شهرستان بهار

بیانیه خانه مطبوعات استان در اعتراض به عملکرد دستگاه‌ها

شناسه خبر: ۸۵۳۶
بیانیه خانه مطبوعات استان در اعتراض به عملکرد دستگاه‌ها

پیرو برخی وعده‌های تحقق نیافته از سوی دستگاههای اجرایی مانند بسته شدن کانال‌های ارتباطی و شفاف‌سازی رسانه‌ها، خانه مطبوعات استان اقدام به صدور بیانیه کرده است.

به گزارش نشاط شهر، پیرو برخی وعدههای تحقق نیافته از سوی دستگاههای اجرایی مانند بسته شدن کانالهای ارتباطی و شفافسازی رسانهها، رکود در روابط عمومیها، رخوت حاکم در دستگاههای اجرایی، کاهش اشترک و مطالبات پرداخت نشده رسانهها خانه مطبوعات استان اقدام به صدور بیانیه کرده است.
متن بیانیه بدین شرح است.
سال ۱۳۹۸ در حالی شروع شد که مطبوعات روزگار سختی را گذراندند و هر روز بر این سختیها افزوده میشود.
قیمت کاغذ و زینک آنچنان سرسامآور شده که اگر چارهای جدی برای آن اندیشیده نشود در آیندهای نه چندان دور شاهد تعطیلی بسیاری از نشریات خواهیم بود و رکن چهارم دموکراسی در جمهوری اسلامی قطعا دچار چالش جدی خواهد شد.
اکنون که انقلاب اسلامی در آغاز دهه پنجم زیست خود قرار گرفته و به فرموده مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب باید محکمتر از گذشته برداشته شود، اگر فکری به حال و روز مطبوعات به عنوان حلقه واسط مردم و مسئولین نشود قطعا رسیدن به اهداف تعریف شده در گام دوم انقلاب کاری سخت و دشوار خواهد بود چرا که مطبوعات با تکیه بر توان خود میتوانند راه را برای رسیدن به این اهداف هموار کنند به شرط آنکه بتوانند به حیات خود ادامه دهند.
استان همدان نیز همواره در طول تاریخ صد ساله گذشته به ویژه بعد از انقلاب اسلامی در عرصه مطبوعات حرفهای بسیاری برای گفتن داشته و دارد و امروز خوشبختانه با دارا بودن پتانسیلهای بسیار در کشور چه در بحث نیروی انسانی متخصص و چه توان چاپ و انتشار سرآمد است.
شرایط حاکم بر جامعه امروز به لحاظ اقتصادی و نیز عدم حمایت لازم از مطبوعات باعث شده تا فعالان حوزه مطبوعات در کشور و به ویژه استان همدان نگران آینده کاری خود و رسانههایشان باشند و هر روز بر این نگرانیها افزوده شود.
در همین راستا متاسفانه اکثر دستگاههای دولتی استان همدان در چند ماه گذشته علیرغم تاکیدات ویژه استاندار محترم همدان و نیز معاونت محترم سیاسی و امنیتی ایشان مبنی بر اولویت قرار دادن پرداخت مطالبات نشریات و افزایش اشتراک آنها تا کنون اقدامی چشمگیری انجام نداده اند.
در همین راستا نیاز هست تا مدیران دستگاههای اجرایی و نیز مدیران روابط عمومی ادارات با عنایت به دستور استاندار محترم و نامه معاون محترم سیاسی و امنیتی استانداری تا ۱۵خرداد ماه نسبت به پرداخت مطالبات نشریات به صورت کامل و نیز گرفتن اشتراک از نشریات محلی و سراسری فعال در سطح استان اقدام کنند.
بدیهی است خانه مطبوعات استان همدان براساس گزارشی که از رسانهها خواهد گرفت، آن دسته از دستگاههای اجرایی که نسبت به پرداخت مطالبات و گرفتن اشتراک اقدام نکنند را تحریم خبری خواهد کرد.
همچنین براساس دستورالعمل وزارت ارشاد و نیز نامه وزیر محترم کشور و استاندار محترم همدان به ادارات دولتی، تمام دستگاههای اجرایی از جمله شهرداریها و سازمانهای تابعه موظفند در سال جدید تمام آگهیهای دولتی خود را براساس تعرفههای مصوب وزارت ارشاد و از طریق ادارات فرهنگ و ارشاد در استان و شهرستانها منتشر کنند. لذا همه دستگاهها ملزم به رعایت این قانون هستند و هیچ یک از ادارات و سازمانها اجازه ندارند هیچگونه آگهی دولتی را در کانالها و فضای مجازی منتشر کنند و الزاما باید در نشریات مکتوب به چاپ برسانند. قطعا در این زمینه نیز متخلفان به استانداری و دیوان محاسبات معرفی خواهند شد.
نکته پایانی اینکه انتظار میرود در سال جدید مدیران روابطعمومی دستگاههای اجرایی استان ضمن تعامل بیشتر با مطبوعات و خبرگزاریها و پایگاه های خبری دارای مجوز، از ارسال خبر و مطلب به کانالهای فضای مجازی و نیز دعوت فعالان این کانالها در نشستها و جلسات خبری اجتناب کنند.
امیدواریم با مساعدت و همکاری مدیران دستگاهها و مدیران روابط عمومی ادارات؛ سال ۹۸، سالی ماندگار در عرصه تعامل ادارات و رسانهها باشد. توفیق قرین راه همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر