شهرستان بهار

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا :

بیمارستان دندانپزشکی آیت الله بهاری همدان بزودی تکمیل می شود/اقتصاد همدان نیازمند جذب دانشجوی خارجی

شناسه خبر: ۸۵۱۶
 بیمارستان دندانپزشکی آیت الله بهاری همدان بزودی تکمیل می شود/اقتصاد همدان نیازمند جذب دانشجوی خارجی

بیمارستان دندانپزشکی آیت الله بهاری همدان بزودی تکمیل می شود که نیازمند 2 میلیارد تومان اعتبار است | توسعه دانشگاه دندانپزشکی و دندانپزشکی جامعه نگر همدان بیمارستان آیت الله بهاری از اهم برنامه های دانشگاه علوم پزشی همدان است که در 150 هزار مترمربع در حال تکمیل است | طبق برنامه‌ریزی‌ها باید یک درصد از دانشجویان هر دانشگاه دانشجویان خارجی باشند

به گزارش نشاط شهر، به نقل از همدان پرس؛ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ابنسینا همدان گفت: بیمارستان دندانپزشکی آیت الله بهاری همدان بزودی تکمیل می شود که نیازمند 2 میلیارد تومان اعتبار است.

فرهاد فراهانی در نشست خبری به مناسبت هفته آموزش و روز استاد اظهار کرد: توسعه دانشگاه دندانپزشکی و دندانپزشکی جامعه نگر همدان بیمارستان آیت الله بهاری از اهم برنامه های دانشگاه علوم پزشی همدان است که در 150 هزار مترمربع در حال تکمیل است.
فراهانی با بیان اینکه آیین نامه بیمارستان دندانپزشکی همدان در حال تهیه است، گفت: توسعه این بیمارستان اقتصاد شهرستان بهار را تحت تاثیر قرار میدهد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ابنسینا همدان با اشاره به اینکه این بیمارستان برای بیماران روانی و اتیسمی در حال تجهیز است، افزود: این بیماران جهت درمان به بیمارستان وردآورد کرج منتقل و درمان می شدند و هزینه این بالغ بر یک میلیون و 100 هزار تومان متحمل می شدند که با تکمیل این بیمارستان روند درمانشان تسهیل می شود.

وی با اشاره به تقارن روز استاد با همایش سالانه آموزش پزشکی، از برگزاری مراسم روز استاد خبر داد و گفت: امسال به دلیل اهمیت توجه به اقتصاد مقاومتی و کمک به سیلزدگان و مناطق آسیبدیده تمام هزینههای مربوط به روز استاد به حساب کمک به سیلزدگان واریز شد و این روال برای سایر حوزههای دانشگاه نیز در نظر گرفته میشود.

فراهانی با بیان اینکه ساماندهی جدی اعضای هیات علمی، دقیق و هوشمندانه در دانشگاه علومپزشکی ابنسینا به خوبی انجام میشود، گفت: روند رشد اعضای هیات علمی صعودی بوده و با دقت وضعیت هیات علمی دانشگاه تحت کنترل است.

وی با یادآوری اینکه هماکنون ۴۵۸ عضو هیات علمی وجود دارد این تعداد شامل ۵۲ استاد، ۱۰۷ دانشیار، ۲۵۱ استادیار، ۴۸ مربی است.
وی پروژه دیگر را همکاری در راه اندازی مرکز آموزشی درمانی و توانبخشی نشاط دانست و افزود: سال گذشته قرارداد اجاره این محل به دانشگاه داده شد دانشکده توانبخشی در قالب بیمارستان فرشچیان سینا مستقر شد و پروژهای مفید است.

فراهانی در خصوص مرکز آموزش مهارتهای بالینی اظهار کرد: طبق تصمیات کلان وزارتی یک تا سه درصد درآمد اختصاصی دانشگاهها به آموزش اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه مرکز مهارتهای بالینی در بیمارستان بعثت وجود داشت گفت: مرکز مهارتهای جدیدی در محل اورژانس جدید بیمارستان بعثت فضای جدیدی برای این موضوع اختصاص یافته است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ابنسینا بیان کرد: اعتبارات این پروژه جداگانه به صورت دیده شده و از اردیبهشت ۹۶ شروع و اول اسفند تمام شده است.

وی دیگر پروژه دانشگاه را مرکز مدیریت آزمونهای دانشگاه از پروژه های بسیار موفق حاصل از جابجایی امکانات عنوان کرد و افزود: همه امتحانات الکترونیک و بسامان شده است و از لابراتوارها در زمان غیر از آزمون به عنوان کلاس استفاده میشود.

فراهانی با تاکید بر اهمیت سرمایهگذاری بر نیروی انسانی برای تربیت نیروی انسانی چابک خاطر نشان کرد که مرکز آموزش مجازی برای تولید محتواهای مجازی استفاده میشود و این محتواها با یکدیگر تلفیق میشود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: سلامتکده طب سنتی ایرانی بدیع الحکما از میراث فرهنگی خریداری شد که خدمات درمانی در حوزه طب سنتی ارائه میشود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ابنسینا در خصوص باغ گیاهان دارویی دانشگاه گفت: هزینه خوبی برای این باغ صرف شده و کشت در آن به زودی آغاز شود.

وی جذب دانشجویان بینالملل را حرکت مهم و اقتصادی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا و کمک به اقتصاد همدان عنوان کرد و گفت: دانشگاههای نسل سوم کارآفرین بوده و به اعتبارات دولتی وابسته نیستند در دانشگاه ابنسینا برای فروش علم، نگارش کتاب و یا تولید محصولات دانش بنیان و جذب دانشجوی خارجی و صدور خدمات فنی به خارج از کشور برنامهریزی و تلاش میشود.

دکتر فراهانی اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۲۵۰ هزار دانشجوی علوم پزشکی داریم و در کل کشور ۳ هزار دانشجوی پزشکی وجود دارد و طبق برنامهریزیهای کشور باید یک درصد از دانشجویان هر دانشگاه دانشجویان خارجی باشد.

وی به عقد قرارداد برای پذیرش دانشجویان خارجی با اقلیم کردستان، پاکستان و هند اشاره کرد و افزود: مدرک mbbs به دانشجویان اعطا میشود و در حال حاضر ۳۴ نفر به عنوان اولین دانشجویان پاکستانی وارد شدند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ابنسینا با بیان اینکه از ده کشور دانشجو در دانشگاه ابن سینا وجود دارد، ابراز امیدواری کرد که این تعداد به بیش از ۲۰۰ نفر برسد زیرا سیاست فعلی پذیرش دانشجوی خارجی شهریه پرداز است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر