شهرستان بهار

مدیرکل آموزش و پرورش همدان :

دستگاه تعلیم و تربیت به دنبال تحقق مدرسه محوری است

شناسه خبر: ۸۴۱۵
 دستگاه تعلیم و تربیت به دنبال تحقق مدرسه محوری است

مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: دستگاه تعلیم و تربیت به دنبال تحقق مدرسه محوری است.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در مراسم تجلیل از آموزگاران شهرستان بهار با تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: اسلام به عنوان سرآمد ادیان الهی به دنبال رفع تبعیضها و بی عدالتی ها و از بین بردن بنیان برتری طلبی قومی، نژادی و زبانی بوده است.
پورداود با بیان این که در دین مبین اسلام گرامی ترین افراد نزد خداوند با تقواترین آنهاست، افزود: هدایت تشریعی که عام و گسترده است به گروه خاص اختصاص ندارد و هر کس می تواند در مسیر الی الله حرکت کند.
وی با اشاره به نقش برجسته زنان در اجتماع و تربیت افراد، اظهار کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد نقش آفرینی بیش از پیش بانوان در عرصه های مختلف هستیم.
پورداود در ادامه با اشاره به طرحهای آموزش و پرورش، گفت: امروز میثاقنامه دستگاه تعلیم و تربیت، سند بنیادین است که موضوعاتی چون هویت، حیات طیبه و مدرسه صالح به خوبی در آن آمده است.
وی سند تحول بنیادین را نقشه راه آموزش و پرورش خواند و خاطرنشان کرد: بر اساس چرخش تحول آفرین سند، ما باید از وضع موجود به سمت وضع مطلوب حرکت کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان مدرسه محوری را از جمله اولویت های دستگاه تعلیم و تربیت ذکر کرد و افزود: تفویض اختیار و تمرکز زدایی باعث می شود تا جایگاه مدرسه به عنوان کانون تعلیم و تربیت ارتقا یابد.
وی با اشاره به نظام تضمین کنترل کیفیت مدارس،گفت: این طرح به دنبال آن است که هر آموزشگاه در بازه های مختلف زمانی ۳، ۶ و ۹ ماهه متناسب با شرایط و امکانات موجود خود مورد ارزیابی قرار گیرد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر