ پارک بانوان شهر بهار دهه فجر به زمین می خورد

شناسه خبر: ۸۳۴۹
 کلنگ پارک بانوان شهر بهار دهه فجر به زمین می خورد

در نشست خبری که صبح امروز اعضای شورای شهر بهار با اصحاب رسانه شهر بهار داشتند، رئیس شورای شهر از کلنگ زنی پارک بانوان شهر در دهه فجر و تصویب طرح تفصیلی شهر بهار خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، حسین فیض الهی ، رئیس شورای شهر بهار صبح امروز در جمع خبرنگاران به مهمترین برنامه ها در سال آتی اشاره کرد واز کلنگ زنی پارک بانوان شهر بهار واقع در بلوار بسیج جنب سالن بانوان در متراژ سه هزار متر در دهه فجر امسال خبر داد. وی ادامه داد: این پروژه در سه فاز تکمیل می شود که فاز اول آن تا پایان سال 98 آماده خواهد شد.
وی همچنین از صدور پروانه ساخت و واگذاری زمین درمانگاه تامین اجتماعی به پیمانکار تا پایان سال 97 خبر داد و گفت: یکی از مطالبات جدی ما در شورای پنجم کلنگ زنی این پروژه بود که خوشبختانه محقق شد و تا آخر سال زمین به پیمانکار واگذار شده و برای سال 98 کار ساخت آن آغاز خواهد شد.
وی همچنین حمایت از هنر فرشبافی و فرشبافان شهر بهار را جهت حضور در نمایشگاه های کشور و حمایت از طرح های مختلف صنایع دستی و گردشگری را از دیگر اقدامات شورای شهر بیان کرد و گفت: کمبود صنایع تبدیلی یا طرح های گردشگری در شهر یکی از مواردی است که اعضای شورای شهر به آن توجه داشته و از سرمایه دارانی که در این زمینه اقدام به سرمایه گذاری کنند حمایت خواهد شد.
فیض الهی همچنین از انعقاد قرارداد جهت استقرار انرژی خورشیدی در شهرستان خبر داد و گفت: این قرارداد در جهت ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری بسته شده و امیدواریم تا اوایل سال 98 اتصال به شبکه صورت گیرد.
طرح تفصیلی و جامع شهر بهار به تصویب رسیده است
فیض الهی همچنین ابلاغ طرح جامع و طرح تفصیلی شهر بهار را خبر خوشی برای مردم بهار دانست و گفت: نبود طرح جامع و تفصیلی چندین سال بود که برای مردم شهر مشکلاتی را ایجاد کرده بود و خوشبختانه این طرح بدون اینکه وسعت شهر کم شود تصویب شده و به زودی از استانداری ابلاغ خواهد شد.
وی بودجه مصوب سال آتی شهرداری بهار را ده میلیارد و پانصد میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این بودجه نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

رئیس شورای شهر بهار همچنین طرح بازآفرینی شهری را دیگر طرح در راستای بازآفرینی بافت فرسوده شهر دانست و گفت: در این طرح افرادی که دارای بافت فرسوده هستند می توانند با اخذ وام با بهره کم اقدام به تعمیر و بازسازی بافت های فرسوده کنند.
فیض الهی در ادامه با اشاره به طرح های عمرانی موجود در شهر گفت: تکمیل سالن ورزشی کارگران، احداث ساختمان جدید دانشکده صنایع غذایی در محل جدید و تکمیل سالن ورزشی بانوان اقداماتی است که نیازمند همت مسئولین شهرستانی و استانی است.
فیض الهی همچنین از کمبود مدیران بومی در شهرستان گلایه کرد و گفت: از مسئولین خواستاریم که بیشتر از مسئولین بومی در ادارات بهره گیرند و همچنین از نیروهای فعال شهرمان می خواهیم که اگر پیشنهاد مدیریت اداره ای به آنها می شود استقبال کنند و به راحتی از پذیرفتن آن شانه خالی نکنند.
عوارض محلی شهر بهار برای سال جدید تغییری نکرده است
علی عطایی دیگر عضو شورای شهر بهار که مسئول کمیسیون عمرانی شورای شهر نیز می باشد، از عدم تغییر دفترچه عوارض محلی در سال 98 خبر داد و گفت: شهرداری بهار امسال تخفیفاتی جهت عوارض محلی، پروانه های تجاری و حذف پارکینگ در نظر گرفته و حتی پرداخت های نقدی نیز 20 الی 25 درصد شامل تخفیف خواهند شد.
وی ادامه داد: برای سرمایه گذارانی که در زمینه ساخت هتل، رستوران، و ... اقدام کنند به طور مقطعی تخفیفاتی در زمینه ساخت و ساز قائل شده ایم همچنین افرادی که در زمینه مشاغل صنعتی اقدام به ساخت و ساز کنند تا 50 درصد تخفیف در کل عوارض و پروانه بهره مند خواهد شد.
کاربری جدید کارگاهی را ارزانتر از کاربری تجاری در نظر گرفته ایم

وی همچنین گفت: کاربری جدیدی به اسم کارگاهی در نظر گرفته ایم که این کاربری ویژه مشاغل فنی است که از کاربری تجاری چند برابر ارزانتر است و افراد می توانند برای تغییر کاربری به این نوع اقدام کنند.
حمید شیری دیگر عضو شورای شهر بهار با اشاره به عملکرد این شورا در زمینه مسائل فرهنگی گفت: حضور در مراسم فرهنگی و اعیاد، کمک مالی به همه هیئات مذهبی، سمن ها و ورزشکاران در قالب کمک های معنوی و مادی از جمله عملکرد شورای پنجم بوده و قسمت اعظم مجموعه 48 واحدی نیز به مسائل تفریحی و گردشگری اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: فعال کردن پارک ها خصوصا پارک لاله، کلنگ زنی پارک بانوان، فعال کردن پارک های محله در بخش های کم برخوردار از جمله اقدامات شورای پنجم می باشد. همچنین تغییر در مبلمان شهری و ایجاد پارکینگ در چند نقطه از شهر از جمله این اقدامات است.
شهر بهار زمینه ایجاد شهرک گلخانه ای را دارد
در ادامه سعید غفاری با اشاره به اقدامات شهرداری بهار در زمینه ایجاد فضای سبز و گلکاری در سطح شهر گفت: سال گذشته چندین بار در سطح وسیع گل و درختچه در سطح شهر توزیع کرده و در بلوارها و پارک ها اقدام به کاشت کردیم اما متاسفانه تعداد کمی از آنها در سطح شهر باقی ماند. به طور مثال سال گذشته 250 چنار در پارک ها و بلوارهای شهر کاشتیم که از آن تعداد تنها 50 عدد باقی مانده و بعضی از شهروندان ملاحظه نکرده و بعد از کاشت این نهال را از زمین خارج می کنند و یا به منزل خود می برند و یا با بی دقتی باعث از بین رفتن آنها می شوند.

وی با اشاره به روستایی در اراک که دارای زمینی خشک و لم یزرع بوده و با ایده یک جوان روستایی هم اکنون دارای 500 گلخانه می باشد گفت: نمونه چنین روستاهایی در کشور کم نیست و ما نیز با پتانسیلی که در شهر خود داریم می توانیم چنین کاری کرده و خیلی از جوانان ما در این زمینه مشغول به کار شوند.
یک سوم مردم شهر بهار تاکنون برای پرداخت عوارض به شهرداری مراجعه نکرده اند
یدالله ادیب دیگر عضو شورای شهر نیز با گلایه از کیفیت برخی جلسات اداری و نبود لزوم حضور شهردار و رئیس شورا در این جلسات، گفت: جلسات باید دارای خروجی و هدف مشخص باشند در غیر این صورت چه لزومی دارد که فردی وقت خود را برای آن بگذارد و اگر عضوی از شورای شهر در برخی جلسات شرکت کند کفایت می کند و در خیلی از موارد نیاز نیست خود شهردار در جلسه حضور یابد.
ادیب ادامه داد: ما در شورای شهر نیازمند کمک همه شهروندان هستیم و در شورای شهر به روی همه مردم باز است و ما پذیرای انتقادها پیشنهادهای مردم عزیزمان هستیم.
ادیب پرداخت به موقع عوارض شهرداری را امکانی برای ارائه خدمات بهتر شهرداری به مردم دانست و گفت: 30 درصد مردم شهر بهار برای پرداخت عوارض تاکنون به شهرداری مراجعه نکرده اند، این در صورتی است که هزینه های شهرداری و خدماتی که به مردم ارائه می شود از محل همین عوارض است.

گزارش: مرضیه کریمی رادپور

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • کارمند :
  در تاریخ ۱۴ بهمن ۹۷ ساعت ۱۵:۴۱
  اقای فیض اللهی از اداره ورزش و جوانان چه خبر؟؟
  متاسفانه تعدادی از اهالی ورزش شهر مدیر بومی رو چنان بدرقه کردند که هیچ کس حاضر نشد برای خدمت به شهر خودش مسولیت بپذیرد
  از ماست که بر ماست
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر